Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17845) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Lekarze ws. Oddziału Ginekologii: Brak współpracy dyrekcji

Dodano: 6.08.2020 11:26
Źródło: LM.pl

List otwarty do władz wojewódzkich i samorządowych ws. czasowego zamknięcia Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wystosowało Konińskie Stowarzyszenie Lekarzy. Według lekarzy zamknięcie oddziału to efekt braku właściwej współpracy dyrekcji z personelem.

Przypomnijmy, z końcem lipca zamknięty został Oddział Ginekologiczno-Położniczy konińskiego szpitala. Powodem były nieudane negocjacje pomiędzy dyrekcją, a personelem. - Stawki uposażeń zaproponowane przez lekarzy w obecnej sytuacji finansowej szpitala, nie mogą zostać uwzględnione - informował szpital w wydanym oświadczeniu. W sprawie zamknięcia oddziału list do dyrekcji wystosowała Partia Zieloni. Dyrekcja w odpowiedzi poinformowała, że negocjacje z obecnym personelem zostały zakończone, a szpital rozpisze nowy konkurs na udzielanie świadczeń.

Teraz głos zabiera Konińskie Stowarzyszenie Lekarzy. W imieniu swoich kolegów wystosowało list otwarty do władz wojewódzkich i samorządowych. - Konińskie Stowarzyszenie Lekarskie po raz kolejny jest pełne niepokoju o przyszłość naszego szpitala – rozpoczynają list lekarze (pełna treść listu na końcu artykułu).

Dalej podkreślają, że dyrekcja szpitala praktycznie nie prowadziła rozmów z personelem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. - Istotne jest, że oczekiwania finansowe kolegów ginekologów nie są wygórowane, są porównywalne ze stawkami lekarzy innych oddziałów, ale przede wszystkim związane jest to zabraniem przez dyrekcję godzin pracy po lekarzach, którzy odeszli z oddziału, co powoduje niemożność pełnej obsady oddziałów – pisze stowarzyszenie, wskazując, że obcięte zostało 850 godzin pracy w miesiącu. - Po raz kolejny problemy WSZ w Koninie są wynikiem braku właściwej współpracy dyrekcji szpitala ze środowiskiem lekarskim.

Lekarze podkreślają również, że zamknięcie oddziału zagraża utratą pracy personelowi średniemu (ok. 50 położnych), pomocniczemu i administracyjnemu. Nie są to także pierwsze problemy z funkcjonowaniem oddziałów konińskiego szpitala. W grudniu ważyły się losy Oddziału Ortopedii i Oddziału Neurologii, a w maju – Oddziału Chirurgii. - Zwracamy uwagę, iż w dalszym ciągu nie został rozwiązany problem SOR-u, Zakładu Radiologii i powstania Oddziału Wewnętrznego na ul. Szpitalnej, a tym samym narastają problemy z wypracowaniem kontraktu szpitala.

 

Pełna treść listu otwartego Konińskiego Stowarzyszenia Lekarzy (pisownia oryginalna):

Konińskie Stowarzyszenie Lekarskie po raz kolejny jest pełne niepokoju o przyszłość Naszego Szpitala tj. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr Romana Ostrzyckiego w Koninie , co spowodowane jest zamknięciem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w wyniku wygaśnięcia umów kontraktowych lekarzy pracujących w w/w oddziałach.

Przypominamy że w końcu grudnia ważyły się losy Oddziału Ortopedii i Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym a maju Oddziału Chirurgii z podobnych powodów . Po zaangażowaniu wielu osób , Urzędu Marszałkowskiego, Rady Społecznej Szpitala, Rady Miasta Konina, Konwentu Burmistrzów i Wójtów Powiatu Konińskiego udało się szczęśliwie wynegocjować warunki które zadowoliły obie strony .

Po tych licznych przejściach udało się wdrożyć comiesięczne spotkania Stowarzyszenia z Dyrekcją Szpitala , na których zawsze jest poruszany problem kończących się umów kontraktowych na poszczególnych oddziałach. Mimo wielu próśb ,aby nie dopuszczać do zamykania oddziałów i prowadzić liczne rozmowy ( negocjacje) z personelem danego oddziału nie zostało takie postepowanie przez Dyrekcję wdrożone. ( praktycznie rozmów nie było !!! )

Istotne jest , że oczekiwania finansowe Kolegów Ginekologów nie są wygórowane , są porównywalne ze stawkami lekarzy innych oddziałów ale przede wszystkim związane jest to zabraniem przez Dyrekcję godzin pracy po lekarzach którzy odeszli z oddziału co powoduje niemożność pełnej obsady oddziałów !!! ( redukcja o 850 godzin pracy w miesiącu) !!!

Po raz kolejny problemy WSZ w Koninie są wynikiem braku właściwej współpracy Dyrekcji Szpitala ze środowiskiem lekarskim.

Konińskie Stowarzyszenie Lekarzy nie wyobraża sobie pracy WSZ w Koninie bez Oddziału Ginekologii i Położnictwa. Brak takich oddziałów stanowi bezsprzecznie zagrożenie zdrowia i życia Kobiet i Noworodków dla całego regionu konińskiego, ponadto powoduje ryzyko zamknięcia Oddziału Noworodkowego który ściśle współpracuje z Oddziałem Położnictwa. Zły scenariusz powoduje również utratę zatrudnienia przez personel średni ( straci pracę ok .50 położnych) , pomocniczy, administrację i dalszy rozpad innych Oddziałów Szpitala.

Zwracamy uwagę iż w dalszym ciągu nie został rozwiązany problem SOR-u , Zakładu Radiologii i powstania Oddziału Wewnętrznego na ul Szpitalnej , a tym samym narastają problemy z wypracowaniem kontraktu Szpitala.

Zamknięcie oddziałów lub czasowe ich zawieszanie będzie powodować dalsze zadłużanie Szpitala a tym samym pogłębienie problemów finansowych.

Z poważaniem Konińskie Stowarzyszenie Lekarzy.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Pełni niepokoju o przyszłość naszego Szpitala"! Jesteście pełni niepokoju o swoje dalsze istnienie i oto czy gdzieś indziej ktoś Was zatrudni- może i tak, ale napewno nie na Waszych warunkach!!! Dla Was liczy się tylko kasa a nie dobro pacjenta!!! Traktujecie pacjentów jako zło koniecznie!!! Macie prywatne gabinety, ale kas fiskalnych już nie!!! Ażeby dostać się na jakiś zabieg czy operację najpierw trzeba się zgłosić do Was prywatnie na kilka wizyt, a Wy potem łaskawie wyznaczanie termin!!! A gdzie przysięga Hipokratesa?!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 6.08.2020 12:02    Przez: Wiedźma
I wychodzisz bardziej chory niż wszedłeś. Takie traktowanie w Koninie przez lekarzy to standard. W Poznaniu lekarz wychodzi zaprasza pacjenta i podaje rękę i nie jest to gabinet prywatny . Muszę stwierdzić że nie jest to jedeny przypadek . Lekarze z Konina traktują Konin jak zadupie i tak traktują ludzi jak zło konieczne . Czas oddzielić pracę lekarzy w NFZ od prywatnej praktyki , a nie na tym samym sprzęcie robi wszystko i płaci grosze za sprzęt czy wynajęcie gabinetu .
Dodano: 6.08.2020 13:06    Przez: ~Edek
Grzech Walerian jak zawsze w punkt!!! Lekarze z każdej specjalizacji zwracają się do pacjentów bezosobowo i bez proszę, dziękuję czy przepraszam!!! My jesteśmy traktowani tylko jako maszynka do robienia pieniędzy!!!
Dodano: 6.08.2020 12:36    Przez: Wiedźma
ja chciałem tylko dodać że akurat lekarze to powinni pierwsi wylecieć z tego oddziału. pielęgniarki i położne by mogły zostać więc niech nie podskakują. Nie nadają sie do tej roboty z ORDYNATOREM położniczego na czele. WON!
Dodano: 6.08.2020 14:07    Przez: pacjentka
Dziękuję Wiedźmo,proszę o jeszcze i przepraszam,gdyby coś nie tak.I pozdrawiam Ciebie i wszystkie żywe istoty.
Dodano: 6.08.2020 16:27    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

"Pełni niepokoju o przyszłość naszego Szpitala"! Jesteście pełni niepokoju o swoje dalsze istnienie i oto czy gdzieś indziej ktoś Was zatrudni- może i tak, ale napewno nie na Waszych warunkach!!! Dla Was liczy się tylko kasa a nie dobro pacjenta!!! Traktujecie pacjentów jako zło koniecznie!!! Macie prywatne gabinety, ale kas fiskalnych już nie!!! Ażeby dostać się na jakiś zabieg czy operację najpierw trzeba się zgłosić do Was prywatnie na kilka wizyt, a Wy potem łaskawie wyznaczanie termin!!! A gdzie przysięga Hipokratesa?!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 06.08.2020 12:02    Przez: Wiedźma
Dotyczy:usunięcia komentarza-Droga dziennikarko/rzu LM-u,wiem,że kierowałaś/eś się dobrem mamusi/tatusia lekarki/rza,ale dla jej/jego dobra powiedz jej/jemu po prostu,żeby używała/ł wobec pacjentów słów "proszę","dziękuję","przepraszam".P jej/jego dobra,bo pacjenci bywają nerwowi i możemy stracić dobrego skądinąd lekarza...
Dodano: 07.08.2020 09:56    Przez: Grzech Walerian
Grzech Walerian jak zawsze w punkt!!! Lekarze z każdej specjalizacji zwracają się do pacjentów bezosobowo i bez proszę, dziękuję czy przepraszam!!! My jesteśmy traktowani tylko jako maszynka do robienia pieniędzy!!!
Dodano: 06.08.2020 12:36    Przez: Wiedźma
Dziękuję Wiedźmo,proszę o jeszcze i przepraszam,gdyby coś nie tak.I pozdrawiam Ciebie i wszystkie żywe istoty.
Dodano: 06.08.2020 16:27    Przez: Grzech Walerian
Jeśli ktoś jest wierzący,może na końcu mojej w/w,skromnej wypowiedzi dodać słowo "amen".
Dodano: 06.08.2020 17:39    Przez: Grzech Walerian
ja chciałem tylko dodać że akurat lekarze to powinni pierwsi wylecieć z tego oddziału. pielęgniarki i położne by mogły zostać więc niech nie podskakują. Nie nadają sie do tej roboty z ORDYNATOREM położniczego na czele. WON!
Dodano: 06.08.2020 14:07    Przez: pacjentka
Leżałam w szpitalu i na ginekologii i na patologii ciąży i powiem,że wszyscy byli b.mili,ale przede wszystkim dzięki lekarzom tego oddziału donosiłam ciążę do 36 tygodnia i urodziłam zdrowego synka.Mogę jedynie powiedzieć - dziękuję. Wszyscy hejtujący pomyślcie trochę o tym,jak ważna jest praca tych ludzi .
Dodano: 06.08.2020 15:59    Przez: ~Anka
Praca jest ważna ale szacunek do pacjenta też . Jednym słowem mialas szczęście a inne pacjetki niekoniecznie . Opisałem nie tak dawno pobyt znajomej na ortopedii. zapewniam zachwytu i euforii nie było że strony pacjetki . Powiedziała wprost jak jest piekło to go doświadczyła na ortopedii, buta ,arogancja i chamstwo
Dodano: 06.08.2020 23:41    Przez: ~Edek
koniec z komentarzami w LM publikują tylko hejty,pozytywne wycofuja LM goni tylko za sensacja, żenada
Dodano: 07.08.2020 09:00    Przez: ~andi
Grzech Walerian jak zawsze rozbawiłeś mnie do łez!!! Nie przepraszaj gdyby coś nie tak!!! Każdy ma prawo pisać komentarze w swoim stylu, byleby bez wyzwisk, wulgaryzmów i siania nienawiści!!! Ty masz super specyficzne poczucie humoru- ja wprost to uwielbiam!!! Ażeby oceniać Nas komentujących należy wejść w Nasze Środowisko aby móc oceniać poszczególne Jednostki Osobowe!!! Ja chyba ten "Taniec z gwiazdami" według tego Pana bym wygrała!!! Ale Ja jako Wiedźma nie potrzebuje pochwał czy nagan- sama znam Swoją Wartość intelektualną, osobowościową i wiem jak oceniać ludzi nie myśląc o ich innych poglądach!!!! Przykro mi, że znowu Ktoś nie pomyślał o poglądach innych ludzi,!!! Ze względu na moich oponentów chciałabym zaprotestować przeciwko takiej ocenie!!! Grzech- pozdrowionka a kto wie czy nawet nie...!!!
Dodano: 07.08.2020 09:23    Przez: Wiedźma
Wiem-ja też przesyłam Ci całusy.
Dodano: 07.08.2020 10:02    Przez: Grzech Walerian
Andi- gdzie Jesteś mój wyczekiwany od lat lekarzu!!! Hejt?- jaki hejt?!!! My opisujemy tylko prawdziwą rzeczywistość!!! Miej odwagę i podpisz się swoim Nazwiskiem Lekarzu bez honoru- gdybyś miał choć troszeczkę honoru nie komentowałbyś- wstyd na całą Polskę!!! Mówią o Naszym Regionie- od Konina Azja się zaczyna!!!:Kiedyś myślałam inaczej, broniłam Naszego Regionu!!! Teraz jest mi wstyd, i gdy czytam wyzwiska pod moim adresem, myślę że to już nie Polska a ja po prostu wróciłam do 1939 roku tuż przed Wybuchem II Wojny Światowej!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 07.08.2020 10:14    Przez: Wiedźma
LM co nie spodobał się komentarz że w Poznaniu są lekarze którzy szanują pacjenta.
Dodano: 07.08.2020 18:23    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.