LM.plSportV liga. Polonus liderem tabeli, cztery porażki w weekend

V liga. Polonus liderem tabeli, cztery porażki w weekend

Tylko dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci regionu konińskiego w drugiej kolejce V ligi. Z drugiego kompletu punktów mógł cieszyć się lider rozgrywek - Polonus Kazimierz Biskupi.

W drugiej kolejce kazimierzanie podejmowali Piasta Czekanów. Już w pierwszej połowie goście rozbili swoich rywali, strzelając im aż pięć bramek. Piast był w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Po przerwie zespół z Czekanowa dołożył jeszcze drugą bramkę, ale i tak musiał uznać wyższość Polonusa, przegrywając 2:5. Drużyna z Kazimierza Biskupiego zanotowała zaś drugie zwycięstwo w sezonie i z sześcioma punktami na koncie jest liderem V ligi.

Sześć punktów po dwóch kolejkach ma też SKP Słupca. Słupczanie w sobotę mierzyli się z innym reprezentantem regionu konińskiego - MKS Dąbie. Beniaminek rozgrywek zaliczył drugą porażkę, SKP wygrał 2:0. Słupczanie w tabeli zajmują piąte miejsce, MKS - osiemnaste.

Pozostałe drużyny z regionu w weekend przegrały. GKS Sompolno uległ Victorii Skarszew 1:2, a dwa gole dla gości zdobył znany z występów w III lidze Joshua Kayode Balogun. GKS z jednym oczkiem plasuje się na trzynastej pozycji.

Jedną bramką przegrali też Zjednoczeni Rychwał, ulegając u siebie Zefce Kobyla Góra 2:3. Gole Igora Ludwiczaka i Damiana Markiewicza nie wystarczyły, bramka w 71. minucie Błażeja Ostrego zdecydowała o zwycięstwie gości. Zjednoczeni bez punktów plasują się na piętnastym miejscu w lidze.

3:6 uległa natomiast Tulisia Tuliszków spadkowiczowi z IV ligi - KS Opatówek. Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg. Trzykrotnie gospodarze wychodzili na prowadzenie i trzykrotnie Tulisia goniła wynik. Zadecydowała końcówka spotkania, w której KS Opatówek zdobył trzy gole i ostatecznie wygrał. Zespół z Tuliszkowa z jednym oczkiem zajmuje jedenaste miejsce.

Trzecia kolejka już za tydzień. Zjednoczeni Rychwał zagrają na wyjeździe z Vitcovią Witkowo, SKP Słupca podejmie Lwa Pogorzela, Tulisia Tuliszków zmierzy się z GKS Sompolno, Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Orła Mroczeń, a MKS Dąbie zagra na wyjeździe z Raszkowianką Raszków.

MKS Dąbie - SKP Słupca (29' Michał Lorencki, 74' Kacper Zaparty)

GKS Sompolno - Victoria Skarszew 1:2 (56' Filip Wieczorek - 45', 90'+ Joshua Kayode Balogun)

Zjednoczeni Rychwał - Zefka Kobyla Góra 2:3 (11' Igor Ludwiczak, 45' Damian Markiewicz - 16', 40' Adam Szczypkowski, 71' Błażej Ostry)

KS Opatówek - Tulisia Tuliszków 6:3 (8' Krystian Kulawinek, 13' Dawid Gałczyński, 48', 70', 75' Fabian Baraniak, 82' Wojciech Kranc - 17', 18' Adam Pacholski, 58' Jarosław Gorgolewski)

Piast Czekanów - Polonus Kazimierz Biskupi 2:5 (44' Bartosz Zmyślony, 62' Kacper Grzmil - 13' Piotr Gorgolewski, 19' Mateusz Szymański, 27' Patryk Lisowski, 42' Krzysztof Słowiński, 45' Bartosz Kociszewski)