Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17923) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Kolejne zwolnienia w ZE PAK. Pracę może stracić ponad 200 osób

Dodano: 11.08.2020 17:05
Źródło: LM.pl

80 pracowników w PAK KWB Konin i 129 pracowników w PAK Górnictwo - tyle osób może stracić pracę w najbliższym czasie. Grupa kapitałowa ZE PAK poinformowała o zamiarze przeprowadzenia kolejnych już zwolnień grupowych.

O zamiarze tym spółka poinformowała w komunikacie giełdowym. Zwolnienia mają objąć dwie spółki zależne. - W PAK KWB Konin SA maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo Sp. z o.o. maksymalnie 129 pracowników - informują władze grupy kapitałowej.

Dokładna liczba zwalnianych pracowników ma być znana po przeprowadzeniu konsultacji ze związkami zawodowymi. Poinformowany ma być ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Koninie. - Spółka opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi.

To już kolejne zwolnienia grupowe w ZE PAK SA. W maju spółka informowała o planowanych na lato zwolnieniach z PAK KWB Adamów SA i PAK Górnictwo Sp. z o.o., które związane były z wstrzymaniem wydobycia węgla na odkrywce Adamów. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   zwolnienia,   zwolnienia grupowe,   PAK Górnictwo,   PAK KWB Konin,   kopalnia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie może być inaczej jak majątek narodowy oddaje się za ułamek wartości panu Solorzowi przez kolegów z PO.A Konin nadal durne miasto głosuje na PO i SLD
Dodano: 11.08.2020 22:20    Przez: ~kupię za darmo
Wszystkich niech zwolnią, do tego zmierzają. Wysprzedali majątek za psi grosz teraz sa tego efekty
Dodano: 11.08.2020 19:43    Przez: Dan Brown
Przyjdzie niemiec i bedzie sie opłacało kopać
Dodano: 11.08.2020 22:17    Przez: ~gostek
Jeszcze sie wszyscy w regionie obudza z reka w nocniku jak tu juz nic nie bedzie i beda biadolic jak to bylo kiedys super. Zreszta juz to widac po miescie. Wiekszosc lokali opuszczone z kartka "lokal do wynajecia" A dzieki temu "trucicielowi" ta wies Konin i okolice sie rozwinely. Zreszta wlodarz tego miasta obiecywal, ze zrobi tu "zielona doline" wiec idzie mu dobrze bo DOLINA bedzie na 100% a zielona bo zarosnie wszystko...
Dodano: 12.08.2020 09:02    Przez: ~heniek
Żal ludzi i ich rodzin.
Dodano: 11.08.2020 20:03    Przez: ~Uff

KOMENTARZE

Wszystkich niech zwolnią, do tego zmierzają. Wysprzedali majątek za psi grosz teraz sa tego efekty
Dodano: 11.08.2020 19:43    Przez: Dan Brown
Gdy zamieniano PAK na jakieś spółki z wieloma nawet obcymi zarządcami to niewielu się sprzeciwiało. Związkowcy łapali dobre stanowiska i było OK. Teraz łatwiej zwolnić z małej struktury. O swoje trzeba dbać dużo wcześniej.
Dodano: 12.08.2020 11:35    Przez: Pomocka
Żal ludzi i ich rodzin.
Dodano: 11.08.2020 20:03    Przez: ~Uff
Przyjdzie niemiec i bedzie sie opłacało kopać
Dodano: 11.08.2020 22:17    Przez: ~gostek
Nie może być inaczej jak majątek narodowy oddaje się za ułamek wartości panu Solorzowi przez kolegów z PO.A Konin nadal durne miasto głosuje na PO i SLD
Dodano: 11.08.2020 22:20    Przez: ~kupię za darmo
avatar Skoro chcesz kupić to zgłoś się oficjalnie do Solorza, a nie pisz bzdur. Kolejny fakt to Kaczyński obiecywał rozwój odkrywki i kopalni. Okłamywał ludzi wiedząc że im tego nie da. Sam osobiście cieszę się że nie będzie truciciela środowiska. Górnicy znajdą inną robotę ale jest jeden warunek muszą chcieć pracować, a nie udawać że pracują.
Dodano: 12.08.2020 06:15    Przez: Hans Gruber
avatar Hans nie zmieniaj tematu,200 osob to kropla w morzu do tego co twoje PO zrobilo ze stoczniami,tam prace stracilo kila tyś ludzi,moze wam teraz POlegli pomoga🙂
Dodano: 12.08.2020 08:56    Przez: Brejza Czadomen
Gdybyś miał troszkę oleju to zrozumiałbyś zasady rynku. Gdy coś ledwo zipie to szuka się inwestorów albo likwiduje. Wtedy można było zwolnić nawet wszystkich a Solorz by nie kupił.
Dodano: 12.08.2020 11:37    Przez: Pomocka
Inne portale tego "newsa" puściły dwa dni temu ..., a wy jak zwykle "szanowny" LM-ie obudziliście się z ręką w nocniku śpiąc praktycznie pod elektrownią. Materiał na fajny i solidny artykuł, a tu jak zwykle notka prasowa.
Dodano: 12.08.2020 07:36    Przez: Dygresja
Jeszcze sie wszyscy w regionie obudza z reka w nocniku jak tu juz nic nie bedzie i beda biadolic jak to bylo kiedys super. Zreszta juz to widac po miescie. Wiekszosc lokali opuszczone z kartka "lokal do wynajecia" A dzieki temu "trucicielowi" ta wies Konin i okolice sie rozwinely. Zreszta wlodarz tego miasta obiecywal, ze zrobi tu "zielona doline" wiec idzie mu dobrze bo DOLINA bedzie na 100% a zielona bo zarosnie wszystko...
Dodano: 12.08.2020 09:02    Przez: ~heniek
hans gruber nawet czytać nie umiesz...
Dodano: 12.08.2020 10:11    Przez: ~Jan
Ktoś gdzieś to napisał- Kaczyński był pod PAK w Kleczewie w 2015, Morawiecki w 2018 i obiecywali pomoc, ale jak zwykle były to tylko obietnice " obiecanki cacanki"!!! Przecież Solorz dogadał się z PIS- od lat nie ma decyzji z RDOŚ odnośnie odkrywki i jemu jest to na rękę- nie liczy się jednostka tylko interes właściciela kopalni!!! Nawet Polsat zmienił narrację w swoich Wydarzeniach i zaczyna być jak TVP-PIS!!! A teraz wylewajcie swój jad nienawiści na mnie!!!
Dodano: 12.08.2020 10:48    Przez: Wiedźma
avatar Szkoda slow na ciebie za goraco jest
Dodano: 12.08.2020 12:55    Przez: Brejza Czadomen
Żyje się po to aby dobże zjeść. CZEŚĆ G/Ż/B/I/E/TY! Właśnie wróciliśmy z żonom, naszym wypasionym BMW za 99 tysięcy złoty euro z objadku w eskluzywnej hotelowej restałracji. Ja sobie zażyczyłem ślimaki a la bourgogne z grzanką czosnkową, a żona homara gotowanego z risotto milanese oraz szparagami w temperatuże. Do tego butelka francuskiego wina za 290 zł/butelka (ja nie piłem, prowadziłem BMW). Koszt objadku 778 zł napiwek 20 zł, a więc równy tysiąc złoty. Na przystawkę zjedliśmy z żonom jajecznicę ze strusia o wadze prawie 2 kilogramy, a kosztowało to nas ponad 230 złoty ! (niekumatych i nie wykształconych informuję, że strusia to taki dinozaur, który zamieszkuje pozagranicami naszego Kraju, jest bardzo żadki i odgryza ludziom członki, stąd ta Vipowska cena). Ja poczułem się C a r e m W s i e j R o s i j i jak jadłem kawior z bieługi i zapijałem naturalnym sokiem z Bieriozy prosto z Sy biri, a żona zażyczyła sobie chiński rosuł z jaskółczych gniazd za 1889 złoty porcja. Nooo ale ja ko ...
Dodano: 12.08.2020 14:14    Przez: prezes
avatar I klepałes nita pod stołem 😂
Dodano: 12.08.2020 14:44    Przez: Brejza Czadomen
a to sobie pojadłes w marzeniach . 🤣🤣🤣
Dodano: 12.08.2020 18:37    Przez: ~Edek
No,prezesie-ponad dziesięć zdań i dużo ponad dziesięć błędów gramatycznych,ortograficznych i stylistycznych,ale jak się ma "BMW za 99 tysięcy złoty euro",można nie umieć pisać,wystarczy umiejętność liczenia-śmierdzi mi tu Pyrą i Wityngiem.
Dodano: 13.08.2020 12:56    Przez: Grzech Walerian
w koninie rzdzi po to sie nie dziwie ze zwalniaja