Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17780) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Sierpniowy odpust w licheńskim sanktuarium maryjnym. Obchody 

Dodano: 13.08.2020 09:40

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w licheńskim sanktuarium. 

Tegoroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanie się w dniach 14-16 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej okazją do potrójnego świętowania: uczczenia 170. rocznicy objawień Matki Bożej w Grąblinie, 53. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej i setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się w piątek, 14 sierpnia I Nieszporami maryjnymi i mszą przy ołtarzu koronacyjnym w starej części sanktuarium. Po Eucharystii w licheńskiej bazylice o godz. 20.15 Barbara Kaczor, licheńska organistka, zagra koncert „Magnificat. Z Maryją wielbimy Boga”. Po nim tradycyjnie odbędzie się Apel Maryjny i procesja ze światłami.

W dzień odpustu, 15 sierpnia wierni będą modlić się w bazylice o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny. W południe sprawowana będzie główna msza, podczas której zaśpiewa chór bazyliki licheńskiej „Stabat Mater” i Sanktuaryjny Kwintet Dęty.

Po południu, o godz. 14.30 delegacja złoży kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem Bitwy Warszawskiej 1920, a msza o godz. 16.00 zostanie odprawiona w intencji poległych w obronie Ojczyzny w wojnie polsko -bolszewickiej 1920. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę. O godz. 15.00 z kościoła św. Doroty w Licheniu wyruszy procesja do kaplicy objawień w Grąblinie, gdzie będzie sprawowana msza. 

 

  • Sierpniowy odpust wkrótce w licheńskim sanktuarium maryjnym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Modlitwa nie pomoże, potrzeba "Cudu" w kraju nad Wisłą, ażeby Naród przejrzał na oczy!!!
Dodano: 13.08.2020 18:57    Przez: Wiedźma
avatar modlitwa - to zwykłe klepactwo.....w cuda wierzą już chyba tylko najbardziej naiwni....nie pomoże ani jedno , ani drugie....
Dodano: 14.08.2020 11:43    Przez: zx

KOMENTARZE

Siostry i Bracia,weźcie się solidnie do tej modlitwy,bo póki co-syf w tym nieszczęsnym kraju coraz większy.
Dodano: 13.08.2020 18:25    Przez: Grzech Walerian
Modlitwa nie pomoże, potrzeba "Cudu" w kraju nad Wisłą, ażeby Naród przejrzał na oczy!!!
Dodano: 13.08.2020 18:57    Przez: Wiedźma
avatar modlitwa - to zwykłe klepactwo.....w cuda wierzą już chyba tylko najbardziej naiwni....nie pomoże ani jedno , ani drugie....
Dodano: 14.08.2020 11:43    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.