Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17746) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Dwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na 3000 m

Dodano: 13.08.2020 14:35
Źródło: LM.pl

Po dwa brązowe medale sięgnęli kolarze KLTC Konin podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym. Zawodnicy z Konina stawali na podium w wyścigu na 3000 m drużynowo i madison.

W rozgrywanych w Kaliszu zawodach wystartowało siedmiu reprezentantów KLTC Konin. Dwukrotnie udało im się sięgnąć po brązowe medale. Po raz pierwszy koninianie stanęli na podium wyścigu drużynowego na 3000 m. W eliminacjach zespół w składzie: Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki, Patryk Wawrzyniak był trzeci ze stratą 2,665 sek. do liderów. Koninianie awansowali do finału B, gdzie pokonali Stal Grudziądz, sięgając po brązowy medal.

Drugi krążek zdobyła para Konrad Waliniak, Kamil Kudliński. Zespół KLTC Konin w madison wywalczył piętnaście punktów, plasując się na trzecim miejscu w klasyfikacji.

Na dziesiętym i trzynastym miejscu kończyły starty dwa zespoły KLTC Konin rywalizujące w sprincie drużynowym. Indywidualnie w mistrzostwach pojechała też Roksana Mikorska. W klasyfikacji końcowej omnium zajęła trzynaste miejsce, w sprincie - dziewiąte, a w wyścigu na 2000 m - dziesiąte.

Wyniki KLTC Konin:

Roksana Mikorska: 10. scratch (omnium), 17. wyścig tempowy (omnium), 11. wyścig eliminacyjny (oimnium), 11. wyścig punktowany (omnium), 13. klasyfikacja końcowa omnium, 9. sprint, 10. 2000 m indywidualnie.

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki: 10. sprint drużynowy.

Patryk Wawrzyniak, Gabriel Klepacki, Gracjan Olkowski: 13. sprint drużynowy.

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki, Patryk Wawrzyniak: 3. 3000 m drużynowo. 

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński: 3. madison.

fot. KLTC Konin

  • Dwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na 3000 m
  • Dwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na 3000 m

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.