Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17893) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (0)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

W sierpniu Ekipa Szymona organizuje zbiórkę krwi w Wielkopolsce

Dodano: 14.08.2020 11:09

W sierpniu Ekipa Szymona Wielkopolskie przyłącza się w poszczególnych powiatach w województwie do akcji krwiodawstwa.

Zbigniew Radłowski - Prezes Klubu Honorowych Dawców PCK przy Stowarzyszeniu JS 2016 w Kępnie - wolontariusz Ekipy Szymona w Wielkopolsce apeluje o oddawanie krwi, której dramatycznie brakuje ze względu na sytuację związaną z pandemią i okresem wakacyjnym. W całej Polsce brakuje każdej grupy krwi i każda jednostka jest dla nas na wagę złota. - Chcemy pokazać, że jeśli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne to aktualnie już nie możemy mówić o potrzebie oddawania krwi, ale o jej konieczności – mówią inicjatorzy. - Możemy być również spokojni o oddawanie krwi w czasie pandemii. Koronawirus nie jest przenoszony drogą krwi, a wszystkie punkty pobrań dokonują preselekcji dawców przed wejściem do miejsc poboru. Po takiej preselekcji medycznej krwiodawca jest dopuszczony do dalszych procedur związanych z oddawaniem krwi.

Jak można włączyć się w akcję?

1. Znajdź poniżej Twój powiat i sprawdź, kiedy i gdzie odbędzie się akcja.

2. Napisz sms-a na podany przy wybranym powiecie numer telefonu z treścią: “Jestem chętny / chętna do udziału w akcji!”.

3. Przygotuj się do akcji oddania krwi.

4. Przyjdź i oddaj krew, a przy okazji spotkaj się z nami - w wybranych terminach będzie czekać na Ciebie lider powiatowy lub aktywny wolontariusz Ekipy Szymona w żółtej koszulce!

Przy rejestracji na pobranie krwi ważny jest numer akcji: 709 lub hasło: Ruch Polska 2050 wspiera Wielkopolan! Dzięki temu będzie wiadomo, ile litrów krwi udało się nam zebrać w całej Wielkopolsce.

POWIAT KOLSKI: Przy rejestracji w dniu oddania krwi podajemy numer: 709 lub hasło: Polska 2050 wspiera Wielkopolan! AKCJA ODDAWANIA KRWI Z EKIPĄ Data i godzina: 23 sierpnia, g. 8.30 – 10.30. Miejsce: Dom Parafialny przy Kolskiej Farze, ul. Kościelna 10 w Kole

POWIAT KONIŃSKI I Miasto KONIN: Przy rejestracji w dniu oddania krwi podajemy numer: 709 lub hasło: Polska 2050 wspiera Wielkopolan! AKCJA ODDAWANIA KRWI Z EKIPĄ. Data i godzina: 28 sierpnia, g. 8.00 – 10.00. Miejsce: Oddział terenowy RCKiK, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Koninie.

  POWIAT TURECKI: Przy rejestracji w dniu oddania krwi podajemy numer: 709 lub hasło: Polska 2050 wspiera Wielkopolan! AKCJA ODDAWANIA KRWI Z EKIPĄ. Data i godzina: 23 sierpnia, g. 9.30 – 12.30 Miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna (budynek A), ul. 3 Maja 8 w Turku. 

   

   

  *** *** ***

  Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

   

  Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

  *** *** ***

  Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

  Czytaj więcej na temat:Ekipa Szymona,   zbiórka krwi,   Polska 2050,  

  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

  KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

  max 1000 znaków (0)
  max 28 znaków (0)

  Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
  Komentarze nie na temat są usuwane.

  NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

  UWAGA
  zamknij

  Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

  Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
  Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
  Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.