Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17789) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Licheńskie dzwony zabrzmią w 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą"

Dodano: 14.08.2020 12:26

Poprzez modlitwę, złożenie kwiatów oraz koncert dzwonów zostanie uczczona w licheńskim sanktuarium setna rocznica "Cudu nad Wisłą".

15 sierpnia w licheńskim sanktuarium wierni będą modlić się w intencji Ojczyzny. Msza w intencji poległych w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 zostanie odprawiona w bazylice o godzinie 16.00. Nieco wcześniej, bo o godz. 14.30, nastąpi złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym Bitwę Warszawską z 1920 roku, który znajduje się nieopodal licheńskiej Golgoty.

Wyjątkowym akcentem obchodów tego dnia będzie koncert wszystkich licheńskich dzwonów o godzinie 15.30. - - W ten symboliczny sposób hołd poległym i pomordowanym w 1920 roku zostanie oddany w licheńskim sanktuarium. Wierni usłyszą dźwięk Maryi Bogurodzicy – największego, ważącego niemalże 15 ton, dzwonu w naszym kraju. Usłyszymy także pozostałe dzwony zlokalizowane przy bazylice oraz przy kościele parafialnym pw. św. Doroty, w tym: Józefa (11,6 t.), Piotra (5,6 t.) i Paweł (3 t.) oraz Jana Pawła II (2 t.), Marię (1,2 t.), Dorotę-Antoniego (950 kg), Michała (500 kg) oraz Stanisława (450 kg) – powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheńskie dzwony,   Licheń,   sanktuarium maryjne,   Bitwa Warszawska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A w Koninie zawyje syrena ? Jak włączą ?
Dodano: 14.08.2020 12:55    Przez: beti
avatar najwięcej wycia to na tzw.mszach i na pielgrzymkach....o zanieczyszczonych przydrożnych krzakach nie wspomnę...
Dodano: 14.08.2020 13:04    Przez: zx
Pielgrzymki jak "kluby" erotyczne- alkohol, narkotyki i seks!!! A dlaczego by nie, przecież wszystko jest dla Ludzi- tylko niech później nie umoralniają Nas Ludzi o innych poglądach, że "To" wszystko to grzech!!! Smutne to!!!
Dodano: 14.08.2020 19:16    Przez: Wiedźma
Byłaś i wiesz?Czy może nikt się Tobą nie zainteresował?
Dodano: 15.08.2020 10:48    Przez: p***rnese tu
Jedno brzęknięcie dedykujcie jeńcom zmarłym w obozie w Strzałkowie-miłosierni wierni.
Dodano: 14.08.2020 19:57    Przez: Grzech Walerian
Biedny Grzech Walerian.Ci więźniowie napadli na Polskę,aby Ciebie wyzwolić?Gdzie Twoja ojczyzna?Wykorzystujesz każdą okazję,aby opluć innych lub to co dla nich święte.Obrzydliwy z Ciebie człowiek.
Dodano: 15.08.2020 10:46    Przez: p***rnese tu
avatar Biedny Grzech Walerian znalazł "niewinne" ofiary "Cudu nad Wisłą". Czerwona zaraza, którą zdziesiątkowały w obozie choroby, w dalszym ciągu ma swoich wielbicieli. Po co wam było do Polski?
Dodano: 15.08.2020 12:56    Przez: Józef Bąk
uuuu to napisali poinformowani ekofoby kiedyś wszyscy srali w krzakach i świat 🌏 był zieloną wyspą bzykanie się też wszędzie a pewnie chcieliście iść tylko miejsca nie było z nami pilgrzymkowymi wariatami🤣
Dodano: 14.08.2020 22:31    Przez: ~😇
Czytam wpisy na tym forum i zachodzę w głowę jak możliwe,aby tak mocno nienawidzić.Ci,którzy udają dobrych ludzi i pieją hymny o dobroci są najbardziej zatwardziałymi faszyzującymi ludźmi.Co Was do jasnej cholery obchodzą dzwony w kościele w który nie wierzycie? Dajcie żyć innym i pozwólcie wierzyć i chodzić tam gdzie chcą.To forum to tuba kilku chorych osobników nienawidzących wszystkiego co inni robią inaczej i myślą inaczej niż oni.Powinniście być oznakowani symbolem "SS"
Dodano: 15.08.2020 10:55    Przez: p***rnese tu
Jakaś pętla czasowa-twój powyższy wpis,p...mese tu, wygląda jakby był adresowany dokładnie do ciebie.Podoba mi się zwłaszcza jęczenie:"dajcie żyć innym".
Dodano: 15.08.2020 13:17    Przez: Grzech Walerian
Do p...rnese tu!!! Pielgrzymki to nie mój klimat!!! Znam kobietę ze swojego otoczenia, która jest prostytutką, dilluje narkotykami i chodziła na piesze pielgrzymki z Konina do Lichenia!!! Poczytaj sobie o "Oazach"- nawet w telewizji był kiedyś taki reportaż- dziewczyna uczestnicząca w Oazach opowiadała co się tam wyprawia!!! Doczytaj a potem dopiero komentuj "Nas faszystowskich chorych osobników oznakowanych przez Ciebie "SS"- krytykuj, ale konstruktywnie!!! Gdzie jest Twoja " miłość do Bliźniego" nazywając Nas w ten sposób jednocześnie zaprzeczasz sama sobie!!! Pokazujesz w ten sposób swój "szacunek" do innych ludzi i to tylko świadczy źle o Tobie!!! Hipokryzja bez granic!!! A nazywając Grzecha Waleriana "Obrzydliwy z Ciebie człowiek" przeszłaś już na "złą stronę mocy"!!! Co nienawiść może zrobić z drugim człowiekiem!!! Smutne to i straszne!!! W dalszą polemikę nie wchodzę bo szkoda!!!
Dodano: 15.08.2020 15:19    Przez: Wiedźma
co za bzdury piszecie. uczestniczyłem w oazie przez cztery lata nikt mnie nie zgwałcił żadnych narkotyków Ksiądz to kolega do dnia dzisiejszego super gość . Macie wiedzę z kosmosu . Na pielgrzymkach super atmosfera żadnych narkotyków, żadnych gwałtów , molestowań. Wiedza wyssana z palca. Ktoś kto tak mówi tz. że kłamie .!!!!!!!!! Każdy może uczestniczyć w pielgrzymce nawet prostytutka.
Dodano: 15.08.2020 15:38    Przez: ~Edek
Grzech Walerian! Zanim to zrobiłeś (wiesz co!), mogłeś przeczytać najpierw mój koment (wiesz gdzie!)!!! No cóż przykre "To ", ale jeśli taka jest Twoja wola- to proszę bardzo!!! Bez słowa wytłumaczenia- dlaczego? I chyba jednak moja intuicja mnie nie zawiodła i tak jak przypuszczałam od początku- to był "wkręt"!!! Smutne to, no ale cóż takie jest życie!!!
Dodano: 15.08.2020 20:18    Przez: Wiedźma
Grzech Walerian Wiedźm nie wkręca.
Dodano: 15.08.2020 21:45    Przez: Grzech Walerian
avatar co się stało ? - mogę jakoś pomóc ?......
Dodano: 16.08.2020 11:51    Przez: zx
Grzech Walerian! To dlaczego mnie usunąłeś bez słowa wyjaśnienia- ja napisałam Tobie przeprosiny i prośbę o wybaczenie!!! Ale Ty już tego nie przeczytałeś!!! No cóż wielka szkoda!!! Smutno mi, ale szanuje Twój wybór!!! I tak przesyłam Ci pozdrowionka!!!
Dodano: 15.08.2020 21:57    Przez: Wiedźma
Grzech Walerian Wiedźm nie usuwa.
Dodano: 15.08.2020 22:00    Przez: Grzech Walerian
ZX! Dzięki za chęć niesienia pomocy!!! Szacun! Prawdopodobnie głupi zbieg okoliczności!!! Wszystko jest (chyba) okej!!!
Dodano: 16.08.2020 19:27    Przez: Wiedźma
avatar o.k.