Dzisiaj jest sobota 27 lutego 2021, imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17763) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 0oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ich już nikt nie powstrzyma! KKF pokonał 6:2 Futsa ... (0)Konin. Nowy wiadukt z piątego osiedla na Zatorze p ... (3)

Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

Dodano: 14.08.2020 13:03
Źródło: LM.pl

Do śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono pod koniec lipca w Spławiu, nie przyczyniły się osoby trzecie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koninie.

Wszystko wydarzyło się 25 lipca około godz. 18.30, niedaleko stacji kolejowej w Spławiu, gm. Golina. Strażacy ochotnicy wezwani do gaszenia hamulców lokomotywy, zauważyli torbę podróżną z zawartością oraz kurtkę, w której znajdował się paszport obywatela Ukrainy.

- O znalezisku powiadomiono dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który zadysponował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą. Wykonano oględziny i podczas penetracji terenu znaleziono ciało znajdujące się w stanie daleko posuniętego rozkładu – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Przeprowadzona sekcja zwłok nie pozwoliła wyjaśnić co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny.

- Stan tkanek wskazuje, że do zgonu mogło dojść na skutek wychłodzenia organizmu. Nie dysponujemy jeszcze oficjalną opinią, niemniej z przeprowadzonych badań wynika, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie – mówi prokurator Marańda. - W trakcie sekcji pobrano fragment tkanki kostnej celem wyizolowania materiału DNA i konieczne tutaj będzie przeprowadzenie badań porównawczych celem ustalenia w sposób niebudzący wątpliwości tożsamości mężczyzny – dodaje.

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna miał przekroczyć granicę z Polską 11 lipca i odbywał kwarantannę w miejscowości Otorowa Wieś w powiecie szamotulskim. Do 21 lipca był w miejscu odbywania kwarantanny, a kiedy mundurowi pojawili się tam 23 lipca, mężczyzny już nie było. Jak i dlaczego znalazł się w Spławiu? Na to i inne pytania odpowiedzieć ma prokuratorskie śledztwo.

fot. OSP Golina

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.