Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich

Do śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono pod koniec lipca w Spławiu, nie przyczyniły się osoby trzecie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koninie.

Wszystko wydarzyło się 25 lipca około godz. 18.30, niedaleko stacji kolejowej w Spławiu, gm. Golina. Strażacy ochotnicy wezwani do gaszenia hamulców lokomotywy, zauważyli torbę podróżną z zawartością oraz kurtkę, w której znajdował się paszport obywatela Ukrainy.

- O znalezisku powiadomiono dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który zadysponował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą. Wykonano oględziny i podczas penetracji terenu znaleziono ciało znajdujące się w stanie daleko posuniętego rozkładu – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Przeprowadzona sekcja zwłok nie pozwoliła wyjaśnić co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny.

- Stan tkanek wskazuje, że do zgonu mogło dojść na skutek wychłodzenia organizmu. Nie dysponujemy jeszcze oficjalną opinią, niemniej z przeprowadzonych badań wynika, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie – mówi prokurator Marańda. - W trakcie sekcji pobrano fragment tkanki kostnej celem wyizolowania materiału DNA i konieczne tutaj będzie przeprowadzenie badań porównawczych celem ustalenia w sposób niebudzący wątpliwości tożsamości mężczyzny – dodaje.

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna miał przekroczyć granicę z Polską 11 lipca i odbywał kwarantannę w miejscowości Otorowa Wieś w powiecie szamotulskim. Do 21 lipca był w miejscu odbywania kwarantanny, a kiedy mundurowi pojawili się tam 23 lipca, mężczyzny już nie było. Jak i dlaczego znalazł się w Spławiu? Na to i inne pytania odpowiedzieć ma prokuratorskie śledztwo.

fot. OSP Golina

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole