Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17797) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Konin. Szpital ma nowy sprzęt do leczenia chorych na COVID-19

Dodano: 14.08.2020 14:56
Źródło: LM.pl

Nowy sprzęt i aparatura medyczna umożliwiające leczenie chorych na koronawirusa, trafiły do konińskiego szpitala.

Respiratory i maski do wentylacji nieinwazyjnej, videobronchofiberoskopy, aparaty do odsysania wydzieliny z dróg oddechowych, asystory kaszlu, aparaty do leczenia tlenem, reduktory przenośne, pulsoksymetry, aparat USG z funkcją Doppler oraz mobilne urządzenie do dezynfekcji powierzchni. To nowy sprzęt, który konińskiemu szpitalowi udało się pozyskać dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

– Aby wspierać tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, podjęliśmy kontakt z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia, dzięki czemu możemy na bieżąco monitorować potrzeby wojewódzkich i powiatowych szpitali oraz instytucji sanitarnych w miejscach, w których jesteśmy obecni z infrastrukturą najwyższych napięć. Nasza pomoc w postaci darowizn pieniężnych i rzeczowych pozwala uzupełniać niezbędny sprzęt i wyposażenie medyczne w placówkach ochrony zdrowia. Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie jest jednym z największych szpitali wojewódzkich w Wielkopolsce. Wielospecjalistyczny profil jego działalności utwierdza nas w przekonaniu, że z pomocy medycznej skorzysta jak największa liczba mieszkańców w regionie – wyjaśnia Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE S.A.

To dla konińskiego szpitala nieoceniona i nieoczekiwana pomoc.

- Nadeszła ona w momencie, w którym przygotowywaliśmy się do przyjęciach chorych ze zdiagnozowanym koronawirusem, powodującym chorobę COVID-19. Większość placówek, tak jak i my, nie posiada wystarczających środków do wykorzystania w sytuacjach nadzwyczajnych, w których liczy się nie tylko czas, ale również zakres zakupów do właściwej obsługi pacjentów. Współpraca z PSE pozwoliła nam odpowiedzieć na to wyzwanie. Dzięki szybkim działaniom firmy mogliśmy kupić wysokiej klasy sprzęt, który będzie nam służył przez długie lata. Nowe urządzenia wykorzystujemy m.in. w diagnostyce i leczeniu osób z chorobami płuc i oskrzeli - komentuje Dorota Kotecka, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Jak informuje koniński szpital, PSE zaangażowały się we współpracę w ramach działań dobrosąsiedzkich podejmowanych przez krajowego operatora systemu przesyłowego. Na terenie powiatu konińskiego spółka realizuje projekt rozbudowy stacji 400/220/110 kV Pątnów, który ma na celu rozbudowę sieci przesyłowej: wprowadzenie linii 400 kV ze stacji Kromolice oraz zwiększenie niezawodności wyprowadzenia mocy z Elektrowni Pątnów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.