LM.plSportV liga. SKP Słupca wciąż niepokonany, są tuż za liderem tabeli

V liga. SKP Słupca wciąż niepokonany, są tuż za liderem tabeli

Udany weekend mają za sobą V-ligowi reprezentanci regionu konińskiego. Komplet punktów ma cały czas SKP Słupca, plasujący się na drugim miejscu w tabeli.

Słupczanie mierzyli się z Lwem Pogorzela. Do pierwszej połowy SKP prowadził 1:0 po golu Kamila Sikorskiego. Po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze trzy bramki, trafiali Sikorski, Kacper Kajdan i Jakub Kwaśny. SKP wygrał 4:0 i jako jeden z dwóch zespołów w lidze wciąż ma komplet punktów na koncie. Słupczanie zajmują drugie miejsce w tabeli, ulegając Victorii Skarszew tylko bilansem bramek.

Tuż za słupczanami plasuje się Polonus Kazimierz Biskupi, który w weekend punkty stracił po raz pierwszy. Na własnym terenie kazimierzanie mierzyli się z Orłem Mroczeń. Goście wyszli na prowadzenie w 32. minucie, po przerwie wyrównał Mateusz Szymański, dzięki czemu Polonus zakończył mecz z jednym punktem. Łącznie ma ich siedem.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował GKS Sompolno, pokonując Tulisię Tuliszków 4:0. Hat-trickiem popisał się Mateusz Czajka, a jedną bramkę dołożył Damian Tylak. GKS zajmuje obecnie ósme miejsce z czterema punktami na koncie, Tulisia - trzynaste i ma punktów trzy.

Pierwszą, historyczną wygraną w V lidze zanotował również beniaminek - MKS Dąbie. Na wyjeździe zespół z powiatu kolskiego wygrał z Raszkowianką Raszków 2:0. Oba gole zanotował Daniel Błaszczyk. MKS awansował na jedenaste miejsce w tabeli.

Pierwszy punkt w sezonie zdobyli również piłkarze Zjednoczonych Rychwał. W Witkowie zremisowali z tamtejszą Vitcovią 1:1. Bramkę wartą punkt zanotował Przemysław Skibiszewski. Zjednoczeni plasują się obecnie na piętnastym miejscu w lidze.

Czwarta kolejka V ligi w najbliższy weekend. Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z GKS Rychtal, MKS Dąbie podejmie Polonusa Kazimierz Biskupi, SKP Słupca powalczy o punkty w Opatówku, Zjednoczeni Rychwał podejmą Victorię Skarszew, a GKS Sompolno - Piasta Kobylin.

Vitcovia Witkowo - Zjednoczeni Rychwał 1:1 (78' Adrian Krupka - 31' Przemysław Skibiszewski)

Tulisia Tuliszków - GKS Sompolno 0:4 (28', 59', 71' Mateusz Czajka, 90'+ Damian Tylak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Orzeł Mroczeń 1:1 (52' Mateusz Szymański - 32' Marcin Górecki)

SKP Słupca - Lew Pogorzela 4:0 (18', 54' Kamil Sikorski, 20' Kacper Kajdan, 88' Jakub Kwaśny)

Raszkowianka Raszków - MKS Dąbie 0:2 (9', 53' Daniel Błaszczyk).