Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17247) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Czek, który pozwoli na zakup tomografu dla szpitala w Turku

Dodano: 21.08.2020 11:55

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przekazał na ręce starosty tureckiego Dariusza Kałużnego symboliczny czek na 800 tys. zł, który pozwoli na zakup tomografu dla SP ZOZ w Turku. 

Łącznie zakup sprzętu wraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby pracowni komputerowej pochłonie ponad 2,7 mln. Środki na poprawę warunków leczenia w szpitalu w Turku pochodzą - prócz rezerwy celowej Prezesa Rady Ministrów - ze wsparcia gmin i powiatu, które przekazują na ten cel 1,9 mln zł. - Nasz szpital jest chyba jedynym w Wielkopolsce, który tego sprzętu nie posiadał. Mam nadzieję, że zakup tomografu komputerowego oraz przygotowanie pracowni to pierwsza, ale nie ostatnia wspólna inicjatywa samorządów z powiatu tureckiego - mówił starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny. - Jestem przekonany, że te środki pozwolą na zrealizowane tej inwestycji, która dla mieszkańców powiatu tureckiego ma wielkie znaczenie. Zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu - mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

O pozyskanie pieniędzy zabiegał również poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik. - Starosta wspólnie z dyrektorem będą mogli zrealizować to długo wyczekiwane przedsięwzięcie. Rozmawiałem z premierem, z prezydentem Andrzejem Dudą, kiedy odwiedzał region koniński i to dzięki ich wsparciu udało się doprowadzić to przedsięwzięcie do końca - mówił poseł Ryszard Bartosik, który razem z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem wręczali symboliczny czek staroście Dariuszowi Kałużnemu oraz dyrektorowi SP ZOZ w Turku Krzysztofowi Sobczakowi.

  • Czek, który pozwoli na zakup tomografu dla SP ZOZ w Turku

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.