Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16942) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Na konińskich jeziorach i światowych oceanach. 60 lat Klubu Żeglarskiego przy KWB Konin

Dodano: 21.08.2020 18:23
Źródło: LM.pl

Już w sobotę 60-lecie swojego istnienia obchodzić będzie Klub Żeglarski przy KWB Konin. Zimowe Regaty Barbórkowe, rejsy środlądowe i oceaniczne, a nawet walka z komuną - to tylko jedne z wielu zasług wodniaków z kopalnianego środowiska.

Żeglarze jak bohaterowie

Początki Klubu Żeglarskiego przy Kopalni Węgla Brunatnego Konin to rok 1959, gdy w Klubie Sportowym Górnik Konin powstaje turystyczna sekcja sportów wodnych. Sami żeglarze za oficjalną datę powstania klubu uznają jednak 1960 rok, gdy zakupione zostały trzy pierwsze jachty typu Omega i przeprowadzono pierwszy kurs żeglarski dla 33 osób. 

Sekcja, a następnie klub, od początku działały dwutorowo - z jednej strony organizując i biorąc udział w sportowej, żeglarskiej rywalizacji, a z drugiej promując uprawianie turystyki, zarówno śródlądowej, jak i morskiej oraz oceanicznej. Żeglarstwo w regionie konińskim było sprawą naturalną, cały region związany jest bowiem z jeziorami na tyle mocno, że żeglarze mówią wprost: ,,Jesteśmy Mazurami Wielkopolski".

W latach 70. do KŻ przy KWB Konin trafił Tomasz Piasecki, wieloletni działacz klubu, a obecnie jego komandor. - Brzegi jezior wyglądały wtedy inaczej, od Pątnowa do końca Jeziora Ślesińskiego nie było żadnych zabudowań za wyjątkiem kilku przystani i kąpielisk. Było cicho i spokojnie, ale też samotnie, mało pływało żaglówek, a dopływając do kąpieliska było się bohaterem dla wszystkich plażowiczów - wspomina tamte czasy.

strona 1 z 3
1 2 3
  • Na konińskich jeziorach i światowych oceanach. 60 lat Klubu Żeglarskiego przy KWB Konin

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nieprawda. Kiedyś można było żeglować bez kamizelek
Dodano: 22.08.2020 09:01    Przez: ~SS

KOMENTARZE

członkowie załogi nieprawidłowo zabezpieczeni w rejsie ...bez kamizelek a ten w okularach to przsadził siadajac nieodpowiedzialnie na lewej burcie . Takich fotografii nie powinno się publikować .
Dodano: 21.08.2020 22:37    Przez: janegab
Nieprawda. Kiedyś można było żeglować bez kamizelek
Dodano: 22.08.2020 09:01    Przez: ~SS
Kiedys mozna było wypic na rejsie beczkę rumu i zeglować bez kamizelek bo to naturalna selekcja debili ...a dzisiaj NIE...
Dodano: 23.08.2020 10:06    Przez: janegab

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.