Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17965) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

PGKiM Konin jako zarządca lokali komunalnych

Dodano: 28.08.2020 08:32

Działalność mieszkaniowa to mniej znana część zadań wykonywanych od lat przez PGKiM Konin na rzecz mieszkańców. A tymczasem.

- PGKiM zarządza nieruchomościami, które stanowią własność miasta Konin. Są to budynki komunalne, jak również budynki wspólnot mieszkaniowych. Zarządzamy 171 budynkami mieszkalnymi, w tym 63 to wspólnoty mieszkaniowe, łącznie jest to 3000 mieszkań na terenie nowego jak i starego Konina - mówi Kazimierz Fabiszak, kierownik Zakładu Zarządzania Nieruchomościami w PGKiM Konin. 

Wkrótce PGKiM Konin rozszerzy działalność na tym polu. - Podczas sesji Rady Miasta Konina podjęto decyzję o przekazaniu PGKIM nowej substancji komunalnej. Będzie to 12 budynków gminnych, w których będzie 217 lokali komunalnych oraz 359 lokali komunalnych w budynkach wspólnot mieszkaniowych – mówi Katarzyna Zastawa, kierownik Działu Rozliczeń w PGKiM Konin.

Wspólnie z miastem PGKiM przystąpiło do programu usuwania pieców węglowych w podległych obiektach. Na dobry początek wytypowano trzy budynki mieszkalne, które zostaną podłączone do miejskiego cieplika, aby ograniczyć emisję spalin. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PGKiM Konin,   zarządca lokali komunalnych,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.