Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17781) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Krótko-, średnio- czy długoterminowy? Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów?

Materiał promocyjny

Dodano: 1.09.2020 11:08

Wypożyczenie auta to dobry sposób, by usprawnić poruszanie się po nowym mieście podczas wakacyjnego wyjazdu, podróży służbowej czy też wizyty na ważnych targach bądź konferencji. Obecnie procedury wypożyczania są bardzo uproszczone, a ceny wynajmu przystępne. Nim jednak finiszujemy podpisywanie umowy najmu, warto upewnić się co do kilku kwestii.

Ubezpieczenie i warunki wynajmu

Obecnie coraz popularniejszym sposobem podróżowania staje się tzw. podróżowanie hybrydowe. Polega to na skorzystaniu z samolotu by szybko i wygodnie dostać się do wybranego miasta, a następnie skorzystaniu z wynajętego wcześniej przez internet samochodu. Korzystaniu z takiego modelu sprzyjają okazyjne bilety lotnicze oraz obecność wypożyczalni na najważniejszych lotniskach w kraju. Masz zamiar wypożyczyć samochód? Sprawdź, o czym pamiętać przed podpisaniem dokumentów. 

Pierwszą kwestią jest to, czy w ogóle zostaniemy dopuszczeni do wynajmu. Na szczęście wymagania są bardzo małe: najczęściej wystarczy prawo jazdy ważne przez co najmniej rok oraz dokument tożsamość potwierdzający, że mamy co najmniej 21 lat.

Jeżeli spełniamy takie warunki, możemy zająć się sprawdzaniem jak dana wypożyczalnia podchodzi do najważniejszych kwestii. Jedną z nich jest ubezpieczenie: dobrze jest wybrać wypożyczalnię, które ubezpieczenie zawierają niejako w cenie wynajmu (za dobry przykład może tu posłużyć wypożyczalnia carfree.pl). Unikniemy w ten sposób ogromnych kosztów, jakie mogą nas czekać w przypadku kolizji nieubezpieczonym autem. Warto zorientować się przede wszystkim czy dana wypożyczalnia ma ubezpieczenie Assistance, które pozwoli nam łatwo wyjść z niespodziewanych kłopotów na drodze.

Różnice w długości wynajmu

Kolejną kwestią jest obecność kaucji - niektóre firmy wymagają wpłacenia sumy zależącej od klasy auta, jednak nie brakuje także wypożyczalni niewymagających takich płatności. Dobrze jest też poznać limit kilometrów, zwłaszcza gdy planujemy dłuższy wynajem, który zazwyczaj obostrzony jest maksymalnym dystansem przebytych kilometrów.

Wynajmy krótko-, średnio- i długoterminowe różnią się między sobą także pod względem ceny. Im dłuższy wynajem planujemy, tym bardziej maleje cena za dobę korzystania z samochodu. W niektórych wypożyczalniach różnica pomiędzy wynajmem tygodniowym a miesięcznym może sięgać nawet prawie 50%!

Z tego względu dobrze jest zastanowić się czy nie opłaca nam się bardziej nieco dłuższy wynajem niż pierwotnie planowaliśmy.

Jeden czy dwóch kierowców?

Tematem, który interesuje wiele osób wynajmujących auta jest kwestia tego, czy może prowadzić je dodatkowa osoba poza samym wynajmującym. Dobrze jest się zorientować czy dana wypożyczalnia dozwala taką praktykę, gdyż jest to bardzo przydatne przy dłuższych podróżach, gdy dwóch kierowców jest kwestią nie tylko wygody, ale i też bezpieczeństwa. Zazwyczaj wystarczy tylko zaznaczyć stosowną opcję przy rejestracji internetowej.

Gdy zaś już jesteśmy przy temacie długich podróży: rozsądnie jest sprawdzić, jakie dana firma ma podejście co do przedłużania wynajmu. Najczęściej wystarczy zgłosić taką chęć dzień przed końcem wynajmu, niemniej jednak warto sprawdzić to dokładnie, by oszczędzić sobie ewentualnych kar finansowych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:samochody,   komunikacja,   finanse,   budżet domowyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.