Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportKanonada w Szczecinie, Sokół Kleczew rozbił Pogoń II Szczecin 7:0!

Kanonada w Szczecinie, Sokół Kleczew rozbił Pogoń II Szczecin 7:0!

Do szóstej kolejki musiał czekać Sokół Kleczew na swoje pierwsze zwycięstwo. Ale gdy wygrał, zrobił to w piorunującym stylu - rozbił Pogoń II Szczecin 7:0!

Spotkanie Sokoła w Szczecinie wypadło w specyficznym terminie i nie chodzi wcale o to, że było grane już w piątek. Tydzień wcześniej, po piątym z rzędu meczu bez zwycięstwa, do dyspozycji zarządu podał się trener Łukasz Cichos. Zarząd postanowił działać - zatrudnił Mariusza Bekasa, ten jednak swojej funkcji nie objął, bo okazało się to niezgodne z przepisami PZPN. Jednym słowem - zamieszanie. W takich warunkach na kwestiach sportowych skupić się trudno.

A jednak, udało się i to w piorunującym stylu. Sokół w Szczecinie w końcu się przełamał, w końcu zagrał na miarę swojego potencjału i rozbił Pogoń II 7:0. Rozbił nie outsidera rozgrywek, nie jego czerwoną latarnię, ale drużynę solidną, ze środka tabeli, która potrafiła w tym sezonie wygrać 5:1 z Nielbą Wągrowiec, 4:1 z Pomorzaninem Toruń, czy minimalnie ulec Bałtykowi Gdynia 0:1.

Sokół szczecinianom szans nie dał. Strzelanie rozpoczął w 25. minucie ten, który miał być główną strzelbą Sokoła w tym sezonie, czyli Łukasz Zagdański. Snajper kleczewian wykorzystał rzut karny wywalczony wcześniej przez Norberta Grzelaka. Jeszcze przed przerwą dwa kolejne trafienia dołożył Dominik Chromiński - pierwsze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a drugie, wykorzystując błąd jednego z defensorów Pogoni II.

Tuż po zmianie stron czwartego gola dołożył Kacper Osiadły po dośrodkowaniu Ligienzy. Kolejne trzy bramki padły między 71., a 77. minutą. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Koziorowski, Łukasz Zagdański i jeszcze raz Dominik Chromiński, kompletując tym samym hat-tricka.

Było to pierwsze zwycięstwo Sokoła w tym sezonie i jednocześnie najwyższa wygrana odnotowana do tej pory w III lidze gr. II w tym sezonie. Kleczewianie awansowali na szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. Kolejny mecz 12 września - drużyna Łukasza Cichosa podejmie Mieszka Gniezno.

Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 0:7 (25', 76' Łukasz Zagdański, 37', 38', 77' Dominik Chromiński, 53' Kacper Osiadły, 71' Tomasz Koziorowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, Adrian Ligienza, Mateusz Roszak (75’ Maciej Adamczewski), Kacper Osiadły (65’ Stanisłąw Wędzelewski), Norbert Grzelak (80’ Konrad Kobylarek), Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański (77’ Konrad Mechowski).

źródło: własne / sokol.kleczew.pl