LM.plWiadomościGol Kopińskiej nie wystarczył, Medyk przegrał w hicie z Czarnymi

Gol Kopińskiej nie wystarczył, Medyk przegrał w hicie z Czarnymi

Pięć punktów traci Medyk Konin do Czarnych Sosnowiec po sobotnim meczu obu zespołów. Liderki tabeli pokonały koninianki 2:1.

Hitowe spotkanie Ekstraligi zaczęło się dla Medyka w najgorszy możliwy sposób. W trzynastej minucie Horvathova przejęła piłkę w środku pola. Wydawało się, że faulowała w tej sytuacji Kaletkę, ale sędzia puściła grę. Piłkę dostała Dżesika Jaszek i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonała Sapor.

W kolejnych minutach na boisku cały czas dominowali Czarni, sosnowiczanki kilkukrotnie przedzierały się swoją prawą stroną, ale czujna w bramce była Sapor. Najgroźniej było w 37. minucie, gdy piłkę po strzale Jaszek bramkarka Medyka zatrzymała nogami. Koninianki obudziły się dopiero w ostatnich minutach. Najpierw podania Kopińskiej nie zamknęła Fabová, a chwilę później Słowaczka mogła znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale tym razem zagranie Kopińskiej przecięła jedna z zawodniczek Czarnych.

W przerwie trener Roman Jaszczak postanowił zareagować - Dominique Bond-Flaszę zastąpiła Julia Maskiewicz, a Nikol Kaletkę Anna Gawrońska. Kapitan Medyka powędrowała na skrzydło, a do środka przesunięta została Natalia Chudzik. Gra koninianek w ataku ożywiła się, a w 61. minucie Medyk wyrównał. Po dośrodkowaniu Chudzik podanie przedłużyła jeszcze Sirant, a z najbliższej odległości trafiła Kopińska.

Odpowiedź Czarnych była natychmiastowa. Prostopadle zagrywała Kostova, podania nie przecięła Sirant, a w sytuacji sam na sam Jaszek minęła Sapor i skierowała piłkę do pustej siatki. Możliwości walki o korzystny rezultat Medyka pozbawiła Abambila. Mająca już jedną żółtą kartkę na koncie Ghanka w 74. minucie spóźniła się mocno z interwencją. W konsekwencji obejrzała drugi kartonik i musiała zejść z boiska. Osłabiony Medyk nie był w stanie wyrównać i przegrał 1:2.

Po pięciu kolejkach Medyk ma na koncie dziesięć punktów i traci do Czarnych Sosnowiec pięć oczek. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, koninianki zagrają na wyjeździe z APLG Gdańsk.

Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 1:2 (13' Dżesika Jaszek, 64' Agnieszka Jędrzejewicz - 61' Dominika Kopińska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Dominique Bond-Flasza (46' Julia Maskiewicz), Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Gabriela Grzywińska, Ernestina Abambila, Klaudia Fabová, Nikol Kaletka (46' Anna Gawrońska), Natalia Chudzik, Dominika Kopińska.

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska - Andre Horvathova, Patricia Fischerova, Dżesika Jaszek (57' Wiktoria Kuciewicz), Agnieszka Jędrzejewicz, Alicja Materek, Klaudia Olejniczak, Weronika Zawistowska, Martyna Wiankowska, Olha Zubchyk, Liliana Kostova (88' Paulina Zawiślak).