Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17285) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Na drogach i bezdrożach Meksyku. Spotkanie autorskie w MDK

Dodano: 15.09.2020 11:09

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza 17 września o godz. 18.00 na spotkanie z Tomaszem J. Chlebowskim autorem książki ,, Drogi i bezdroża Meksyku”.

W trakcie spotkania poznamy  piękno, ale również problemy tego niezwykłego kraju. Spotkanie urozmaici prezentacja fotografii, a na gitarze zagra Piotr „Strumyk” Stróżyk. „Drogi i bezdroża Meksyku” to zaproszenie do odwiedzin rzeczywistości Meksyku. Wyjścia naprzeciw Innemu. A wszystko to w pełnej kolorów scenerii Meksyku, który staje się tłem do głębszej refleksji nad światem, człowiekiem, sobą samym i Bogiem. Autor porusza się drogami i bezdrożami Meksyku, dzieląc się swoją wiedzą, ale też i wewnętrznymi poruszeniami serca. Zanurza się w różnorodnym bogactwie kultury, historii, religii oraz tradycjach Meksyku. To nie sucha relacja z podróży, ale pełna życia opowieść o spotkanych ludziach oraz miejscach. Chce, by osobista fascynacja tym cudnym miejscem stała się również udziałem czytelnika. Bo tak naprawdę „Meksyku się nie opisuje – w Meksyk się wierzy, z namiętnością i pasją...” (Carlos Fuentes, Kraina najczystszego powietrza)

Tomasz Jan Chlebowski – prezbiter, misjonarz, teolog, podróżnik, poeta, pisarz. Autor wielu artykułów z dziedziny teologii oraz dziennikarstwa. Autor książki „Ekumenizm duchowy w nauczaniu papieża Jana Pawła II” oraz albumu dla dzieci pierwszokomunijnych. Członek Związku Pisarzy Katolickich. Laureat wielu konkursów poetyckich. Wydał dwa tomy poezji: „Nieobojętność” i „Czekanie na wiosnę”. Wiele z jego wierszy było drukowanych w różnych antologiach i almanachach poezji, jak i prezentowanych w audycjach radiowych.Wielbiciel podróży, poznawania innych kultur i tradycji, nurkowania, wędrówek górskich, żeglarstwa i koszykówki. Oprócz teologii, pasjonuje się literaturą, antropologią, filozofią dialogu, komunikacją społeczną i medialną, sztuką oraz muzyką.

Piotr „Strumyk” Stróżyk – muzyk, dziennikarz, pisarz. Lider alternatywnej sceny muzycznej, założyciel zespołów „Piotruś Pan 17/1” i „Telefon”. Uczestnik i laureat wielu konkursów muzycznych. Dziennikarz publikujący w „Głosie Słupcy”.

 

 

  • Na drogach i bezdrożach Meksyku. Spotkanie autorskie w MDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK Konin,   Meksyk,   spotkanie autorskie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.