Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17961) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Konin. Laskówiecka i Paderewskiego – to kolejne ulice do remontu

Dodano: 15.09.2020 14:47

Dwa wnioski do FDS 2021 Laskówiecka i Paderewskiego – to kolejne ulice, które chcemy wyremontować przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Miasto Konin złożyło do wojewody wielkopolskiego dwa wnioski aplikacyjne w ramach nowego naboru na 2021 rok. - Chcemy zbudować nowy odcinek ulicy Laskówieckiej, o długości 1 025 m, od ulicy Jana Pawła II do Grójeckiej. Zgodnie z projektem miałaby tam powstać m.in. jezdnia o nawierzchni bitumicznej, zjazdy indywidualne i publiczne, chodnik z betonowej kostki brukowej, ścieżka rowerowa. Budowa drogi polepszy warunki komunikacyjne oraz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu. Mieszkańcy oczekują tej inwestycji. Jakiś czas temu odbyła się tam wizja lokalna z udziałem radnych: Emilii Wasielewskiej i Wiesława Wanjasa, podczas której omówiliśmy zakres proponowanych prac – wyjaśnia Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. Szacunkowy koszt prac to 7 400 889,82 zł.

Druga planowana przebudowa ul. I. Paderewskiego, na odcinku pomiędzy ul. Kleczewską a rondem WOŚP, dotyczy odcinka o długości 798 m. Jest planowana na dwa lata 2021-2022. W ramach robót drogowych przewiduje się wymianę całej konstrukcji nawierzchni, poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych, przebudowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, zagospodarowanie pasa zieleni. Te prace pozwolą na poprawę warunków bezpieczeństwa na drodze i na zmniejszenie hałasu. Szacunkowy koszt prac to 10 294 966,24 zł. Przypomnijmy, w ciągu ostatnich dwóch lat złożyliśmy w ramach FDS cztery wnioski o dofinansowanie. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Rekordową kwotę, 30 milionów złotych - najwyższe dofinansowanie w Wielkopolsce w ramach FDS 2020 – otrzymaliśmy na budowę połączenia ulic Wyzwolenia-I. Paderewskiego.

Nie zwalniamy tempa. Jak do tej pory byliśmy skuteczni. Liczymy więc na to, że w ramach nowego rozdania Funduszu Dróg Samorządowych otrzymamy wsparcie na dwie kolejne inwestycje, które poprawią układ komunikacyjny miasta – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Źródło: Miatso Konin

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Laskówiecka,   Paderewskiego,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Błaszaka !
Dodano: 16.09.2020 08:24    Przez: macabro_pl
A może najpierw zrobić drogi, które mają dziury, piach i wyboje?Taka np. Curie-Skłodowskiej, połaczyć z gminą Kramsk? Dzieci boja się chodzić na przystanek, bo nie ma nawet kawałka asfaltu, wieczorem nie świecą się lampy - bo ich nie ma rzecz jasna.Tam tez mieszkają ludzie, a remontować i modernizować można, ale jak zostanie pieniędzy.
Dodano: 15.09.2020 20:48    Przez: m g

KOMENTARZE

A może najpierw zrobić drogi, które mają dziury, piach i wyboje?Taka np. Curie-Skłodowskiej, połaczyć z gminą Kramsk? Dzieci boja się chodzić na przystanek, bo nie ma nawet kawałka asfaltu, wieczorem nie świecą się lampy - bo ich nie ma rzecz jasna.Tam tez mieszkają ludzie, a remontować i modernizować można, ale jak zostanie pieniędzy.
Dodano: 15.09.2020 20:48    Przez: m g
avatar Błaszaka !
Dodano: 16.09.2020 08:24    Przez: macabro_pl
A co z ulicą Przemysłową, odcinek od Gosławic do Niesłusza !! Dziura na dziurze!
Dodano: 18.09.2020 10:50    Przez: abc

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.