Dzisiaj jest wtorek 27 października 2020, imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16226) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Brzeźno. Szkoła zaangażowała się w jesienną zbiórk ... (1)Konin. Przed siedzibą PiS prawie nie ma śladu po p ... (10)

Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę

Dodano: 17.09.2020 14:51
Źródło: LM.pl

Kwiaty i znicze w 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Obchody Dnia Sybiraka, w związku z panującą pandemią, były skromniejsze niż zwykle.

Przed południem przy pamiątkowym głazie nieopodal parafii św. Wojciecha w Morzysławiu spotkali się Sybiracy, przedstawiciele samorządu Konina oraz duchowieństwa. Pod tablicą poświęconą tym „których ciała pozostały w tajgach Sybiru i stepach Kazachstanu w latach 1940 – 1956 oraz tych, którym Bóg pozwolił wrócić do ojczyzny”, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. O tamtych czasach mówiła zgromadzonym Maria Pawłowska, prezes ZO Związku Sybiraków w Koninie.

Po uroczystości, w siedzibie Związku Sybiraków odbyło się spotkanie członków organizacji. W jego trakcie srebrną odznakę „Za zasługi dla Związku Sybiraków” otrzymał Czesław Jacek Botor, kierownik WSO UM w Koninie. Przyjęto również kilkoro nowych członków – potomków Sybiraków z Kazachstanu.

fot. konin.pl

  • Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę
  • Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę
  • Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę
  • Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę
  • Konin. Skromne obchody 81. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Grzeczniej do kobiety,Breja-to,że ich nie lubisz mało mnie obchodzi,masz być grzeczny i już.
Dodano: 19.09.2020 11:04    Przez: rockman

KOMENTARZE

Każdy dzień w Polsce powinien być świętem,bo każdego dnia dostawaliśmy w dupe z powodu swojej niezmierzonej i nieuleczalnej głupoty. Módmy sie.
Dodano: 17.09.2020 16:23    Przez: Klapaucjusz
Klapaucjusz! Z powodu swojej niezmierzonej i nieuleczalnej głupoty nadal Jesteśmy w "ciemnej ..."! Dlatego ciągle świętujemy...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 17.09.2020 16:54    Przez: Wiedźma
Ja tam świętuję często małym lub większym drinkiem rocznicę urodzin Hendrixa.Minęło 50 lat,a to jest nadal najdziksza muzyka.I mam gdzieś napady przygraniczne.
Dodano: 17.09.2020 17:12    Przez: rockman
Rockman! I to jest właściwie podejście do życia...!!! Tylko tacy ludzie jak My " bierzemy życie garściami"!!!
Dodano: 17.09.2020 17:20    Przez: Wiedźma
Mnie przekraczanie granic kojarzy się z czymś przyjemnym...i mnie również nie interesują jakieś staroświeckie incydenty na dalekim wschodzie.
Dodano: 17.09.2020 18:06    Przez: Kasiulka
Kasiulka! Przecież wiadomo, że z Kasiulkami można "konie kraść"...!!! Przyjemność to zen... i przekraczanie wszelkich "granic"...!!!
Dodano: 17.09.2020 18:24    Przez: Wiedźma
avatar Slyszalem ze masz tu ksywe ,"szołmenka" 😀
Dodano: 17.09.2020 19:27    Przez: Brejza Czadomen
Brejza! A kim ja już nie byłam według niektórych forumowiczów... mnie to cieszy jak wymyślają dla mnie różne ksywy... albo chcą, żebym się ujawniła i zrobiła pikietę pod LM...Ha! Ha! Jednak porównanie mnie do Urlicha było największym zaszczytem dla mojej skromnej osoby...!!! Pozdrowionka tylko dla Ciebie Urlich...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 17.09.2020 19:58    Przez: Wiedźma
wiedźma . "tylko tyle aż tyle" Powtarzasz się . Szare komórki Ciebie lekceważą .
Dodano: 17.09.2020 21:40    Przez: ~pikolo
Brejza! Poczytaj sobie wszystkie komenty na mój temat i wtedy dopiero wyciągaj wnioski...!!! Dlaczego jak nie masz żadnych argumentów i objawia się u Ciebie bezsilność... piszesz komenty w stylu "Piłaś nie pisz", albo pod każdym artykułem wstawiasz jakieś " obleśne seksistowskie" komentarze...!!! Uważałam Cię za kogoś z kim można się "spierać w merytoryczny sposób".... jednak pomyliłam się...!!! Ale i tak przesyłam Ci pozdrowionka...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 17.09.2020 22:00    Przez: Wiedźma
avatar Chyba ci sie wajcha przestawiła,jakie seksistowskie? Jedynie co to biedronie i inne kolorowe małpy precz !!!!
Dodano: 18.09.2020 00:25    Przez: Brejza Czadomen
Grzeczniej do kobiety,Breja-to,że ich nie lubisz mało mnie obchodzi,masz być grzeczny i już.
Dodano: 19.09.2020 11:04    Przez: rockman
Dziecinne jęczenie,mściwość i emocje-żadnego myślenia,czy wniosków na przyszłość.Jesteśmy małym kraikiem,z którym wielcy się nie liczą, zdradzają nas i zawierają sojusze ze sobą.A przecież my broniliśmy, nadstawialiśmy,rzucaliśmy się i poświęcali.Popatrzcie na Czechów-poczucie humoru i godność,piwo zamiast mszy i balangi zamiast politykowania.
Dodano: 19.09.2020 11:20    Przez: Klapaucjusz
avatar taa.... Czechy , Holandia , Belgia , Szwajcaria....etc. - tam nie ma ich wielebności , ich dostojności , rydzyjkowości etc. jest ogólna normalność...