Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17353) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź

Dodano: 18.09.2020 10:05

Zarząd PKP SA w miniony wtorek (15 września 2020) podjął pozytywną decyzję w sprawie uruchomienia realizacji projektu w Koninie (dworzec PKP, dworzec autobusowy i centrum handlowe) wspólnie ze spółką Dekada.

- Kolejnym krokiem będzie wystąpienie przez PKP SA do Ministerstwa Infrastruktury o wyrażenie zgody na przekazanie gruntu do spółki celowej realizującej inwestycję, a będącej własnością XCity Sp. z o.o. (z Grupy PKP) i spółki Dekada SA – informuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.

W miniony poniedziałek, Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, podczas konferencji prasowej  w Koninie, złożył publiczną deklarację, że - we wtorek zarząd PKP SA ma podjąć decyzję o ,,formule współpracy z inwestorem prywatnym" ws. budowy nowego dworca”. Według wiceministra ta decyzja ma przyspieszyć rozpoczęcie inwestycji.

Prostszy, mniejszy i tańszy - tak wygląda nowy projekt dworca kolejowego, który otrzymały do wglądu władze Konina. - Decyzja w ministerstwie powinna być podjęta w ciągu 2 miesięcy. Zatem jest duża szansa, że inwestycja realnie ruszy po nowym roku – informuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.

 

  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź
  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź
  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PKP Konin,   dworzec PKP,   budowa dworca,   Dekada,   XCity,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po nowym 2068 roku
Dodano: 18.09.2020 11:32    Przez: ~maxxx
Można gdzieś zobaczyć wizualizacje obecnego projektu?
Dodano: 18.09.2020 11:02    Przez: koninianinin
Jedyny plus tego "projektu" to to, że na fali pierwszego projektu dąb "Kolejarz" został pomnikiem przyrody. A na marginesie, kurczy nam się ten dworzec niemiłosiernie. Obawiam się, że po wybudowaniu okaże się, że to coś na kształt osiedlowego warzywniaka skrzyżowanego z kioskiem Ruchu, Toi-Tojem i "ławeczki z Wilkowyj", na perony z tego nowego dworca dojeżdzać trzeba będzie taksówką. Co za The bill wymyślił aby tunel był oddalony od dworca? Przypomnę również, że gdy społecznicy organizowali malowanie "starego" dworca, malkontenci mówili "... po co, przecież zaraz wybudują nowy".. minęły lata i nowego nie widać. Gdyby nie ta akcja - stałby nadal szkaradny, szary klocek.
Dodano: 18.09.2020 15:02    Przez: Oscar
To kiedy tą szopkę na bilety postawią, bo do przyszłego roku pieniądze przepija i stary jak stał tak zostanie.
Dodano: 18.09.2020 12:23    Przez: ~Osioł
Ale Panowie i Panie co tutaj oglądać kolejny bubel ...????
Dodano: 18.09.2020 12:56    Przez: sendi

KOMENTARZE

Dworzec kurczy się jak koalicja dobrej zmiany.
Dodano: 18.09.2020 16:43    Przez: Felek Stankiewicz
Felek! 100/100! To jest tylko kolejna zapowiedź, że inwestycja ruszy w przyszłym roku... ile razy już to słyszeliśmy...!!! Koalicja dobrej zmiany "kończy" się... albo będzie Rząd mniejszościowy, albo ponowne wybory parlamentarne...!!! Oj, tylko żeby Bonaparstek się nie przeliczył, jak to było chyba w 2005 roku... wtedy oddał władzę, bo myślał, że Suweren go tak popiera...!!! Oni wiedzą, że "historia" lubi się powtarzać i dlatego wszystko odciągają w czasie... i decyzje o odkrywce( tu to Solorz dogadał się z PIS i jemu jest to na rękę), a w przypadku dworca, jeśli przegrają przyśpieszone wybory parlamentarne to " zwalą" całą winę jak zwykle na opozycję...!!! Drugą kadencję już rządzą a nadal winna jest według Nich opozycja...!!! Nowego dworca kolejowego w Koninie doczekają się chyba tylko Nasze prapraprawnuczęta....!!! Smutne to ale jakże prawdziwe!!!
Dodano: 18.09.2020 18:40    Przez: Wiedźma
Konin to komunistyczny i nepotyczny lej po bombie na mapie Polski i zaraz za niedługo zacznie śmierdziec jak w latach 60-70....
Dodano: 18.09.2020 20:40    Przez: ~Beton
Beton! Polska dziś to komuna- bis!!! Jedyna Słuszna Partia jest gorsza niż kiedyś "komuna"...!!! Śmierdzi na odległość swoimi "przewałkami", nepotyzmem i nienawiścią do tych, którzy mają odmienne zdanie o Ich pseudo rządzeniu...!!! To nie jest już demokracja, to po prostu "faszysto- kaczyzm"...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 18.09.2020 22:46    Przez: Wiedźma
mam pytanie po którym nowym roku .?
Dodano: 18.09.2020 23:27    Przez: ~pikolo
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.