Dzisiaj jest wtorek 27 października 2020, imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16204) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Brzeźno. Szkoła zaangażowała się w jesienną zbiórk ... (1)Konin. Przed siedzibą PiS prawie nie ma śladu po p ... (10)

Sprawa Ewy Tylman. Ponowny proces Adama Z. ruszy w listopadzie

Dodano: 18.09.2020 14:35
Źródło: LM.pl

3 listopada ma rozpocząć się proces apelacyjny Adama Z. W 2015 roku mężczyzna został oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym koninianki Ewy Tylman.

Sprawą zaginięcia, a następnie śmierci Ewy Tylman w 2015 roku żyła cała Polska. Pochodząca z Konina kobieta zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada nad Wartą w Poznaniu. Kilkanaście dni po jej zaginięciu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła Adamowi Z., jej koledze z pracy, który prawdopodobnie jako ostatni widział ją żywą, zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Adam Z. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, prokuratura zażądała zaś dla niego piętnastu lat pozbawienia wolności.

W kwietniu, po niemal trzyletnim procesie, Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił mężczyznę. - W toku postępowania nie udało się ustalić, co działo się z oskarżonym i pokrzywdzoną pomiędzy godziną 3.26, a 3.31 - wyjaśniała podczas odczytywania uzasadnienia wyroku sędzia Magdalena Grzybek. Podkreśliła, że zarzut sformułowany przez prokuraturę opierał się w większości na zeznaniach poznańskich policjantów, a jeden z eksperymentów wykluczył, by Adam Z. mógł dokonać zabójstwa w tak krótkim czasie. - Adam Z. nie miał czasu i sposobnosci, by dokonać zabójstwa Ewy Tylman, w takim czasie. Po upadku Ewy Tylman musiałby chwilę zastanowić się, co zrobić z ciałem Ewy Tylman, rozejrzałby się wokół, czy nie ma osób postronnych, które widziałyby, jak wrzuca ciało do rzeki.

Od wyroku apelację złożyła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. W styczniu tego roku Sąd Apelacyjny wyrok uniewinniający uchylił. Sędzia Marek Kordowiecki stwierdził, że Adam Z. miał świadomość tego, że Ewa Tylman znalazła się w wodzie. I choć zebrany materiał dowodowy nie jest na tyle mocny, by mężczyzna odpowiadał za zabójstwo, możliwe jest postawienie mu zarzutu nieudzielenia pomocy.

Proces apelacyjny rozpocznie się 3 listopada w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A może wcale Adama już przy niej nie było kiedy wpadła do wody, teraz można tylko prowadzić domysły. Jedno jest pewne -od tej rodziny Pan Adam nie uwolni się do końca życia. Po jakie licho taki dżentelmen jak Pan troszczył się o pijaną w sztos pannę.
Dodano: 19.09.2020 08:27    Przez: Anna
Nauczka na przyszłość dla wszystkich mężczyzn. Olać pijane panny i z imprezy taryfą do domu
Dodano: 19.09.2020 22:39    Przez: Romek Ress
Widzisz pijaną czy naćpaną dziewczynę pod pubem, clubem czy w parku na mieście?? W tył zwrot i jak najdalej od zalanej panny. Ten chłopak może liczył na szybkiego loda czy łatwy seks, a skończy w p***rlu. Według mnie nie ma opcji, aby wyszedł niewinny z tego procesu
Dodano: 20.09.2020 11:48    Przez: Nina opcji

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.