Dzisiaj jest sobota 31 października 2020, imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16779) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
10 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piosenką wspiera protestujących w obronie praw kob ... (10)Górnik - Jarota 1:9. To najwyższa porażka Górnika ... (2)

Frekwencja KBO nieco mniejsza niż ubiegłoroczna,ale zadowalająca

Dodano: 20.09.2020 19:11
Źródło: LM.pl

O blisko pół tysiąca mniej głosów niż w ubiegłym roku. Mimo to frekwencja głosowania na projekty Konińskiego Budżetu Obywatelskiego jest zadowalająca. 

Tegoroczna edycja KBO była inna niż zwykle. Przede wszystkim dlatego, że odbywała się w czasie epidemii koronawirusa, ale też dlatego że czas głosowania został znacząco wydłużony. Na 73 wnioski, które pozytywnie przeszły weryfikację oddać głos można było w sposób elektroniczny od 1 do 20 września, a dzisiaj do godz. 16.00 również w pięciu Lokalnych Punktach Wyborczych.

Już wiadomo, że w głosowaniu wzięło udział 9 438 osób. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, kiedy z możliwości wybrania wniosków do realizacji skorzystało 9 959 osób. Prezydent Piotr Korytkowski w mediach społecznościowych podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się na oddanie głosu.

- To wspaniały wynik – napisał Piotr Korytkowski.

Spośród 9 438 głosujących, 8 456 osób wybrało formę elektroniczną, natomiast 982 osoby zagłosowały dzisiaj w Lokalnych Punktach Wyborczych. Do podziału są 2 906 000 zł. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta, 1 000 000 zł zostanie przeznaczone na tzw. zadania małe, a 1 906 000 zł na tzw. zadania duże. O tym jakie projekty otrzymały największą liczbę głosów, dowiemy się niebawem.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.