Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16316) SPORT FORUM FIRMY (5543) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (0)378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)

Koniński Budżet Obywatelski. Nieoficjalne wyniki głosowania

Dodano: 21.09.2020 14:44
Źródło: LM.pl

Znamy nieoficjalne wyniki głosowania na Koniński Budżet Obywatelski. Na realizację wniosków zarezerwowane są 2 906 000 zł.

W tegorocznej edycji KBO poddane pod głosowanie zostały 73 projekty zgłoszone przez mieszkańców Konina. Wczoraj zakończyła się możliwość ich wsparcia. Z tego skorzystało 9 438 osób, z czego 8 456 osób oddało głosy przez internet, a 982 osoby zagłosowały w Lokalnych Punktach Wyborczych.

Do podziału są 2 906 000 zł, z czego 1 906 000 zł przeznaczone będzie na tzw. zadania duże, a 1 000 000 zł na tzw. zadania małe. Z nieoficjalnych wyników głosowania wnioskować można, że na realizację jeśli chodzi o projekty duże ma Centrum Sportowo-Rekreacyjne dla mieszkańców Konina (3656 głosów), dokończenie Nadwarciańskiej Ścieżki Rekreacyjnej ( 1368 głosów) i prawdopodobnie Punkt widokowy „Turkusowe Jezioro” (1097 głosów). Natomiast jeśli chodzi o wnioski małe to tutaj powinno udać się zrealizować: E-sportowe Mistrzostwa Polski (2144 głosy), Nowy plac zabaw dla Przedszkola "KUBUŚ PUCHATEK" nr 12 (1898 głosów), "ASY GRAJĄ W KLASY" — Rodzinny plac zabaw i gier podwórkowych przy Przedszkolu nr 16 im. Jana Brzechwy (1842 głosy), Opieka nad kotami wolnożyjącymi oraz bezpłatne chipowanie psów dla mieszkańców Konina (1055 głosów), Z książką po drodze 3 (813 głosów), Skuter ratowniczy dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie (754 głosy), Konin Lubi Książki 6 (708 głosów), Łąki kwietne w całym mieście (696 głosów), Strefa chilloutu – czytelnie dla każdego (615 głosów), Samochód dla grupy interwencyjnej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie z niezbędnym wyposażeniem medycznym (605 głosów).

Oficjalne wyniki głosowania i projekty, które zostaną zrealizowane w 2021 roku poznamy jeszcze w tym tygodniu. Prezentujemy listę wszystkich wniosków z uzyskanymi przez nie głosami (TUTAJ).

  • Koniński Budżet Obywatelski. Nieoficjalne wyniki głosowania

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jezioro ma barwę nadaną przez spalane popioły , też mi atrakcja patrzeć na zdewastowane przez przemysł ciężki środowisko. Nawet nie wiem czy parujące turkusowe jezioro z racji swojego chemicznego składu nie jest trucizną dla układu oddechowego. ,, Gratulacje" dla twórcy projektu i tych , którzy na niego głosowali. Dodam tylko, że pokrycie tarasu powinno być z azbestu, a droga do niego wyłożona asfaltem. Totalnie was pogięło. To najgorszy pomysł w tym projekcie.
Dodano: 21.09.2020 19:58    Przez: Lidia
Punkt widokowy jest dla was ważniejszy niż życie zwierzaków,no gratuluję nędzy myślenia.
Dodano: 21.09.2020 15:55    Przez: niebieski ojciec
A schronisko? Przecież miało drugie miejsce jeśli chodzi o zebrane głosy i co...?? Jakiś idiota nagle sobie zmienił regulamin żeby komuś się podobalo.. Skoro projekty miały małe poparcie to chyba coś znaczy... Ale co tam w tym pieprzonym mieście przecież nie chodzi o zrobienie czegoś dobrego... W takim razie nie powinno się to nazywać koniński budżet obywatelki... Bo i tak nie liczi się to co chce obywatel... Żenada....
Dodano: 21.09.2020 20:59    Przez: ~mieszkanka
Punkt widokowy " Turkusowe Jezioro" jest dla Nich ważniejszy, bo tam nie można kąpać się z powodu silnie zasadowego odczynu wody... dla Nich ważniejsze jest podziwianie " przepięknego widoku" niż pomoc zwierzaczkom...!!! Mamy pokolenie fejsa i instagramu, gdzie należy robić zdjęcia i pokazywać "wszystko co się robi" niż pomagać w ratowaniu życia zwierząt...!!! Smutne ale jakże prawdziwe!!!
Dodano: 21.09.2020 18:52    Przez: Wiedźma
Ale pretensje mamy do władz że mimo że projekt rozbudowy schroniska wygrał bo miał prawie 2500 głosów a zrealizowane będą projekty z liczba głosów 1300 lub 1000.. Czyli jakby nie patrzeć trochę to nie demokratyczne.. Żeby nie powiedzieć oszustwo
Dodano: 21.09.2020 22:11    Przez: ~Monika

KOMENTARZE

Punkt widokowy jest dla was ważniejszy niż życie zwierzaków,no gratuluję nędzy myślenia.
Dodano: 21.09.2020 15:55    Przez: niebieski ojciec
Rozbudowa schroniska jest ważniejsza niż zakup wozu strażackiego. Gratuluję nędzy myślenia. Bez rozbudowy schroniska zwierzakom nic się nie stanie.
Dodano: 23.09.2020 19:19    Przez: PawelZam
Punkt widokowy " Turkusowe Jezioro" jest dla Nich ważniejszy, bo tam nie można kąpać się z powodu silnie zasadowego odczynu wody... dla Nich ważniejsze jest podziwianie " przepięknego widoku" niż pomoc zwierzaczkom...!!! Mamy pokolenie fejsa i instagramu, gdzie należy robić zdjęcia i pokazywać "wszystko co się robi" niż pomagać w ratowaniu życia zwierząt...!!! Smutne ale jakże prawdziwe!!!
Dodano: 21.09.2020 18:52    Przez: Wiedźma
Jezioro ma barwę nadaną przez spalane popioły , też mi atrakcja patrzeć na zdewastowane przez przemysł ciężki środowisko. Nawet nie wiem czy parujące turkusowe jezioro z racji swojego chemicznego składu nie jest trucizną dla układu oddechowego. ,, Gratulacje" dla twórcy projektu i tych , którzy na niego głosowali. Dodam tylko, że pokrycie tarasu powinno być z azbestu, a droga do niego wyłożona asfaltem. Totalnie was pogięło. To najgorszy pomysł w tym projekcie.
Dodano: 21.09.2020 19:58    Przez: Lidia
Cały kbo to jakaś kpina, komu przychodzą takie durne pomysły do głowy??
Dodano: 21.09.2020 20:00    Przez: An sa
od kiedy popioły są spalane hahaha
Dodano: 21.09.2020 20:53    Przez: ~haha
A schronisko? Przecież miało drugie miejsce jeśli chodzi o zebrane głosy i co...?? Jakiś idiota nagle sobie zmienił regulamin żeby komuś się podobalo.. Skoro projekty miały małe poparcie to chyba coś znaczy... Ale co tam w tym pieprzonym mieście przecież nie chodzi o zrobienie czegoś dobrego... W takim razie nie powinno się to nazywać koniński budżet obywatelki... Bo i tak nie liczi się to co chce obywatel... Żenada....
Dodano: 21.09.2020 20:59    Przez: ~mieszkanka
Wygrał projekt Centrum sportowo rekreacyjnego za 1 mln zł. Na duże projekty jest przeznaczone 1,9 mln zł. Na drugim miejscu był projekt schroniska też za ok. 1 mln zł (zresztą projekt jest niedoszacowany, co co tam zostało opisane, to koszt jakichś 1,2-1,3 mln zł, więc i tak by nie mógł być zrealizowany). Ponieważ 1,9-1=0,9 mln zł, to by zabrakło pieniędzy na schronisko. W związku z tym na jego miejsce wchodzą projekty, które da się zrealizować, czyli ścieżka za 0,55 mln i punk za 0,35 mln. Po zsumowaniu 1 0,55 0,35=1,9 mln zł, czyli budżet się bilansuje.Śmieszy mnie, że ludzie zagłosowali za schroniskiem, a nie przeszedł zakup ani jednego wozu strażackiego.
Dodano: 23.09.2020 19:14    Przez: PawelZam
Zwierzęta?! Nie porzucajcie ich! A jak już to adoptujcie! Sterylizujcie! To schroniska nie będą potrzebne. Proste, prawda?Mieszkańcy sami sobie projekty piszą i sami na nie głosują. Pretensje? Do samych siebie miejcie. Konin ma spaczone podejście do wszystkiego i postawę roszczeniową.
Dodano: 21.09.2020 21:09    Przez: Jakub Wawrzecki
Ale pretensje mamy do władz że mimo że projekt rozbudowy schroniska wygrał bo miał prawie 2500 głosów a zrealizowane będą projekty z liczba głosów 1300 lub 1000.. Czyli jakby nie patrzeć trochę to nie demokratyczne.. Żeby nie powiedzieć oszustwo
Dodano: 21.09.2020 22:11    Przez: ~Monika
Wygrał projekt Centrum sportowo rekreacyjnego za 1 mln zł, który miał 1200 głosów więcej niż schronisko. Na duże projekty jest przeznaczone 1,9 mln zł. Na drugim miejscu był projekt schroniska też za ok. 1 mln zł (zresztą projekt jest niedoszacowany, co co tam zostało opisane, to koszt jakichś 1,2-1,3 mln zł, więc i tak by nie mógł być zrealizowany). Ponieważ 1,9-1=0,9 mln zł, to by zabrakło pieniędzy na schronisko. W związku z tym na jego miejsce wchodzą projekty, które da się zrealizować, czyli ścieżka za 0,55 mln i punk za 0,35 mln. Po zsumowaniu 1 0,55 0,35=1,9 mln zł, czyli budżet się bilansuje. Nie ma w tym żadnego oszustwa, wystarczy przeczytać regulamin.Śmieszy mnie, że ludzie zagłosowali za schroniskiem, a nie przeszedł zakup ani jednego wozu strażackiego.
Dodano: 23.09.2020 19:16    Przez: PawelZam
Wawrzecki,jakby trochę z księżyca.
Dodano: 21.09.2020 22:09    Przez: życzliwy
Łąki kwietne - ktoś na głowę upadł. Przecież w tamtym roku prezes spółdzielni Zatorze w blasku fleszy siał taką łąkę naprzeciwko budynku sądu. Co tam wyrosło każdy może sprawdzić. Wysokie trawsko z chwastami, kwiatów brak. Jak się na to patrzy to wstyd, że takie widoki są w środku miasta. 100 razy lepiej wygląda równo skoszona trawa.
Dodano: 22.09.2020 12:02    Przez: GalaktycznyEdek
avatar może te łąki kwietne to na wianek kwietny dla prezesa ....
Dodano: 22.09.2020 12:29    Przez: zx
Istotnie absurd goni absurd, Każde życie jest na wagę złota , każdego zwierzęcia również. Odebranie głosu na rozbudowę schroniska , a głosowanie na chemiczne jeziorko jest największym absurdem społeczeństwa w Koninie.
Dodano: 23.09.2020 08:28    Przez: Lucynka
Dlaczego projekt schroniska ma nie być zrealizowany?! Przecież zajął drugie miejsce! Czy władze tego miasta nienawidzą zwierząt?! To jest jakiś absurd! Jakim prawem ignoruje się głosy tak dużej grupy mieszkańców! Nasz głos na pewno będzie na niekorzyść obecnych władz przy kolejnych wyborach, jeśli ponownie nie zrealizują projektu renowacji schroniska dla zwierząt w Koninie!
Dodano: 23.09.2020 16:14    Przez: DK_
1 z 2
12>>