Dzisiaj jest poniedziałek 18 stycznia 2021, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16839) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-10 / -8oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radolina. Na koniec ferii zorganizowali dzieciom k ... (2)Były zawodnik Górnika pojechał na obóz z seniorami ... (0)

Konin. Młodzież będzie domagać się sprawiedliwości klimatycznej

Dodano: 22.09.2020 11:46
Źródło: LM.pl

„Konin dla sprawiedliwej transformacji” - pod takim hasłem w najbliższy piątek pikietować będą młodzi ludzie.

Coroczna mobilizacja ruchów klimatycznych pod hasłem „Fridays for Future” nie ominie Konina. Wydarzenie zaplanowane jest na w piątek, 25 września o godz. 14 przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej z Alejami 1 Maja (przed byłymi Domami Towarowymi „Centrum”). Podobne manifestacje odbywać się będą tego samego dnia w wielu polskich miastach i na całym świecie.

- Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego i przyszłych pokoleń – apelują organizatorzy konińskiego protestu. - Wszyscy razem wyjdziemy ze szkół, by domagać się sprawiedliwości klimatycznej na całym świecie – dodają.

Piątkowe wydarzenie będzie zwieńczeniem tygodnia, podczas którego członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego odwiedzają konińskie szkoły i przeprowadzają lekcje na temat kryzysu klimatycznego.

  • Konin. Młodzież będzie domagać się sprawiedliwości klimatycznej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Biskup Jądraszewski się wścieknie,bo co innego powiedział mu żydowski bóg (Gen.1.28).A mówiąc po ludzku wyczytał w Księdze Rodzaju.Jest tam dużo zabawnych bajek z IIIX w. p.n.e.Polecam.
Dodano: 22.09.2020 12:23    Przez: niebieski ojciec
bajeczek to wy się towarzysze nasłuchaliście o ekologii, powiedz mi z czego produkuje się telefony, tablety,laptopy,telewizory na pewno masz nie jedno takie urządzenie, żeby być eko powinieneś się tego pozbyć i nie kupować tak samo akumulatory do niby ekologicznych samochodów co potrzeba do ich produkcji i czym ładujesz te akumulatory skąd prąd, pomyśl nie daj się robić w "bambuko"
Dodano: 24.09.2020 13:16    Przez: ~mg
Niebieski ojciec! Trochę nie na temat, ale ukradłam od Ciebie tego " Jądraszewskiego" i na innym forum bardzo się to spodobało... kiedyś odwdzięczę Ci się za to...!!! A co do " bajek" ja też polecam...!!!
Dodano: 22.09.2020 12:49    Przez: Wiedźma
Jądraszewski cały do wzięcia.Z wdzięczności skorzystam-wiem,że będzie fajnie.I przy okazji przypominam uprzejmie wrogom ekologów,że "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię"(sic.) (Gen.1.1.),ergo-Ziemia jest stworzeniem boskim,zwierzęta też! "I widział Bóg,że to było dobre.I błogosławił im Bóg"( Gen.1.20-26). Jądraszewski do książki!
Dodano: 22.09.2020 16:38    Przez: oj.nie.
jedź do Warszawy nad Wisłę i powędkuj bo tam jakoś ekologów nie widać, takie to podwójne standardy
Dodano: 24.09.2020 13:03    Przez: ~mg

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.