Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17057) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Burmistrz z marszałkiem podpisali umowy na fundusze unijne 

Dodano: 23.09.2020 11:11

W miniony wtorek do Turku przyjechał Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego. Głównym celem wizyty było podpisanie umów na blisko 3,5 mln zł jakie miasto pozyskało z funduszy unijnych.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Miasta Turku. Marszałek M. Woźniak podkreślił, jak ważna dla społeczności miasta jest rewitalizacja parku. Z kolei burmistrz Romuald Antosik zasugerował, że chciałby dla miasta kolejną pulę pieniędzy, tym razem na rewitalizację Placu Wojska Polskiego.

Burmistrz i marszałek podpisali dwie umowy. Pierwsza z nich dotyczyła dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, remontu pomieszczeń po dawnej księgarni przy ul. 3 Maja, na sale muzealne. Chodzi o 585 tys. zł dla Turku W przyszłości w tych nowych salach powstanie wystawa „Opowieści pewnej ulicy, 2190 dni w okupowanym Turku”. Inspiracją do utworzenia tej ekspozycji jest jedyny w Polsce zbiór ok. 4000 negatywów wykonanych w okresie od października 1941 do grudnia 1943 r., ukazujących życie codzienne w okupowanym Turku i powiecie tureckim. Sala po księgarni wówczas stanie się ulicą z wojennego Turku.

 

Drugim z podpisanych dokumentów był aneks do umowy na dofinansowanie projekt „Pomysłowa. Atrakcyjna. Różnorodna. Kompleksowa – Rewitalizacja Parku Miejskiego narzędziem integracji i aktywizacji mieszkańców Turku”. Marszałek Województwa Wielkopolskiego zwiększył dofinansowanie dla Miasta Turek, dokładając do rewitalizacji parku 2.859.615 zł. Dzięki temu Miasto wyda na prace w parku mniej pieniędzy własnych, natomiast łącznie pozyskane środki na park to niemal 17 mln zł.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego miał okazję zobaczyć projekty, jakie dofinansował w minionych latach w Turku. Odwiedził Budynek im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Parkowej. Tutaj nauczyciele: Małgorzata Kaczkowska, Maciej Spławki i Emil Piekarczyk, zdemontowali działanie obserwatorium astronomicznego, ogródka meteorologicznego i drona, czyli przyrządów, przy pomocy których uczniowie szkoły rozwijają swoją wiedzę. Natomiast po parku miejskim Marek Woźniak poruszał się z wizualizacją rewitalizacji w telefonie. Dzięki temu, oraz dzięki opowiadającej o inwestycji Joannie Misiak-Kędziorze – Zastępcy Burmistrza Turku ds. Gospodarczych, dowiadywał się o konkretach takich jak: w którym miejscu będzie amfiteatr z widownią, gdzie plac zabaw, gdzie miasteczko ruchu drogowego i siłownie czy plaża miejska. Wizyta w parku była ostatnim punktem wtorkowego pobyt Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Turku.

  • Turek. Jak burmistrz z marszałkiem. Kolejne umowy na fundusze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   marszałek,   umowy,   środki unijne,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.