Dzisiaj jest czwartek 22 października 2020, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16507) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Amers odnaleziony w polu. Pies wymaga opieki weter ... (0)Piłkarska kolejka: Jak nie teraz to kiedy? Górnik ... (0)

Turek. Prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków na półmetku

Dodano: 23.09.2020 14:34
Źródło: LM.pl

Prace związane z modernizacją oczyszczalni ścieków w Turku są na półmetku. To jedna z największych inwestycji w historii miasta.

Projekt pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Turku oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Turek” prowadzona jest przez miejscowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Niedawno spółka podpisała aneks do umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dodatkowe prace, w związku z czym wartość inwestycji wzrosła do około 88 672 170 zł, przy dotacji 41 375 893 zł oraz pożyczce w wysokości 27 412 319 zł i środkach własnych PGKiM.

- W czasie przeprowadzania inwestycji zostanie wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych ok. 50 obiektów. Na blisko 20 z nich prace już trwają bądź zostały zakończone – informuje Aleksandra Stankiewicz z PGKiM w Turku. - Jednocześnie sfinalizowane zostały także roboty przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej, przepompowni ścieków i dużego odcinka sieci wodociągowej w rejonie osiedla Leśna w Turku – dodaje.

Podczas trwania prac, nieprzerwanie odbierane są ścieki od mieszkańców. Inwestycja ma być zrealizowana do czerwca 2022 roku.

fot. PGKiM Turek

  • Turek. Prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków na półmetku
  • Turek. Prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków na półmetku

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.