Dzisiaj jest czwartek 29 października 2020, imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16834) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk razem ze Strajkiem Kobiet. Opaski i flagi w ... (8)Mieszkańcy Sompolna i okolic zamanifestowali swój ... (8)

Prezydent: może to wzbudzać kontrowersje, ale oznacza korzyści

Dodano: 23.09.2020 22:36
Przystąpienie do procedury zmiany granic Konina i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami – z taką propozycją wystąpił do konińskich radnych prezydent miasta. 
 
- Projekt uchwały rozpoczyna dyskusję o możliwości poszerzenia granic Konina o te części obszarów gmin Kramsk i Kazimierz Biskupi, których mieszkańcy są związani z naszym miastem choćby poprzez miejsca pracy, bazę oświatową, z której korzystają ich dzieci, infrastrukturę techniczną, którą im zapewniamy czy ofertę kulturalno - sportową - wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski. Propozycja dotyczy bowiem powiększenia Konina o przylegające do miasta części obszarów ewidencyjnych Rudzicy, Woli Podłężnej, Morzysławia Kolonii, Sokółek, Woli Łaszczowej, Wieruszewa, Władzimirowa.
 
Jeśli radni dadzą tej propozycji „zielone światło” – Miasto rozpocznie dalsze działania pozwalające m.in. na wypracowanie kontraktu społecznego dla mieszkańców wskazanych obszarów. Domyślam się, że ta propozycja może wzbudzać kontrowersje, ale chcę, abyśmy przyjrzeli się jej na chłodno, bo oznacza dla nas wszystkich wymierne korzyści. To zwiększenie szans rozwojowych, uatrakcyjnienie oferty inwestycyjnej, doprowadzenie do stworzenia jednorodnego, dobrze rozwiniętego pod względem komunikacyjnym i infrastrukturalnym obszaru – mówi prezydent Korytkowski.
 
Sesja Rady Miasta Konina odbędzie się w systemie zdalnym w środę, 30 września. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:granice Konina,   zmiana granic miasta,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja mam radę najpierw nauczcie się zarządzać porządnie miastem Konin w tych granicach co jest , a później marzyć . Już widzę jak poszczególne gminy oddają teren . Jeszcze czas obiecanki robić do wyborów daleko 😆
Dodano: 23.09.2020 23:07    Przez: ~pikolo
Kontrowersje wzbudza, ale nie oznacza żadnych korzyści...!!! Jest to po prostu aneksja Konina w stosunku do części obszarów tych gmin, coś na wzór Rosji i Krymu...!!! Konsultacje z mieszkańcami to tylko "zasłona dymna", radni i tak poprą tą propozycję bez względu na stanowisko mieszkańców części obszarów tych gmin...!!! Konin to jednak "stan umysłu"...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 24.09.2020 02:30    Przez: Wiedźma
Nie po to wyprowadziłem się z Konina do sasiedniej wsi, aby znów płacić mega ceny za wodę, śmieci czy i inne podatki
Dodano: 24.09.2020 10:33    Przez: ~Rudzica
niech zrobi porzadek w koninie z mostami i ulicami bo jak na ta chwile to tragedia jest.
Dodano: 24.09.2020 10:21    Przez: ~konin
zaklady pracy upadają... z konina ludzie wyjeżdzają.... to trzeba zwiekszyć granice żeby nie było, że konin znów ma 10 tys mieszkańców mniej... a do tego wpływy z podatków, wodyci ścieki hahah dobre
Dodano: 24.09.2020 10:31    Przez: ~oj

KOMENTARZE

Ja mam radę najpierw nauczcie się zarządzać porządnie miastem Konin w tych granicach co jest , a później marzyć . Już widzę jak poszczególne gminy oddają teren . Jeszcze czas obiecanki robić do wyborów daleko 😆
Dodano: 23.09.2020 23:07    Przez: ~pikolo
Nie po to wyprowadziłem się z Konina do sasiedniej wsi, aby znów płacić mega ceny za wodę, śmieci czy i inne podatki
Dodano: 24.09.2020 10:33    Przez: ~Rudzica
Kontrowersje wzbudza, ale nie oznacza żadnych korzyści...!!! Jest to po prostu aneksja Konina w stosunku do części obszarów tych gmin, coś na wzór Rosji i Krymu...!!! Konsultacje z mieszkańcami to tylko "zasłona dymna", radni i tak poprą tą propozycję bez względu na stanowisko mieszkańców części obszarów tych gmin...!!! Konin to jednak "stan umysłu"...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 24.09.2020 02:30    Przez: Wiedźma
wiedźma tym razem wykazała rozsądek . Pomijać cytaty .
Dodano: 24.09.2020 12:03    Przez: ~Edek
NO geniusz to mógł tylko wymyśleć. Widać jaki brak kompetencji w konińskim magistracie panuje. Na nic więcej was nie stać ?
Dodano: 24.09.2020 09:11    Przez: GrahamMasterton
niech zrobi porzadek w koninie z mostami i ulicami bo jak na ta chwile to tragedia jest.
Dodano: 24.09.2020 10:21    Przez: ~konin
zaklady pracy upadają... z konina ludzie wyjeżdzają.... to trzeba zwiekszyć granice żeby nie było, że konin znów ma 10 tys mieszkańców mniej... a do tego wpływy z podatków, wodyci ścieki hahah dobre
Dodano: 24.09.2020 10:31    Przez: ~oj
Oj, czy Prezydent Konina nie stał się zachłannym na "złoto" złośliwym Gargamelem, który chce powiększyć swoje "Królestwo złego Czarownika" kosztem "Wioski Smerfów"! Prezydencie nie idż śladami Gargamela, bo On zawsze przegrywa i zostaje upokorzony przez Nas czyli Niebieskie Smerfastyczne Stworzonka! Bierz mądrość z Papy Smerfa!!!
Dodano: 24.09.2020 10:54    Przez: Smerfetka
Popieram pomysł p. Prezydenta. Mieszkańcy wymienionych miejscowości są ściśle powiązani z miastem Konin. Prawdopodobnie po przyłączeniu zmieni się na korzyść komunikacja miejska i inne udogodnienia.
Dodano: 24.09.2020 11:41    Przez: Stanisław Koninianin
Człowieku zastanów się . Tak się im polepszy jak mieszkańcom Konina. Ten prezydent to drugi Rafałek z Warszawy. Zero kompetencji . Ten facet sobie nie radzi . Nie umie rozwiązać prostego problemu . Jak chcą mieć gorzej niż mają to niech głodują .
Dodano: 24.09.2020 12:16    Przez: ~Edek
wkradł się błąd głosują nie głodują
Dodano: 24.09.2020 13:12    Przez: ~Edek
Panie Prezydencie zawsze broniłam Pana jako człowieka, ale występując z taką propozycją popełnił Pan błąd jako polityk, Prezydent i po prostu zwykly obywatel- to będzie przysłowiowy " gwóźdź do trumny" w Pana karierze politycznej! Czyżby zawładnęła Panem żądza władzy i powiększenia swojego Imperium??!!!
Dodano: 24.09.2020 12:25    Przez: dobra kobieta