Dzisiaj jest czwartek 29 października 2020, imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16978) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 7oC
Jutropogoda
9 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk razem ze Strajkiem Kobiet. Opaski i flagi w ... (6)Mieszkańcy Sompolna i okolic zamanifestowali swój ... (11)

Koniec koalicji w Radzie Powiatu Konińskiego? Są wnioski o odwołanie przewodniczącego i zastępcy

Dodano: 24.09.2020 13:09
Źródło: LM.pl

Wniosek o odwołanie przewodniczącego Janusza Stankiewicza i wiceprzewodniczącego Andrzeja Perkowskiego został włączony do porządku obrad sesji Rady Powiatu Konińskiego. Co zaskakujące wpłynął od dotychczasowych koalicjantów - klubu radnych PSL.

Do tej pory w Starostwie Powiatowym w Koninie rządziła koalicja klubów PSL i Nasz Powiat. Do tej pierwszej formacji należy starosta Stanisław Bielik i jeden z wiceprzewodniczących Wiesław Bednarek, do tej drugiej - przewodniczący Janusz Stankiewicz i drugi z wiceprzewodniczących Andrzej Perkowski.

Na czwartkowej sesji, niespodziewanie, Wiesław Bednarek zgłosił wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktów o odwołanie obu przedstawicieli Naszego Powiatu w prezydium - Janusza Stankiewicza i Andrzeja Perkowskiego. Powodem miało być blokowanie przez nich możliwości uzupełnienia składu zarządu po tym, jak w lutym tego roku zmarł Zenon Paszek. 

Po zgłoszeniu tych wniosków zarządzona została przerwa. Gdy radni wrócili na salę głos zabrał Janusz Stankiewicz. - Nikt nie broni i nie wstrzymywał, by wystąpić z wnioskiem o uzupełnienie składu zarządu. My nie mamy takiego uprawnienia jako radni, kluby radnych. Jedynym, który może zgłosić taki wniosek jest starosta. Skoro starosta takiego wniosku nie składa to nie jest on włączany do porządku obrad - tłumaczył.

Wnioski zostały poddane pod głosowanie. Piętnastoma głosami za, ośmioma głosami przeciw i dwoma głosami wstrzymującymi się zostały włączone do porządku obrad. Zaraz po tym przewodniczący Janusz Stankiewicz zdecydował o odroczeniu sesji do 1 października. - Uczyniłem tam ze względów formalnych. Po odwołaniu mnie i powołaniu nowego przewodniczącego muszą być podpisane uchwały z tej sesji. Muszą być podpisane podpisem elektronicznym. W tak krótkim czasie tej czynności nie da się zrobić. Decyzja ze względów stricte organizacyjnych.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.