Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17792) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (1)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (3)

Analiza rynku e-commerce w Polsce - dlaczego lubimy zakupy online

Materiał promocyjny

Dodano: 25.09.2020 12:53

Zakupy internetowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Branża e-commerce w Polsce nieustannie się więc rozwija. Dowiedzmy się, jakie czynniki mają na to wpływ. Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim firmy kurierskie? Kto kupuje przez internet?

Nowoczesne technologie sprawiają, że świat nieustannie się rozwija. Dotyczy to także branży zakupowej, a szczególnie sklepów online. Rynek e-commerce jeszcze nigdy nie miał się lepiej niż obecnie. Notuje się bowiem, że już 73% Polaków robi zakupy przez internet. Jeszcze kilka lat temu takie statystyki byłyby właściwie nie do pomyślenia. Dziś to po prostu nasza codzienność. A to dopiero początek. Tendencja wzrostowa pokazuje nam doskonale, że już niedługo liczba ta z pewnością się zwiększy. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Zakupy internetowe są niebywale wygodne i pozwalają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy. To właśnie dlatego tak je lubimy i coraz częściej się na nie decydujemy. 

Sprzedaż w internecie — kto kupuje online?

Obecnie zakupy internetowe stały się czymś zupełnie naturalnym dla większości z nas. Co ciekawe, jeszcze jakiś czas temu, statystyki bardzo wyraźnie pokazywały nam, że robią je przede wszystkim osoby młode. Obecnie możemy natomiast śmiało powiedzieć, że tę drogę zakupów wybierają klienci w bardzo zróżnicowanym wieku. Co ciekawe, w 2020 roku aż 28% z nich to osoby, które ukończyły 50 lat. 32% to klienci w grupie wiekowej od 35 do 49 lat, a 22% w przedziale 25-34. Widać więc tym samym, że nie ma już w tej dziedzinie miejsca na stereotypy związane z wiekiem, gdyż wartości te są niezwykle do siebie zbliżone. 

Bez wątpienia jednym z czynników, które przyczyniły się do rozwoju branży e-commerce, jest łatwy dostęp do sklepów online. W końcu obecnie niemal wszyscy mamy internet w zasięgu ręki przez całą dobę. Dzięki smartfonom możemy robić zakupy niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. W tym celu korzysta z nich aż 69% konsumentów. Większy wynik osiągnął jedynie laptop i jest to 80%. 
 

Zakupy online — nieograniczony wybór i niższe ceny 

Branża e-commerce odnotowała w 2020 roku ogromny wzrost. Pojawia się więc pytanie, co sprawia, że coraz chętniej wybieramy zakupy online? Sklepy internetowe mają naprawdę wiele zalet, jednak największymi atutami są tu oczywiście ceny oraz ogromny wybór wśród produktów. Przez internet kupimy bowiem dosłownie wszystko. Co więcej, często jeden produkt dostępny będzie w wielu sklepach i to w różnych cenach. Dzięki temu bardzo łatwo możemy zaoszczędzić. 
 

Sprzedaż internetowa, a usługi kurierskie — czy to ma znaczenie? 

Niewątpliwym atutem zakupów internetowych jest fakt, że nie musimy wychodzić z domu ani żeby je zrobić, ani by je odebrać. Są nam po prostu dostarczane. Często jako konsumenci zapominamy, jak ważną funkcję pełnią w tym wszystkim firmy kurierskie. To właśnie od nich zależy między innymi szybkość dostarczenia paczki. Nasza przesyłka kurierska może zostać nam wręczona w błyskawicznym tempie, jeśli wybierzemy odpowiedniego przewoźnika. Co więcej, możemy wybrać też opcje, dzięki której odbierzemy ją w wyznaczonym punkcie.

Od przewoźnika zależy także cena takiej dostawy, co wpływa z kolei na koszt całego zamówienia i jego opłacalność. Ten czynnik ma bardzo duże znaczenie. Warto zaznaczyć bowiem, że osoby, które do tej pory nie robiły jeszcze zakupów online, deklarują, że mogłoby się to zmienić między innymi, gdyby ceny dostawy były nieco niższe. 

Nie da się ukryć, że ogromny rozwój branży e-commerce miał bezpośredni wpływ także na błyskawiczny postęp, jaki nastąpił w branży kurierskiej. Dzięki temu obecnie my, jako konsumenci, możemy z łatwością dostosować warunki dostawy do naszych potrzeb. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zakupy,   e-commerce,   internetDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.