Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16311) SPORT FORUM FIRMY (5543) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (0)378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

Dodano: 25.09.2020 16:24
Źródło: LM.pl

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Dzisiaj odbyła się coroczna mobilizacja ruchów klimatycznych pod hasłem „Fridays for Future”. Młodzi protestowali w ponad 2500 miast na całym świecie. Pokojowa manifestacja odbyła się również w Koninie.

- Nie może być tak, że politycy walczą z jednym kryzysem, a zapominają o kryzysie klimatycznym. Spotykamy się za każdym razem w tym samym miejscu i mamy te same postulaty, tylko dlatego, że nic w tej kwestii się nie zmienia – mówił Piotr Czerniejewski z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. - Stanowisko nauki jest niezmienne. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym nie zagwarantowano zeroemisyjności od 2050 roku. Dlatego głos polskiej młodzieży jest tak ważny – dodał.

Chociaż przed byłymi Domami Towarowymi Centrum zebrała się niewielka grupa osób, ich głos z pewnością był słyszalny.

- Chcemy, żeby ludzie dorośli i pomyśleli o naszej przyszłości. Oczekuję nie tylko od polityków, żeby stanęli w obronie planety – mówiła jedna z uczestniczek pikiety. - Przyszliśmy pokazać, że my razem jesteśmy w stanie coś zmienić – dodała inna.

Walczącą o przyszłość Ziemi młodzież wsparł Henryk Drzewiecki, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

- Przepraszamy za to co wielu dorosłych wyprawia. Dziękuję za to co robicie! Jesteście wielcy! - podkreślił Henryk Drzewiecki.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w tym roku przedstawicielom Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nie udało się dotrzeć do konińskich szkół z pogadankami na temat kryzysu klimatycznego.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja
Slajd 1/20

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 1 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 2 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 3 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 4 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 5 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 6 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 7 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 8 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 9 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 10 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 11 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 12 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 13 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 14 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 15 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 16 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 17 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 18 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

Konin dla sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowa manifestacja

slajd 19 z 20

Konińska młodzież pikietowała w centrum miasta, domagając się działań w obronie klimatu.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

wszystkim tym uczestnikom pozabierac telefony telewizory i komputery bo prąd z węgla a oni są przeciwko...i samochody elektryczny ale trzeba mieć węgiel..lepiej za nauke sie wezcie
Dodano: 25.09.2020 16:48    Przez: ~ola
Ten chłoptaś w żółtej koszulce to jakiś oderwany od rzeczywistości jest. Jak nie pod kościołem cyrk robi to w cnetrum wsi Konin. Tyle ma w głowie co Ci Panowie......
Dodano: 25.09.2020 17:29    Przez: ~Qń
avatar Gówniarstwo za chwilę wyjedzie na studia z Konina do dużych miast pozostawiając tylko dziadków w mieście, i jedynie po co będzie wracać to słoiki z żarciem, więc po jakiego c....ja jest im potrzebny przemysł w regionie.Poznań czy Wrocław da im robotę, no jeszcze szparagi i krowy w oborach u Szkopa też czekają.Dzięki komunie która nas wprawdziła do eurokołchozu ,a ten zlikwidwał praktycznie przemysl krok po kroku, najpierw cukier,a na końcu energetykę, po co majá mieć konkurencję skoro wszystko mogę sprzedać Buszmeną ze wschodu i ich zniewolić.Reasumując w Koninie zostanie tylko sakansen i tania siła robocza do roboty u Niemca w polu. Cała reszta to tylko neomarksistowska ideologia.
Dodano: 25.09.2020 18:10    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Na 11-tym zdjęciu widać jaka to garstka "myślących inaczej" się zebrała, a fotograf LM.pl usiłuje zrobić z nich "wieeeelki tłuuum" obecnych na manifestacji, bo w całej Polsce są te manifestacje i inne media wspominają także Konin. Śmiech :))) Żal patrzeć na tych co z mózgu mają wodę. Przecież to ruch popierany przez lewicową opozycję, która ma wprawę w takich zamętach, by zabłyszczeć. WSTYDU NIE MACIE!!! Wielkie słowa, małe czyny, bowiem wielki pieniądz wszystkim rządzi, a ta niedorozwojowa młodzież myśli, że to ich piękne ideały rządzą światem.
Dodano: 25.09.2020 18:53    Przez: Pulsar71
avatar Do @currohimenez: Z Twojego wpisu mniemam, iż pochodzisz z tak zwanego "dobrego domu" o ustawionym statusie klasy co najmniej średniej (bo tylko tacy mają problem klimatyczny). To wiedz, iż owe rozrzucanie śmieci po lasach, najczęściej jest czynione właśnie przez takich "nowobogackich", którzy w ten sposób zmieszają sobie rachunki za ilość śmieci jakie sami generują. Co zaś do owych telefonów i laptopów, to wiadomym jest, iż produkcja jednego smartfonu pochłania ok. 12 000 litrów (tzw. ślad wodny z produkcji), więc jak kupujesz nowy smartfon czy laptop, to zastanów się ile wody marnujesz przez Twoją zachciankę (i kto tu wodę leje??!). Poczytaj też sobie o tym jak produkcja Twojego nowiutkiego laptopa czy smartfona powoduje krwawe wojny (o cenne minerały i ich kopalnie), oraz degradację środowiska w Afryce i Ameryce Południowej. Co do tej zielonej energii - poczytaj jak produkcja fotowoltaiki, czy turbin wiatrowych zanieczyszcza środowisko. Ale to Cię już nie obchodzi, bo po co.
Dodano: 25.09.2020 19:34    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

wszystkim tym uczestnikom pozabierac telefony telewizory i komputery bo prąd z węgla a oni są przeciwko...i samochody elektryczny ale trzeba mieć węgiel..lepiej za nauke sie wezcie
Dodano: 25.09.2020 16:48    Przez: ~ola
Wychodzenie dzieci i młodzieży na ulice w obronie klimatu podsumował dziennikarz Sky News Alan Jones, zwracając się bezpośrednio do nich.– Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździcie wszystkimi środkami transportu. Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”. Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych – zauważył.
Dodano: 26.09.2020 11:58    Przez: Cuban White
C.D. Zanim więc zaprotestujecie: wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek domu zamiast kupować gotowe jedzenie w fast foodach – zaproponował.– Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy was wykorzystują mówiąc wam, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie. Obudźcie się, dorośnijcie i zamknijcie się – podsumował dziennikarz.
Dodano: 26.09.2020 11:59    Przez: Cuban White
avatar Czy ci młodzi ludzie mogą nie wiedzieć, że podobnie jak „odmienni seksualnie”, są tylko instrumentem w rękach lobbystów? Mogą nie wiedzieć kto wykorzystuje ich wrażliwość? Czy naprawdę nie są wstanie dostrzec prawdziwych beneficjentów inicjujących ich aktywności? Był taki czas, że dzieci wykorzystywano jako żywe tarcze na czołgach. Teraz „beneficjenci” dla osiągnięcia własnych korzyści i propagowania swoich ideologii, posługują się inżynierią społeczną stosując bezwzględną dla mas psychotechnikę. Każdy, kto będzie chciał tym młodym, czy odmiennym ludziom powiedzieć prawdę, niestety, będzie ich wrogiem. Tak to działa i jest proste jak budowa cepa.
Dodano: 27.09.2020 06:31    Przez: Józef Bąk
avatar Drzewiecki i "dyspozycyjne pajacyki". Trzeba było chłopa pokazać na pierwszym zdjęciu i wszystko by było jasne.
Dodano: 27.09.2020 06:57    Przez: Józef Bąk
Ten chłoptaś w żółtej koszulce to jakiś oderwany od rzeczywistości jest. Jak nie pod kościołem cyrk robi to w cnetrum wsi Konin. Tyle ma w głowie co Ci Panowie......
Dodano: 25.09.2020 17:29    Przez: ~Qń
Uważam, że jeśli dana osoba ma inne poglądy niż Pan/Pani nie znaczy, że jest oderwany od rzeczywistości. To, że ktoś nie idzie zgodnie z Pani/Pana tokiem myślenia, nie wskazuje na to że jest taki czy taki. Jeżeli mi nie pasuję, że ktoś robi coś innego, czego ja nie podzielam to nie wychodzę i nie krzyczę na kogoś, że "uuuu ty jesteś oderwana/y od rzeczywistości" Nie tak działa życie w społeczeństwie.
Dodano: 26.09.2020 00:57    Przez: Soopy A
jak mu wprowadza zeroemisyjnosc to mu sie odechce obrony planety. Na chleb ledwo zarobi
Dodano: 26.09.2020 12:04    Przez: Cuban White
Jedyna nadzieja w młodzieży,która mimo nalegań biskupa Jądraszewskiego nie chce ryć w Ziemi.
Dodano: 25.09.2020 17:58    Przez: jan mayen
krytykom proponuję zrobić akcję wspierającą zasyfianie ziemi, lanie wody bez potrzeby i rozrzucanie śmieci po lasach...przecież łatwiej jest szkodzić niż pomagać.A telefony i laptopy można ładować z zielonej energii jeśli wiecie co to takiego....Jak można krytykować chęć pomagania nam wszystkim???
Dodano: 25.09.2020 18:09    Przez: currohimenez
avatar Do @currohimenez: Z Twojego wpisu mniemam, iż pochodzisz z tak zwanego "dobrego domu" o ustawionym statusie klasy co najmniej średniej (bo tylko tacy mają problem klimatyczny). To wiedz, iż owe rozrzucanie śmieci po lasach, najczęściej jest czynione właśnie przez takich "nowobogackich", którzy w ten sposób zmieszają sobie rachunki za ilość śmieci jakie sami generują. Co zaś do owych telefonów i laptopów, to wiadomym jest, iż produkcja jednego smartfonu pochłania ok. 12 000 litrów (tzw. ślad wodny z produkcji), więc jak kupujesz nowy smartfon czy laptop, to zastanów się ile wody marnujesz przez Twoją zachciankę (i kto tu wodę leje??!). Poczytaj też sobie o tym jak produkcja Twojego nowiutkiego laptopa czy smartfona powoduje krwawe wojny (o cenne minerały i ich kopalnie), oraz degradację środowiska w Afryce i Ameryce Południowej. Co do tej zielonej energii - poczytaj jak produkcja fotowoltaiki, czy turbin wiatrowych zanieczyszcza środowisko. Ale to Cię już nie obchodzi, bo po co.
Dodano: 25.09.2020 19:34    Przez: Pulsar71
Papier jest cierpliwy i nie mamy cenzury,ale jak czytam te uwagi-"zabrać im telefony","chłoptaś w koszulce",to się zastanawiam,czy wy wciąż tkwicie w postawówce?,Czy myślenie was boli? Czy już wszystko musi być po waszemu? Cieszmy się,że mamy energiczną,odpowiedzialną młodzież, że jest ktoś,kto myśli.
Dodano: 25.09.2020 18:09    Przez: obłok magellana
avatar Gówniarstwo za chwilę wyjedzie na studia z Konina do dużych miast pozostawiając tylko dziadków w mieście, i jedynie po co będzie wracać to słoiki z żarciem, więc po jakiego c....ja jest im potrzebny przemysł w regionie.Poznań czy Wrocław da im robotę, no jeszcze szparagi i krowy w oborach u Szkopa też czekają.Dzięki komunie która nas wprawdziła do eurokołchozu ,a ten zlikwidwał praktycznie przemysl krok po kroku, najpierw cukier,a na końcu energetykę, po co majá mieć konkurencję skoro wszystko mogę sprzedać Buszmeną ze wschodu i ich zniewolić.Reasumując w Koninie zostanie tylko sakansen i tania siła robocza do roboty u Niemca w polu. Cała reszta to tylko neomarksistowska ideologia.
Dodano: 25.09.2020 18:10    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzyc-jak zwykle brak logiki,brak gramatyki,ale jesteś dla nas cennym reliktem przeszłości i atrakcją turystyczną.A kto wie,może wkrótce też wykopaliskiem.
Dodano: 25.09.2020 18:40    Przez: Klapaucjusz
avatar Na 11-tym zdjęciu widać jaka to garstka "myślących inaczej" się zebrała, a fotograf LM.pl usiłuje zrobić z nich "wieeeelki tłuuum" obecnych na manifestacji, bo w całej Polsce są te manifestacje i inne media wspominają także Konin. Śmiech :))) Żal patrzeć na tych co z mózgu mają wodę. Przecież to ruch popierany przez lewicową opozycję, która ma wprawę w takich zamętach, by zabłyszczeć. WSTYDU NIE MACIE!!! Wielkie słowa, małe czyny, bowiem wielki pieniądz wszystkim rządzi, a ta niedorozwojowa młodzież myśli, że to ich piękne ideały rządzą światem.
Dodano: 25.09.2020 18:53    Przez: Pulsar71
druga fotka hihihih.... walka o klimat ale fonik musi być ale nie przecież w domku w gniazdkach jest zielona energia 🥴🥴🥴🥴🥴
Dodano: 25.09.2020 19:12    Przez: ~mieszkaniec
Dla was ludzi liczą się tylko dobra materialne, a gdzie wy żyjecie, wy jesteście tylko tu gośćmi Błękitnej Planety, dbajcie o mnie, bo gdy ja zacznę umierać, umrzecie i Wy! Daję wam wszystko ze swoich zasobów, ale wy ciągle mnie niszczycie i zaśmiecacie! Jeśli nie opanujecie swojego niszczycielskiego charakteru w stosunku do mnie Błękitnej Planety to za chwilę was już nie będzie- ja odrodzę się ponownie, ale bez was! Przemyślcie to dobrze zanim będzie za późno na jakiekolwiek działanie uratowania was Ludzkości!
Dodano: 25.09.2020 19:26    Przez: Błękitna Planeta
1 z 2
12>>