Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportIV liga. Przełamanie Wilków, hat-trick Wiktora Kacprzaka!

IV liga. Przełamanie Wilków, hat-trick Wiktora Kacprzaka!

Po pięciu meczach bez zwycięstwa Wilki Wilczyn przełamały się i pokonały na wyjeździe GKS Dopiewo 4:1. Hat-trickiem popisał się Wiktor Kacprzak.

Czytelnicy mogą mieć niezłe déjà vu, czytając ostatnie tytuły dotyczące występów Wilków Wilczyn, w niemal każdym występuje bowiem Wiktor kacprzak. Trudno jednak nie docenić tego, co na IV-ligowych boiskach wyczynia napastnik Wilków. W sobotę zapewnił swojemu zespołowi przełamanie po serii pięciu meczów bez zwycięstwa.

Wilczynianie mierzyli się na wyjeździe z GKS Dopiewo. Po pierwszej połowie Wilki prowadziły 1:0, bramkę w 21. minucie zdobył właśnie Wiktor Kacprzak. Po zmianie stron wyrównującego gola zanotował znany z występów m.in. w Turze 1921 Turek Michał Ignaczak. Goście jednak nie odpuścili.

W 63. minucie Kacprzak znów dał prowadzenie Wilkom. Napastnik wilczynian hat-tricka skompletował w 85. minucie, a dwie minuty później wynik meczu ustalił Adrian Górecki.

Kacprzak powiększył swój bramkowy dorobek do trzynastu trafień i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców IV ligi. Był to jego siódmy mecz z rzędu z co najmniej jednym golem na koncie.

Dzięki wygranej Wilki awansowały na szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - zespół Radosława Konieczki podejmie Wartę Międzychód.

GKS Dopiewo - Wilki Wilczyn 1:4 (53' Michał Ignaczak - 21', 63', 85' Wiktor Kacprzak, 87' Adrian Górecki)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak (90' Jakub Strzykowski) - Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski, Michał Zajączkowski, Mikołaj Nowakowski, Krystian Robak, Łukasz Przebieracz (80' Sebastian Bagrowski), Adrian Górecki, Bartosz Domaniecki (90' Adrian Kamiński), Dominik Jesiołowski (69' Marcin Balalja), Wiktor Kacprzak.