LM.plSportV liga. Przełamanie Polonusa, świetny weekend naszych drużyn

V liga. Przełamanie Polonusa, świetny weekend naszych drużyn

Aż cztery zwycięstwa odnieśli reprezentanci regionu konińskiego dziewiątej kolejce V ligi. Przełamał się Polonus Kazimierz Biskupi, a miejsce na podium utrzymał SKP Słupca.

Bardzo emocjonujący mecz mają za sobą piłkarze SKP Słupca. W starciu z Vitcovią Witkowo jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, strzelając gola już w czwartej minucie. Chwilę później odpowiedział Adrian Stawowy i przez długi czas na boisku utrzymywał się remis. SKP mecz na swoją korzyść rozstrzygnął dopiero w samej końcówce po golach Andrzeja Górskiego i Kamila Sikorskiego. Dzięki temu słupczanie utrzymali trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem dziewiętnastu punktów i stratą trzech oczek do Orła Mroczeń.

Po trzech meczach bez zwycięstwa przełamał się Polonus Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie mierzyli się ze Zjednoczonymi Rychwał. Co ciekawe, wszystkie bramki padły w przeciągu siedemnastu minut. Najpierw dwa gole strzelił Polonus, Zjednoczeni odpowiedzieli bramką Przemysława Skibiszewskiego. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższyli Krzysztof Słowiński i Damian Maciejewski. Kazimierzanie wygrali 4:1 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Zjednoczeni z dziewięcioma oczkami na koncie spadli natomiast na czternastą pozycję.

W środku tabeli utrzymuje się MKS Dąbie. Beniaminek V ligi rozbił w niedzielę Lwa Pogorzela 4:0. Zespół z powiatu kolskiego ma na koncie trzynaście punktów i zajmuje jedenaste miejsce w klasyfikacji.

Polonus nie był jedynym zespołem, który przełamał się w weekend. Po sześciu meczach bez zwycięstwa trzy punkty zanotował GKS Sompolno. Piłkarze z powiatu konińskiego pokonali na wyjeździe Piasta Czekanów 2:1 po dwóch golach Mateusza Czajki. Dzięki temu GKS awansował na dwunaste miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów.

Blisko punktów w weekend była też Tulisia Tuliszków. W starciu z Astrą Krotoszyn tuliszkowianie trzykrotnie (!) odrabiali straty, a mimo tego i tak przegrali 3:4. Decydującą bramkę w 89. minucie zdobył Filip Brink. Tulisia wciąż zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek.

W ramach dziesiątej kolejki V ligi Zjednoczeni Rychwał podejmą Stal Pleszew, MKS Dąbie zagra na wyjeździe z KS Opatówek, Tulisia Tuliszków zmierzy się z Piastem Kobylin, GKS Sompolno zagra z Orłem Mroczeń, SKP Słupca powalczy o punkty w Skarszewie z tamtejszą Victorią, a Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra.

SKP Słupca - Vitcovia Witkowo 3:1 (8' Adrian Stawowy, 84' Andrzej Górski, 90'+ Kamil Sikorski - 4' Kacper Boczkowski)

Polonus Kazimierz Biskupi - Zjednoczeni Rychwał 4:1 (25', 42' Damian Maciejewski, 27', 38' Krzysztof Słowiński - 29' Przemysław Skibiszewski)

MKS Dąbie - Lew Pogorzela 4:0

Piast Czekanów - GKS Sompolno 1:2 (Mateusz Czajka x2)

Tulisia Tuliszków - Astra Krotoszyn 3:4 (19' Jarosław Gorgolewski, 55' Szymon Walczak, 75' Miłosz Oblizajek - 10' Łukasz Budziak, 28' Artur Pauter, 63' Łukasz Budziak, 89' Filip Brink).