Dzisiaj jest niedziela 28 lutego 2021, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17988) SPORT FORUM FIRMY (5585) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ich już nikt nie powstrzyma! KKF pokonał 6:2 Futsa ... (0)Konin. Nowy wiadukt z piątego osiedla na Zatorze p ... (4)

Dyskusja na posiedzeniu komisji o zmianie granic Konina

Dodano: 28.09.2020 21:58
Źródło: LM.pl

Pięciu radnych komisji finansów i infrastruktury „za”, a czterech wstrzymało się od głosu w sprawie uchwały intencyjnej przystąpienia do procedury zmiany granic miasta Konina.

W ubiegłym tygodniu gruchnęła wiadomość, która zmroziła przede wszystkim włodarzy gmin Kazimierz Biskupi i Kramsk. Okazało się, że władze Konina chcą przejąć część ich terytoriów, a chodzi o: Posadę, Sokółki, Wieruszew, Wola Łaszczowa i Władzimirów (gmina Kazimierz Biskupi) oraz Rudzicę, Wolę Podłężną i Morzysław Kolonię (gmina Kramsk). Dzisiaj nad tym pomysłem pochylili się konińscy radni komisji finansów i infrastruktury, którzy mieli zaopiniować projekt uchwały.

- Chcemy otworzyć dyskusję na temat zasadności przyłączenia terenów tych dwóch gmin – zaczął Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - Infrastrukturę często o charakterze krajowym, finansujemy z własnego budżetu. Drogi wojewódzkie również. To odbywa się kosztem każdego mieszkańca Konina. Ten tak zwany osad podatkowy, płacony jest gdzie indziej. Coraz mniejsza liczba mieszkańców musi utrzymywać coraz bardziej rozbudowaną i coraz droższą infrastrukturę, która służy o wiele szerszemu gronu. Szczególnie mieszkańcom wskazanych przez nas terenów, które w naszym przekonaniu są sypialniami miasta Konina. Około 8 tysięcy samochodów dziennie wjeżdża od strony Posady i kilka tysięcy od strony Kramska. One wjeżdżają jak się jedzie do pracy i wyjeżdżają kiedy się wraca z pracy, co świadczy o tym, że życie społeczno-gospodarcze tych mieszkańców odbywa się w Koninie. Ten wniosek ma za zadanie usankcjonowanie pewnego stanu faktycznego, z którym mamy dzisiaj do czynienia – tłumaczył.

 

Wiceprezydent podniósł również kwestie zarzutów dotyczących chęci wyprowadzki z Konina.

- W moim przekonaniu głównym powodem były ceny nieruchomości. Nie jest tak, że wyprowadzali się, bo nie lubią Konina. Decydowały o tym obiektywne przesłanki – mówił Paweł Adamów. - Analizowaliśmy wiele różnych wariantów i zdecydowaliśmy się na dwie minimalne zmiany. Przygotowując te propozycje kierowaliśmy się głównie aspektami geograficznymi. Jadąc na Posadę, czy do Woli Podłężnej nie do końca wiadomo gdzie kończy się miasto Konin – dodał.

 

strona 1 z 3
1 2 3
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Coś mi się wydaje że chodzi tu o forsę z podatków aby utrzymać tą rozpasaną administrację Konina, upadające zakłady to katastrofa ekonomiczna tego regionu i nic nowego, rzadko młodzież która kończy studia wraca do tego "Podkarpacia II" to już koniec, miasto emerytów i rencistów.
Dodano: 28.09.2020 22:47    Przez: t1000
Jestem na nie, za przyłączeniem do Konina.Niech władze Konina poszukają oszczędności i pieniędzy na swoim terenie!
Dodano: 28.09.2020 22:46    Przez: Wieśniak
Prezydent z Radnymi coś tam sobie wymyśli i już???? Nie trzeba się pytać mieszkańców, a już w ogóle nie trzeba się pytać władz tych gmin?????
Dodano: 28.09.2020 23:47    Przez: Romek Ress
"One wjeżdżają jak się jedzie do pracy i wyjeżdżają kiedy się wraca z pracy"Z jednej strony może to i dobry pomysł bo jak wjadę do pracy , a jestem np. Z Poznania i wrócę po pracy do np. tego Poznania to znaczy że niedługo Konin przejmie Poznań.......
Dodano: 29.09.2020 01:36    Przez: Stefan Darda
A może Konin przyłączyć np. do Starego Miasta??? Wtedy nieudolne kolesiostwo miałoby kłopot z głowy i nie musieliby się męczyć. Jestem za przyłączenie, ale pod warunkiem, że oddadzą władzę tamtym samorządom
Dodano: 29.09.2020 08:18    Przez: Po co się męczyć???

KOMENTARZE

Gdybym chciała mieszkać w Koninie to bym mieszkała, nie musi Konin mieszkać u mnie.
Dodano: 29.09.2020 16:38    Przez: F
Większość mieszkańców jest za przyłączeniem do Konina. W naszej miejscowości nic nie jest robione. Nie ma porządnego oświetlenia, szkoła przypominająca bardziej muzeum PRL, niektórzy mieszkańcy Woli Podłężnej nie są nawet podłączeni do wodociągu bo Wój ma Nas gdzieś. Tylko Kramsk i Kramsk!!!
Dodano: 29.09.2020 16:44    Przez: Zbulwersowana
Najlepsza będzie wymiana dowodu osobistego, prawa jazdy, adresów w bankach, zmiana danych firm zarejestrowanych w gminach, Urzędzie Skarbowym, dane w aplikacjach profilu zaufanego, firmach ubezpieczeniowych, wymiana tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego....już widzę jak ktoś to ogarnia i sprawnie załatwia kilka tysięcy osób bez zakłóceń i problemów....Koszty??? nieważne - zapłaci podatnik..
Dodano: 29.09.2020 16:45    Przez: Bareja
Wójt Kramska obiecal modernizować szkole w Woli, przed wyborami, a po wyborach co? Chciał ja zlikwidować. Tyle u Pana wójta znaczy dane słowo.
Dodano: 29.09.2020 16:46    Przez: Slawek
Skoro Kramsk i Kramsk, to czas zamienić jaśnie Pana wójta na prezydenta. Niech sobie inwestuje w Kramsk, ale bez nas. Nie ma zgody Woli na bycie dojną krową dla Kramska!
Dodano: 29.09.2020 16:51    Przez: Ryszard
Anka myślisz tak na poważnie , przecież to mieszczuchy są uzależnione od gmin. Co będziesz jadła jak rolnik nie posieje nie posadzi. Ciesz się że przyjeżdżają po zakupy tu zostawiają kasę i to nie mała . Dajcie spokój gminom już przerasta Was ta nienawiść do ludzi .
Dodano: 29.09.2020 19:52    Przez: ~pilot
Myślę,że gminy są tak samo uzależnione od "mieszczuchów",jak i pogardliwie nazwani przez Ciebie mieszkańcy miast od gmin. Denerwuje mnie jednak argumentacja pełna inwektyw, obrażająca miasto,które kocham,przy czym ci sami ludzie,którzy tak bez kultury ubliżają mieszkańcom Konina, codziennie jadą do tego miasta do pracy bądź na zakupy,a nawet kształcą tu swoje dzieci.
Dodano: 29.09.2020 21:52    Przez: ~Anka
przez Konin biegnie droga krajowa, auta wjeżdżają, przejeżdżają i jada dalej przez Konin, ponadto wracają tą samą drogą, może może niech Konin wchłonie Gdańsk, Warszawę, Poznań i inne miasta, po co się rozdrabniać, tu chodzi tylko o hajs, już pytają o bilans podatkowy, widać to gołym okiem, nieudolne rządy PO i SLD w mieście doprowadziły do zadłużenia miasta Konin, a teraz chcą jeszcze utrzymać swoje przywileje kolesi... przypominam 140 mln długu ma miasto Konin , dług ciągle rośnie, kto tego dokonał? PO i SLD, tylko zmiana władzy pomoże Koninowi
Dodano: 29.09.2020 21:54    Przez: obywatel
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.