Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17383) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na ul. Kleczewskiej korek. Samochód uderzył w przy ... (3)Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (1)

Dyskusja na posiedzeniu komisji o zmianie granic Konina

Dodano: 28.09.2020 21:58
Źródło: LM.pl

 

Zanim do tematu mogli ustosunkować się radni, wiceprezydent Adamów odparł zarzuty dotyczące braku wcześniejszych negocjacji z wójtami ościennych gmin.

- Bardzo cenimy współpracę z samorządowcami, ale ustawa mówi wyrażnie, że do uzyskania legitymacji do wszelkich rozmów potrzebna jest opinia organu stanowiącego – tłumaczył Paweł Adamów. - Chcielibyśmy przez pół roku opracować dla mieszkańców gmin programy, kontrakty społeczne, przygotować projekty inwestycyjne. Nie jest prawdą, że w Koninie są wyższe podatki. Podatek od nieruchomości w Kazimierzu Biskupim jest wyższy niż w Koninie. W Kramsku wiele opłat i podatków jest niewiele niższa, ale nie ma tam infrastruktury tak rozbudowanej jak w Koninie, nie ma tak rozbudowanej oferty oświatowej i społecznej i tak dobrze rozbudowanej komunikacji miejskiej – dodał.

Przewodniczący Rady Miasta Konina oraz członek komisji finansów i infrastruktury przyznał, że pomysł poszerzenia granic jest dobry, ale trzeba go dopracować.

- Wyludnianie się miasta nie powinno być główną przesłanką tego uzasadnienia – mówił Tadeusz Wojdyński. - Te tereny z gminy Kazimierz Biskupi, które chcemy przyłączyć teraz, one historycznie biorąc nigdy nie były w gminie Kazimierz. W 1976 roku część gminy Gosławice przyłączono do Konina, a tamte tereny decyzją administracyjną do gminy Kazimierz Biskupi. Gdyby gminę Gosławice przyłączono w całości wtedy do Konina, to one dzisiaj byłyby w Koninie – podkreślił.

Radny Tomasz Nowak dopytywał prezydenta, czy ewentualne dochody z przejętych terenów zrekompensują nakłady finansowe jakie trzeba będzie ponieść na przykład w miejscowościach należących dziś do gminy Kramsk.

- Jestem radnym Konina i dbam o interesy naszych mieszkańców – argumentował Tomasz Nowak. - Nie widzę tego skalkulowanego. Sprawa będzie na ostro, bo wójtowie się sprzymierzyli i będą przeciwko nam walczyć. Rozciągacie miasto maksymalnie, a z infrastrukturą mamy już problemy- dodał.

Paweł Adamów tłumaczył, że wpływy z podatków z planowanych do przejęcia terenów są tak skalkulowane, że wystarczy na infrastrukturę, politykę inwestycyjną i zrekompensuje nakłady na rzecz tamtych mieszkańców.

 

strona 2 z 3
1 2 3
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina
  • Dyskusja na posiedzeniu komisji. Radni o zmianie granic Konina

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Coś mi się wydaje że chodzi tu o forsę z podatków aby utrzymać tą rozpasaną administrację Konina, upadające zakłady to katastrofa ekonomiczna tego regionu i nic nowego, rzadko młodzież która kończy studia wraca do tego "Podkarpacia II" to już koniec, miasto emerytów i rencistów.
Dodano: 28.09.2020 22:47    Przez: t1000
Jestem na nie, za przyłączeniem do Konina.Niech władze Konina poszukają oszczędności i pieniędzy na swoim terenie!
Dodano: 28.09.2020 22:46    Przez: Wieśniak
avatar Prezydent z Radnymi coś tam sobie wymyśli i już???? Nie trzeba się pytać mieszkańców, a już w ogóle nie trzeba się pytać władz tych gmin?????
Dodano: 28.09.2020 23:47    Przez: Romek Ress
"One wjeżdżają jak się jedzie do pracy i wyjeżdżają kiedy się wraca z pracy"Z jednej strony może to i dobry pomysł bo jak wjadę do pracy , a jestem np. Z Poznania i wrócę po pracy do np. tego Poznania to znaczy że niedługo Konin przejmie Poznań.......
Dodano: 29.09.2020 01:36    Przez: Stefan Darda
avatar A może Konin przyłączyć np. do Starego Miasta??? Wtedy nieudolne kolesiostwo miałoby kłopot z głowy i nie musieliby się męczyć. Jestem za przyłączenie, ale pod warunkiem, że oddadzą władzę tamtym samorządom
Dodano: 29.09.2020 08:18    Przez: Po co się męczyć???

KOMENTARZE

Gdybym chciała mieszkać w Koninie to bym mieszkała, nie musi Konin mieszkać u mnie.
Dodano: 29.09.2020 16:38    Przez: F
Większość mieszkańców jest za przyłączeniem do Konina. W naszej miejscowości nic nie jest robione. Nie ma porządnego oświetlenia, szkoła przypominająca bardziej muzeum PRL, niektórzy mieszkańcy Woli Podłężnej nie są nawet podłączeni do wodociągu bo Wój ma Nas gdzieś. Tylko Kramsk i Kramsk!!!
Dodano: 29.09.2020 16:44    Przez: Zbulwersowana
Najlepsza będzie wymiana dowodu osobistego, prawa jazdy, adresów w bankach, zmiana danych firm zarejestrowanych w gminach, Urzędzie Skarbowym, dane w aplikacjach profilu zaufanego, firmach ubezpieczeniowych, wymiana tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego....już widzę jak ktoś to ogarnia i sprawnie załatwia kilka tysięcy osób bez zakłóceń i problemów....Koszty??? nieważne - zapłaci podatnik..
Dodano: 29.09.2020 16:45    Przez: Bareja
Wójt Kramska obiecal modernizować szkole w Woli, przed wyborami, a po wyborach co? Chciał ja zlikwidować. Tyle u Pana wójta znaczy dane słowo.
Dodano: 29.09.2020 16:46    Przez: Slawek
Skoro Kramsk i Kramsk, to czas zamienić jaśnie Pana wójta na prezydenta. Niech sobie inwestuje w Kramsk, ale bez nas. Nie ma zgody Woli na bycie dojną krową dla Kramska!
Dodano: 29.09.2020 16:51    Przez: Ryszard
Anka myślisz tak na poważnie , przecież to mieszczuchy są uzależnione od gmin. Co będziesz jadła jak rolnik nie posieje nie posadzi. Ciesz się że przyjeżdżają po zakupy tu zostawiają kasę i to nie mała . Dajcie spokój gminom już przerasta Was ta nienawiść do ludzi .
Dodano: 29.09.2020 19:52    Przez: ~pilot
Myślę,że gminy są tak samo uzależnione od "mieszczuchów",jak i pogardliwie nazwani przez Ciebie mieszkańcy miast od gmin. Denerwuje mnie jednak argumentacja pełna inwektyw, obrażająca miasto,które kocham,przy czym ci sami ludzie,którzy tak bez kultury ubliżają mieszkańcom Konina, codziennie jadą do tego miasta do pracy bądź na zakupy,a nawet kształcą tu swoje dzieci.
Dodano: 29.09.2020 21:52    Przez: ~Anka
przez Konin biegnie droga krajowa, auta wjeżdżają, przejeżdżają i jada dalej przez Konin, ponadto wracają tą samą drogą, może może niech Konin wchłonie Gdańsk, Warszawę, Poznań i inne miasta, po co się rozdrabniać, tu chodzi tylko o hajs, już pytają o bilans podatkowy, widać to gołym okiem, nieudolne rządy PO i SLD w mieście doprowadziły do zadłużenia miasta Konin, a teraz chcą jeszcze utrzymać swoje przywileje kolesi... przypominam 140 mln długu ma miasto Konin , dług ciągle rośnie, kto tego dokonał? PO i SLD, tylko zmiana władzy pomoże Koninowi
Dodano: 29.09.2020 21:54    Przez: obywatel
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.