Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17791) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 3oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (1)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (3)

Konin. Władze MZK i PWSZ zawarły porozumienie o współpracy

Dodano: 30.09.2020 10:33

Przedstawiciele MZK i PWSZ w Koninie podpisali umowę o współpracy. 

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zawarły porozumienie o obustronnej współpracy obejmującej: doskonalenie programu studiów PWSZ, rozwój mobilności w kierunku "smart city", praktyki studenckie w MZK, prowadzenie wspólnych projektów naukowo-badawczych i rozwój badań związanych z transportem publicznym. Umowę podpisali: Magdalena Przybyła, prezes MZK i Artur Zimny, rektor PWSZ w w Koninie.

Oznacza to, że studenci kierunków technicznych w PWSZ będą mogli prowadzić badania naukowe na autobusach o napędzie hybrydowym, elektrycznym, a nawet wodorowym. Współpraca obejmuje bowiem organizowanie wspólnych przedsięwzięć dydaktyczno - naukowych, a więc wykładów, seminariów, konferencji, studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, a także prowadzenie wspólnych projektów o charakterze naukowo-badawczym, w tym współfinansowanych ze środków ministerialnych oraz unijnych. MZK zobowiązało się również, żę umożliwi studentom realizację określonych zajęć terenowych oraz praktyk zawodowych na swoim terenie, natomiast PWSZ umożliwi prowadzenie niektórych zajęć przez specjalistów - praktyków z MZK.

Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych, pytany o planowane wspólne badania, jako najciekawsze dla studentów mechaniki i budowy maszyn oraz automatyki i robotyki wymienia właśnie te związane z autobusami. – W tym roku tabor MZK w Koninie wzbogacił się o 6 hybrydowych i 7 elektrycznych autobusów. Wodorowy ma się w Koninie pojawić niebawem, bo Zespół Elektrowni PAK kupił niedawno elektrolizer, który ma wytwarzać wodór z energii elektrycznej uzyskiwanej z biomasy, będzie więc na miejscu stacja do ładowania wodoru – wyjaśnia. – Gdyby nie pandemia, moglibyśmy już w październiku przeprowadzić seminarium doradcze dla studentów nie tylko kierunków technicznych, ale i na przykład logistyki, jak założyć swoją firmę i rozkręcić biznes. Jednak ze względu na poziom i jakość zajęć lepiej, by seminarium odbyło się w trybie stacjonarnym, dlatego poczekamy z nim. W organizacji seminarium, oprócz PWSZ i MZK, uczestniczyć będdzie podpoznańska firma Solaris, która wyposaża koniński zakład komunikacji w autobusy hybrydowe i elektryczne oraz ZE PAK.

Podpisana umowa będzie wpisywała się rozwój koncepcji miasta typu "smart", o którą pytała w ostatniej interpelacji radna miejska - Emilia Wasilewska.

Źródło: MZK i PWSZ w Koninie

  • Konin. Władze MZK i PWSZ zawarły porozumienie o współpracy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   PWSZ Konin,   współpraca,   Artur Zimny,   Magdalena Przybyła,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.