Dzisiaj jest sobota 31 października 2020, imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16782) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
10 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piosenką wspiera protestujących w obronie praw kob ... (10)Górnik - Jarota 1:9. To najwyższa porażka Górnika ... (1)

Radny z Kleczewa z zarzutami prokuratorskimi. Śledztwo w toku

Dodano: 1.10.2020 08:23
Źródło: LM.pl

Dwa zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy otrzymał Marian K., radny Rady Miejskiej w Kleczewie. Do sytuacji miało dojść jeszcze w 2019 roku.

Prokuratura Rejonowa w Koninie zarzuca Marianowi K., radnemu Rady Miejskiej w Kleczewie, że dwukrotnie w 2019 roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy. Radny godzinę przed rozpoczęciem posiedzenia miał podpisać listy obecności Komisji Porządku Publicznego po czym dwukrotnie, 25 czerwca oraz 20 sierpnia, nie stawić się na obradach tej komisji. 

Zgodnie z prawem w przypadku nieobecności na posiedzeniu komisji dieta radnego jest pomniejszona o pięć procent. Ponieważ jednak radny Marian K. na liście obecności widniał, wypłacona mu została dieta w pełnej wysokości - 1288,38 zł. Tym samym radny otrzymał o 128,84 zł więcej, niż powinien, gdyby na liście go nie było. Prokuratura zarzuciła Marianowi K. przestępstwo z artykułu 286 kodeksu karnego: ,,Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Sprawa do prokuratury zgłoszona została w lutym tego roku. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzała w lipcu podczas sesji Rady Miejskiej w Koninie. Co ciekawe poruszył ją przewodniczący Maciej Trzewiczyński. - Wobec jednego z wiceprzewodniczących na podstawie donosu było postępowanie wyjaśniające, które na dzień dzisiejszy zostało, jak wiem, umorzone. 

Jak się okazuje, śledztwo toczy się dalej, Prokuratura Rejonowa postanowiła umorzyć je w części dot. zarzutów z art. 231 par. 2 kodeksu karnego, który wymieniony został w zawiadomieniu (przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku przez funkcjonariusza publicznego). Ale, jak już było wspomniane wcześniej, z art. 286 radny zarzuty dostał. 

- Z uwagi na wnioski dowodowe złożone przez obrońcę podejrzanego śledztwo jest nadal w toku - informuje prok. Aleksandra Marańda, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I bardzo dobrze czas się wziąć za samorządnych z Kleczewa bo co niektórym się w głowie przewróciło
Dodano: 1.10.2020 09:57    Przez: Pawelekk
Połaszczyć się na 128 zł????Dyzma ze Złotkowa.
Dodano: 1.10.2020 10:38    Przez: Nie wierzę...
Osoba, która złożyła zawiadomienie, na pewno przestrzega prawa w 100 procentach- Ha! Ha! Nie bronię i nie oskarżam, ale tak jak ktoś zauważył wcześniej, powinna być osoba, która pilnuje porządku obrad sesji czy komisji( może ten Pan miał ważny powód aby opuścić tą komisję lub się w ogóle na niej nie pojawić)!!! Nigdy nie jest nic takie jak Nam się wydaje...!!! Ciekawe czy to ktoś z " betonowej 7 czy 8", bo jeśli tak, to wiadomo chyba już o co chodzi...!!! Przecież chcą zrobić referendum, aby usunąć tą "betonową..." , która jest w opozycji do Burmistrza...!!! Jak to Burmistrz mówił- ciasne "Trzewiczki", krótka kołderka..., ale to, że Kleczewiacy płacą horrendalne podwyżki cen ścieków, śmieci i przyłączy kanalizacyjnych to już jest w porządku...!!! No to mamy wojenkę kleczewską i " donosicieli", kto jest bez winy, niech pierwszy "rzuci kamieniem"...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 1.10.2020 15:10    Przez: Wiedźma
Nie prokuratura nie. Chyba logiczne jest kto złożył zawiadomienie. Może należałoby się przyjrzeć tej osobie czy jest taka przestrzegającą prawa itp. Bo ona chyba powinna.A poz tym w urzędzie gminy nie ma pracownika który pilnuje porządku sesji czy też komisji ? Może ktoś tego nie odnotował że osoba się nie pojawia czy wychodzi w międzyczasie.
Dodano: 1.10.2020 11:12    Przez: Marysiaa
Wiedźma- jeżeli chodzi o TĘ sprawę, to czytaj ze zrozumieniem. Zarzut nie dotyczy nieobecności, ponieważ może ona być usprawiedliwiona. Dotyczy bezprawnego pobrania pieniędzy. Więcej zrozumienia treści artykułu życzę.
Dodano: 1.10.2020 20:32    Przez: Nie wierzę...

KOMENTARZE

I bardzo dobrze czas się wziąć za samorządnych z Kleczewa bo co niektórym się w głowie przewróciło
Dodano: 01.10.2020 09:57    Przez: Pawelekk
Połaszczyć się na 128 zł????Dyzma ze Złotkowa.
Dodano: 01.10.2020 10:38    Przez: Nie wierzę...
Kij ma zawsze dwa końce i nie wiado kogo i ktorym końcem uderzy .Swietych nie ma a Ci co teraz oskarżają niech się uderzą we wlasne piersi.
Dodano: 01.10.2020 10:49    Przez: Xxxxxcc
Czyli prokuratura ma się uderzać we własne piersi haha
Dodano: 01.10.2020 11:01    Przez: Pawelekk
Nie prokuratura nie. Chyba logiczne jest kto złożył zawiadomienie. Może należałoby się przyjrzeć tej osobie czy jest taka przestrzegającą prawa itp. Bo ona chyba powinna.A poz tym w urzędzie gminy nie ma pracownika który pilnuje porządku sesji czy też komisji ? Może ktoś tego nie odnotował że osoba się nie pojawia czy wychodzi w międzyczasie.
Dodano: 01.10.2020 11:12    Przez: Marysiaa
Osoba, która złożyła zawiadomienie, na pewno przestrzega prawa w 100 procentach- Ha! Ha! Nie bronię i nie oskarżam, ale tak jak ktoś zauważył wcześniej, powinna być osoba, która pilnuje porządku obrad sesji czy komisji( może ten Pan miał ważny powód aby opuścić tą komisję lub się w ogóle na niej nie pojawić)!!! Nigdy nie jest nic takie jak Nam się wydaje...!!! Ciekawe czy to ktoś z " betonowej 7 czy 8", bo jeśli tak, to wiadomo chyba już o co chodzi...!!! Przecież chcą zrobić referendum, aby usunąć tą "betonową..." , która jest w opozycji do Burmistrza...!!! Jak to Burmistrz mówił- ciasne "Trzewiczki", krótka kołderka..., ale to, że Kleczewiacy płacą horrendalne podwyżki cen ścieków, śmieci i przyłączy kanalizacyjnych to już jest w porządku...!!! No to mamy wojenkę kleczewską i " donosicieli", kto jest bez winy, niech pierwszy "rzuci kamieniem"...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 01.10.2020 15:10    Przez: Wiedźma
Wiedźma- jeżeli chodzi o TĘ sprawę, to czytaj ze zrozumieniem. Zarzut nie dotyczy nieobecności, ponieważ może ona być usprawiedliwiona. Dotyczy bezprawnego pobrania pieniędzy. Więcej zrozumienia treści artykułu życzę.
Dodano: 01.10.2020 20:32    Przez: Nie wierzę...
Wiedźmo, zgadzam się z Tobą! A jeśli chodzi o referendum, to niech ludzie z rodzinnych stron Burmistrza pomyślą logicznie. My Kleczewiacy mamy swoich radnych, których wybieramy w swoich okręgach. I to my decydujemy kogo wybieramy i kto nam najbardziej odpowiada, nieważne czy nasi radni są w opozycji do Burmistrza czy są z nim zgodni! Ważne, że walczą o nasze małe Ojczyzny- czyli nasze okręgi z których zostali wybrani! Referendum nic nie da, to tylko strata pieniędzy i czasu. Niech Burmistrz spróbuje dogadać się z tymi radnymi, niby według niego z opozycji a nie tylko ich krytykuje!!!
Dodano: 01.10.2020 20:12    Przez: Kleczewianka
Kleczewianka- wychodzi z Ciebie cały ten syf, który był przez lata. Wszystko na Kleczew i walka o okręg. Otóż te czasy minęły .Na szczęście są radni, którzy traktują samorząd globalanie.
Dodano: 01.10.2020 20:48    Przez: Nie wierzę...
Nie wierzę...! Ja czytałam ze zrozumieniem artykuł, natomiast to Ty nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego komentu...!!! Czyżby odezwał się słynny Kwiat Obrońców Burmistrza... no to teraz będą wyzwiska...!!!
Dodano: 01.10.2020 20:46    Przez: Wiedźma
Wiedźma- na twój bełkot szkoda czasu. Wiem,że udzielasz sie prawie pod każdym artykułem na LM. Z pobłażaniem i politowaniem przelecę twoje komentarze, inni nie są tak oszczędni w słowach i dobitnie napiszą co myslą o twej folklorystycznej pseudotwórczości. Na mnie nie licz, "Kwiecie Głębokich Przemyśleń z D...y Wziętych. P.S. Skąd mniemanie, że jestem mężczyzną?
Dodano: 01.10.2020 20:54    Przez: Nie wierzę...
Nie wierzę...! A jednak wyzwiska, obelgi itd., przecież tego właśnie się spodziewałam... Ha! Ha! No tego, czy jesteś mężczyzną to rzeczywiście nie wiem i z góry Cię za to przepraszam... kobieto czy trans..- ja jestem tolerancyjna i mnie to wszystko jedno...!!! A najlepsze jest to "przelecę twoje komentarze"...!!! A to, że się udzielam to moja i wyłącznie moja sprawa, ale widać, że czytasz moje komenty i to jest sukces, a o lajki mi nie chodzi, tak samo mi nie chodzi o to co kto o mnie myśli i co napisze o mnie...!!! Chodzi mi tylko o konstruktywną, kulturalną krytykę i wzajemną wymianę poglądów...!!! Z Tobą to jednak jest niemożliwe, a szkoda...!!! W dalszą polemikę z Tobą nie wchodzę bo szkoda mi czasu...!!!
Dodano: 01.10.2020 21:54    Przez: Wiedźma
Do Nie wierzę... My jako obrońcy Burmistrza nie zgadzamy się na takie zachowanie abyś obrażała i wyzywała Kleczewiaków i inne osoby, które mają inne zapatrywania na tą sprawę. Stawiasz nas w bardzo złym świetle. Zastanów się nad swoim zachowaniem, my bronimy Burmistrza ale nie obrażamy nikogo. Wstyd nam za ciebie.
Dodano: 02.10.2020 18:53    Przez: Gmina Kleczew