Dzisiaj jest piątek 22 stycznia 2021, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17298) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni pr ... (3)KKF wraca do grania. I to od razu w Halowym Puchar ... (0)

Druhowie ochotnicy z gminy Golina przeszli kurs pierwszej pomocy

Dodano: 1.10.2020 11:13
Źródło: LM.pl

Kurs z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla druhów ochotników z gminy Golina ukończyły 23 osoby. Wszyscy oni otrzymali tytuł „Ratownika”.

Przez trzy kolejne weekendy września, strażacy ochotnicy z OSP Adamów, Golina, Kawnice, Kraśnica, Przyjma, Rosocha i Węglew uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obejmował on zajęcia praktyczne i teoretyczne.

- Druhowie poznali podstawy prawne organizacji ratownictwa medycznego w jednostkach Straży Pożarnej i KSRG, przećwiczyli schemat postępowania wobec nieprzytomnego poszkodowanego, poznali zasadę działania defibrylatora zautomatyzowanego i zasady resuscytacji osoby dorosłej, dziecka, niemowlęcia, noworodka. W ramach akcji symulowanych została przećwiczona ewakuacja ze strefy zagrożenia, a instruktorzy przekazali scenariusze i schematy postępowania dla jednostek ratowniczo-gaśniczych – informuje Anna Górzna, sekretarz gminy Golina.

Szkolenie zakończył egzamin, który zdali wszyscy biorący udział w kursie strażacy ochotnicy z gminy Golina. Otrzymany przez nich tytuł „Ratownika”, zgodnie z ustawą będzie ważny przez 3 lata. Druhowie uzyskali tym samym najwyższy możliwy stopień przeszkolenia w zakresie ratownictwa, dla osób bez wykształcenia medycznego.

fot. UM Golina

  • Druhowie ochotnicy z gminy Golina przeszli kurs pierwszej pomocy
  • Druhowie ochotnicy z gminy Golina przeszli kurs pierwszej pomocy
  • Druhowie ochotnicy z gminy Golina przeszli kurs pierwszej pomocy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.