Dzisiaj jest wtorek 19 stycznia 2021, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16805) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radolina. Na koniec ferii zorganizowali dzieciom k ... (2)Były zawodnik Górnika pojechał na obóz z seniorami ... (0)

Parlamentarzyści KO apelują o wspólną pracę dla subregionu

Dodano: 2.10.2020 15:02
Źródło: LM.pl

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej apelują do swoich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości o wsparcie dla subregionu konińskiego.

Sytuacja w naszym regionie staje się coraz trudniejsza, jeśli chodzi o bezrobocie.

- W Powiatowym Urzędzie Pracy przybyło aż tysiąc osób bezrobotnych. Do rządu i naszych biur poselskich wpłynęła prośba o zwiększenie środków na aktywizację zawodową. To prośba bardzo zasadna, bo ten subregion narażony jest szczególnie na skutki bezrobocia w związku z wygaszaniem przemysłu paliwowo-energetycznego i kurczeniem się miejsc pracy – mówi Paulina Hennig-Kloska. - Mam dość polityków PiS, którzy odwiedzają nasz region, składają obietnice, potem wyjeżdżają i zapominają o mieszkańcach tego subregionu – dodaje.

Zdaniem posłanki Koalicji Obywatelskiej, działania kompensacyjne powinny być realizowane w ramach Funduszu Pracy.

- Instrumentem powinna być pomoc w ramach Funduszu Pracy. Wygląda na to, że rząd nie ma żadnej koncepcji na nasz region. Kiedy wołamy o pomoc, rząd ogranicza o 40% środki z Funduszu Pracy – mówi Tomasz Nowak. - Rząd oszukał górników i cały przemysł paliwowo-energetyczny. Postulaty, które będę chciał przedstawić premierowi to po pierwsze: żądanie programów osłonowych dla regionów zagrożonych utratą miejsc pracy. Po drugie program proinwestycyjny dla regionów takich jak Wielkopolska Wschodnia, bo potrzebne są nam olbrzymie pieniądze, ale też koncepcja z głową robiona procesów transformacyjnych. Musi być też lista terenów inwestycyjnych – dodaje poseł.

Parlamentarzyści o wsparcie w walce o program kompensacyjny dla subregionu, apelują do sześciu posłów z PiS.

- Apelujemy, by w końcu pokazali, że są ambasadorami tego subregionu w polskim parlamencie. Czas pokazać, że pracujecie dla tego regionu. Czas wymusić na liderach PiS, by zwrócili swoją uwagę na subregion koniński, by w końcu przygotowali programy osłonowe i program kompensacyjny dla tego regionu – mówi Paulina Hennig-Kloska. - Bez cegiełki dołożonej przez rząd, ten proces sprawiedliwej transformacji może się nie powieźć – dodaje.

Z inicjatywy posła Tomasza Nowaka powstaje w Sejmie wielkopolski zespół parlamentarny, który ma się zająć między innymi sprawą transformacji i interesów Wielkopolski Wschodniej. Jak do tej pory poza parlamentarzystami z KO, chęć do udziału w nim zgłosił jedynie poseł Leszek Galemba z PiS i Jadwiga Emilewicz. Zespół ma się ukonstytuować 7 października.

  • Parlamentarzyści KO apelują o wspólną pracę dla subregionu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No tak. Najpierw sprzedaliscie kwb pak a teraz chcwcie region ratowac? moze odkupicie od solorza spolke
Dodano: 2.10.2020 15:44    Przez: Cuban White
Dokladnie sprzedali kopalnie Teraz miasto(zarzadzajacy nim) jest za zamykaniem jedynych duzych zakladow w regionie nie dajac nic w zamian... i najlepiej zrzucic wine na rzad
Dodano: 2.10.2020 16:02    Przez: ~junek
Oni mówią ratować tz dalej grabić . Nic nie zrobili przez tyle lat a teraz chcą coś reanimować . Pytam co reanimować chyba stołek żeby jeszcze dalej był ciepły. Jak słucham Pło to aż niedobrze się robi . Ta ich gwiazda z Gdańska to już przebiła wszystkich i oni chcą żeby ludzie ich popierali . Natomiast gwiazdor z Warszawy do ludzi którzy go poparli chce ich zbierać wszystkich i skanalizować czyli co wrzucić do szamba .Ręce opadają że też tacy ludzie pracują w samorządzie i są prezydentami miast
Dodano: 2.10.2020 18:19    Przez: ~pikolo
co PO-SLD zrobiło z naszym regionem. Kopalnie sprzedali za cenę złomu podobnie elektrownie a teraz do tego złego rządu mają pretensje.Ludzie musicie przejrzeć na oczy bo toniemy w szam.....
Dodano: 2.10.2020 21:05    Przez: ~Konin
Miasto zadłużene na 150 milionów , co pis ma z tym wspólnego ? KO dla PO, do widzenia kolesie, do urzędu pracy
Dodano: 2.10.2020 20:31    Przez: Obywatel

KOMENTARZE

No tak. Najpierw sprzedaliscie kwb pak a teraz chcwcie region ratowac? moze odkupicie od solorza spolke
Dodano: 02.10.2020 15:44    Przez: Cuban White
co PO-SLD zrobiło z naszym regionem. Kopalnie sprzedali za cenę złomu podobnie elektrownie a teraz do tego złego rządu mają pretensje.Ludzie musicie przejrzeć na oczy bo toniemy w szam.....
Dodano: 02.10.2020 21:05    Przez: ~Konin
Dokladnie sprzedali kopalnie Teraz miasto(zarzadzajacy nim) jest za zamykaniem jedynych duzych zakladow w regionie nie dajac nic w zamian... i najlepiej zrzucic wine na rzad
Dodano: 02.10.2020 16:02    Przez: ~junek
Ja tylko nie rozumiem jednego? Dlaczego mieszkańcy konina nadal głosują na komune i sprzedawców z PO?
Dodano: 03.10.2020 15:41    Przez: Cuban White
avatar tak generalnie niewiele rozumiesz...
Dodano: 03.10.2020 16:15    Przez: zx
Oni mówią ratować tz dalej grabić . Nic nie zrobili przez tyle lat a teraz chcą coś reanimować . Pytam co reanimować chyba stołek żeby jeszcze dalej był ciepły. Jak słucham Pło to aż niedobrze się robi . Ta ich gwiazda z Gdańska to już przebiła wszystkich i oni chcą żeby ludzie ich popierali . Natomiast gwiazdor z Warszawy do ludzi którzy go poparli chce ich zbierać wszystkich i skanalizować czyli co wrzucić do szamba .Ręce opadają że też tacy ludzie pracują w samorządzie i są prezydentami miast
Dodano: 02.10.2020 18:19    Przez: ~pikolo
Bedzie zielona energia. Tania i zdrowa.
Dodano: 03.10.2020 19:30    Przez: Cuban White
avatar Żenada
Dodano: 02.10.2020 18:29    Przez: Brejza Czadomen
Ostatnie zdanie apelu:"proces sprawiedliwej transformacji może się nie powieźć"-to gdzie on ma się "powieźć",a może miało być "powiesić"?-Może się i czepiam,ale mi już na niczym nie zależy.
Dodano: 02.10.2020 20:31    Przez: kiszony kukumber
Miasto zadłużene na 150 milionów , co pis ma z tym wspólnego ? KO dla PO, do widzenia kolesie, do urzędu pracy
Dodano: 02.10.2020 20:31    Przez: Obywatel
Co za gamonie
Dodano: 02.10.2020 20:33    Przez: Gornik
Jak czytam te wypociny pisowców tutaj, to pusty śmiech mnie ogarnia. Po pierwsze, od 5 lat rządzi PiS i dla górnictwa i energetyki w Koninie absolutnie nic nie zrobili. NIC. Zwalanie winy na poprzedników, w dodatku winy wymyślonej, nic nie zmieni. Po drugie, usiłowanie wplątania władz Konina w problemy prywatnych firm jest żałosne. Otóż Miasto ma niewielkie pole manewru, niemalże żadne, by coś pomóc, Bowiem obniżka, zawieszenie, anulowanie lokalnego podatku to kropla w morzu finansowych zobowiązań tych firm. Nie ma to żadnego znaczenia dla ich przetrwania (dla miasta z kolei ma znaczenie podstawowe). Po trzecie, ktoś tu wspomniał o zadłużeniu miasta... no i co z tego? Mam zacytować Morawieckiego i innych w odniesieniu do zadłużenia Państwa? Nawet krytyka wymaga jakieś inteligentnej finezji... a tu nic, kompletnie nic sensownego... I więcej, z tej waszej pisaniny nic nie wynika. Poza złością na przeciwników. A tym to nikomu nie pomożecie.
Dodano: 02.10.2020 20:58    Przez: Jakub Wawrzecki
szanowny panie mija się pan z prawdą że władze miasta nie mają pola manewru .Zadam pytanie jak to jest że władze innych miast umieją zadbać o inwestorów i mało tego nie zadłużają tak miasta . Miasta wręcz kwitną aż dech zapiera, a tu przy wjeździe do Konina porośnięte chwastami wysepki . Radzę się przejechać nie daleko już nie do miasta ale do Kazimierza Biskupiego popatrzeć chodniczki wysepki nasadzone lawenda i nie tylko czyśćiutko a tu co brud ,brudu brud 😏
Dodano: 02.10.2020 21:58    Przez: ~Edek
A co ma PIS z tym zrobic skoro to prywatna firma. Bylo trzeba myslec zanim sprzedali spolke
Dodano: 03.10.2020 15:39    Przez: Cuban White
Kazimierz Biskupi... to zrobiono za poprzednich kadencji. Obecny wójt... zobaczymy jak te rozgrzebane inwestycje, o których pół powiatu mówi, się zakończą. Bielawy i jedna ulica, rozgrzebana od miesięcy, co chwila zmieniają ułożenie krawężników, przestawiali teraz lampy... a czas leci... a to, że na głównym placu, przy siedzibie gminy jest porządek... to serio, niewiele to wnosi... Mam rodzinę w tej gminie... wójta lubią, ale łapią się za głowy, patrząc na te działania... Więc ja bym Kazimierza, póki co, za wzór nie stawiał.
Dodano: 03.10.2020 23:28    Przez: Jakub Wawrzecki
Panie Jakubie wawrzecki piszę Pan pisowcy a Pana poplecznicy apeluja o współpracę, czy tak ma wyglądać wspolpraca? Obrażanie innych tak ? Prawda jest taka że PO sprzedało zakłady pracy , zadluzylo miasto, pół budżetu to DLUG który pan i ja musimy spłacać, mamy najdroższe opłaty w kraju za wodę ścieki wywóz nieczystości, PO zrobiło monopol koniński na te usługi, przypomnę tylko Panu o kasowaniu konkurencji, widział pan na pewno smieciarki prywatnej firmy z transparentami, kolesie siedzą dzięki temu w zarzadach spółek miejskich biorąc 400 tyś wynagrodzenia
Dodano: 03.10.2020 05:28    Przez: Kibel
Panie Kibel, nick dziwny... ale co kto lubi... proszę mnie z żadną partią nie żenić. Jestem po prostu racjonalny. A pan kłamie. Konin nie ma najwyższych w kraju opłat za wodę, ścieki, nieczystości. Konin jest w połowie stawki. Ten temat w poprzedniej kadencji, lub na początku obecnej, był omawiany i zrobiła się cisza, kiedy wyjaśniono sprawę. Dług? Konin nie ma zadłużenia na połowę budżetu. To kolejne kłamstwo. Kłamstwem jest pisanie o jakimś monopolu na te usługi, w dodatku autorstwa PO. Problem prywatnej firmy o której pan pisze, jest autorstwa PiS. tekst o kolesiach w zarządach za 400 tysięcy... podyskutujemy o kolesiach w zarządach spółek skarbu państwa, zarabiających miliony, w sytuacji, kiedy spółki te padają?! Pan kłamie co wpis i jeszcze insynuuje... jest pan z PiS?!
Dodano: 03.10.2020 23:22    Przez: Jakub Wawrzecki
Inicjatywa tych osób ma na celu pozorowanie działań i pokazanie przed wyborami no przecież chcieliśmy a pis nie dał pieniędzy, tylko co wy robiliście dla regionu jak rządzilo PO ? Nie dajmy się robić w .... Konia
Dodano: 03.10.2020 05:32    Przez: Koninskie szambo
PiS rządzi już 5 lat. W tym czasie PiS dla regionu nie zrobił absolutnie nic. Podyskutujmy o tym, nie o historii.
Dodano: 03.10.2020 23:23    Przez: Jakub Wawrzecki
1 z 2
12>>