LM.plSportV liga. Zjednoczeni z wygraną, pięć porażek naszych drużyn

V liga. Zjednoczeni z wygraną, pięć porażek naszych drużyn

To nie był dobry weekend w wykonaniu V-ligowców z naszego regionu. Jako jedyni zwycięzcy ze swojego spotkania wyszli piłkarze Zjednoczonych Rychwał.

Trzeciej porażki w sezonie doznali siatkarze SKP Słupca. W starciu z wiceliderem, Victorią Skarszew, przegrali 2:3. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw Victoria podwyższyła na 2:0, gola kontaktowego dla słupczan zdobył Adrian Stawowy, gospodarze strzelili na 3:1, a w doliczonym czasie gry dla SKP bramkę zanotował Michał Lorencki. Słupczanie pomimo porażki utrzymali trzecie miejsce w tabeli, ale dorobkiem punktowym dogonił ich już Piast Kobylin.

Piast w tabeli wyprzedził Polonusa Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie w weekend przegrali na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra 0:4. Druga porażka Polonusa spowodowała spadek zespołu z powiatu konińskiego na piąte miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów.

Spadł w tabeli również MKS Dąbie. Beniaminek przegrał w weekend na wyjeździe z KS Opatówek 1:4. Honorową bramkę dla dąbian w końcówce pierwszej połowy zanotował Wojciech Odrowski. MKS zajmuje obecnie dwunaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem trzynastu punktów.

Tuż za zespołem z Dąbia plasują się Zjednoczeni Rychwał, jedyny reprezentant regionu konińskiego, który w weekend swój mecz wygrał. W starciu ze Stalą Pleszew to goście najpierw wyszli na prowadzenie, ale w drugiej połowie dwa gole Przemysława Skibiszewskiego dały trzy punkty Zjednoczonym. Zespół z Rychwała ma obecnie dwanaście punktów na koncie.

Zjednoczeni przeskoczyli w tabeli GKS Sompolno, który w weekend przegrał z liderem V ligi Orłem Mroczeń 0:3. Zespół z Sompolna ma obecnie w dorobku dziesięć oczek i zajmuje czternaste miejsce w klasyfikacji.

Bardzo blisko punktu w weekend była Tulisia Tuliszków, która podejmowała Piasta Kobylin. Przez większość spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis. W 88. minucie decydującą bramkę zdobył jednak Jakub Smektała i to goście zgarnęli komplet punktów. Tulisia z trzema oczkami na koncie plasuje się wciąż na siedemnastym miejscu.

Victoria Skarszew - SKP Słupca 3:2 (22' Jakub Jóźwiak, 71', 89' Joshua Kayode Balogun - 75' Adrian Stawowy, 90'+ Michał Lorencki)

Zefka Kobyla Góra - Polonus Kazimierz Biskupi 4:0 (16' Bartosz Szepeta, 45' Błażej Ostry, 71', 80' Dawid Ponitka)

KS Opatówek - MKS Dąbie 4:1 (3', 63' Wojciech Kranc, 14' Dawid Gałczyński, 88' Dominik Tomczyński - 44' Wojciech Odrowski)

Zjednoczeni Rychwał - Stal Pleszew 2:1 (52', 81' Przemysław Skibiszewski - 34' Dawid Krzyżaniak)

GKS Sompolno - Orzeł Mroczeń 0:3 (3' Marcin Grądowy, 65', 85' Marcin Górecki)

Tulisia Tuliszków - Piast Kobylin 0:1 (88' Jakub Smektała).