Dzisiaj jest poniedziałek 26 października 2020, imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16290) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
12 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wyjątkowy wieczór z okazji "50" KDK, w trudnych cz ... (1)Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (2)

Nasze sprawy - zapowiedź - komunikacyjny horror w Koninie

Dodano: 6.10.2020 07:49

Zakorkowana Przemysłowa, ulice wyjazdowe z Zatorza, rozkopana i podziurawiona Kleczewska, zwężenie na przeprawie, zakorkowane 5 osiedle - tak wygląda od wielu miesięcy w Koninie. I właśnie o problemach komunikacyjnych miasta będziemy dziś rozmawiać z szefem Zarządu Dróg Miejskich w Koninie Grzegorzem Pająkiem. Zapraszaliśmy również policjantów, jednak odmówili. Zapraszamy państwa do zadawania pytań, komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pytanie nr 1: Czy przewidywany jest w ogóle w tej dekadzie remont uszkodzonego mostu nad Wartą?Pytanie nr 2: Kiedy planowane jest otworzenie ulicy Staszica?Pytanie nr 3: Czy w czasie budowy ulicy Kleczewskiej wykonawca nie powinien zapewnić przyzwoitej jakości dróg tymczasowych, tak by kierowcy nie byli narażeni na uszkodzenie swojego pojazdu?Pytanie nr 4: Dotyczy wszystkich prac w mieście. Czy nie można skrócić czasu prac na najbardziej newralgicznych pod względem komunikacyjnym odcinkach? Na chwilę obecną zamykany jest fragment drogi od węzła do węzła, po czym realizowana jest ta część która i tak najpóźniej jest oddawana, a same węzy pozostają w "rozkopach"Pytanie nr 5: Jaki jest stan zaawansowania prac na nowej przeprawie? Ten brak informacji pozwala sądzić, że nic się tam nie dzieje, co prawda prace są prowadzone pod jezdnią, ale żadnych koczujących pojazdów monterów tam nie widać.
Dodano: 6.10.2020 11:44    Przez: Arkadiusz
A po co gadacie i winnym tego bałaganu? Niekompetencja kumoterswo totalne dziadostwo. Nie ma o czym gadać. Od lat ta ekipa niszczy miasto.
Dodano: 6.10.2020 09:10    Przez: Tom Bach
To fakt . O czym tu dyskutować i tak zrobią to co chcą . Jakby im zależało na mieszkańcach to zrobiliby obwodnice za miastem a nie przez środek miasta wiadukt i to jeszcze tak nieudolnie wykonany .
Dodano: 6.10.2020 10:03    Przez: ~Edek
W dobie ,, drapieżnego kapitalizmu" najcenniejszy dla wszystkich jest czas. Kiedyś drogę do pracy na odcinku 13 km pokonywałam 1w 18 minut. dziś jechałam 25 godzinę, horror. W Malińcu ruch wahadłowy i kolejka od elektrowni, później skrzyżowanie w Niesłuszu, no i 11Listopada przy targowicy i liceum. Kiedyś pamiętam w Pątnowie przez rok trwał remont drogi, najpierw położono nawierzchnię, później ją zerwano bo kładziona była kanaliza, a później źle położono studzienki i kładziono od nowa. Powiem tak , patrzę na nowy zjazd w Niesłuszu i czekam na gołoledź, nich tylko lekko podmarznie nawierzchnia i tego pagórka jak kaczki będą ześlizgyać się ,,gołe oponki" , prosto w jadących 25. Myślę ,że większość przeklina te równo-czasowo robione remonty i brak alternatywnych objazdów
Dodano: 6.10.2020 17:13    Przez: Lucynka

KOMENTARZE

A po co gadacie i winnym tego bałaganu? Niekompetencja kumoterswo totalne dziadostwo. Nie ma o czym gadać. Od lat ta ekipa niszczy miasto.
Dodano: 06.10.2020 09:10    Przez: Tom Bach
To fakt . O czym tu dyskutować i tak zrobią to co chcą . Jakby im zależało na mieszkańcach to zrobiliby obwodnice za miastem a nie przez środek miasta wiadukt i to jeszcze tak nieudolnie wykonany .
Dodano: 06.10.2020 10:03    Przez: ~Edek
Pytanie nr 1: Czy przewidywany jest w ogóle w tej dekadzie remont uszkodzonego mostu nad Wartą?Pytanie nr 2: Kiedy planowane jest otworzenie ulicy Staszica?Pytanie nr 3: Czy w czasie budowy ulicy Kleczewskiej wykonawca nie powinien zapewnić przyzwoitej jakości dróg tymczasowych, tak by kierowcy nie byli narażeni na uszkodzenie swojego pojazdu?Pytanie nr 4: Dotyczy wszystkich prac w mieście. Czy nie można skrócić czasu prac na najbardziej newralgicznych pod względem komunikacyjnym odcinkach? Na chwilę obecną zamykany jest fragment drogi od węzła do węzła, po czym realizowana jest ta część która i tak najpóźniej jest oddawana, a same węzy pozostają w "rozkopach"Pytanie nr 5: Jaki jest stan zaawansowania prac na nowej przeprawie? Ten brak informacji pozwala sądzić, że nic się tam nie dzieje, co prawda prace są prowadzone pod jezdnią, ale żadnych koczujących pojazdów monterów tam nie widać.
Dodano: 06.10.2020 11:44    Przez: Arkadiusz
W dobie ,, drapieżnego kapitalizmu" najcenniejszy dla wszystkich jest czas. Kiedyś drogę do pracy na odcinku 13 km pokonywałam 1w 18 minut. dziś jechałam 25 godzinę, horror. W Malińcu ruch wahadłowy i kolejka od elektrowni, później skrzyżowanie w Niesłuszu, no i 11Listopada przy targowicy i liceum. Kiedyś pamiętam w Pątnowie przez rok trwał remont drogi, najpierw położono nawierzchnię, później ją zerwano bo kładziona była kanaliza, a później źle położono studzienki i kładziono od nowa. Powiem tak , patrzę na nowy zjazd w Niesłuszu i czekam na gołoledź, nich tylko lekko podmarznie nawierzchnia i tego pagórka jak kaczki będą ześlizgyać się ,,gołe oponki" , prosto w jadących 25. Myślę ,że większość przeklina te równo-czasowo robione remonty i brak alternatywnych objazdów
Dodano: 06.10.2020 17:13    Przez: Lucynka
A co tu komentować kiedyś był jeden samochód na rodzinę teraz jest jedna rodzina i piec samochodów. Remont trzeba trzeba kiedyś zrobić jednak wyznacznikiem przetargu w Polsce jest cena a nie szybkość i solidność wykonanych prac bo oczywiście nie można wielu prac przeprowadzić w nocy. Przecież Polak w nocy nie będzie pracował przecież mu to nie przystoi. A na koniec ciekawostka 99% komentarzy to psioczenie i narzekanie
Dodano: 06.10.2020 17:44    Przez: skynet
co za brednie ,że Polacy w nocy nie pracują . szczyt niewiedzy czy głupoty ?
Dodano: 06.10.2020 23:18    Przez: ~Edek
ulica Leśna to armagedon !!!!Wstyd dla Konina!!!
Dodano: 07.10.2020 00:04    Przez: ~Władza ma w d... e mieszkań ...
Stan dróg pięknie oddaje obraz koninskiej władzy. Jaki jest sens w rownoczesnym modernizowaniu wielu dróg? Efekt jest taki, że miasto jest zakorkowane, a dojazd do pracy zajmuje nawet 10 razy więcej czasu!
Dodano: 07.10.2020 00:36    Przez: Freemind