Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15030) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Konin. Utrudnień w okolicach nowego wiaduktu będzie coraz mniej

Dodano: 7.10.2020 12:31
Źródło: LM.pl

Pod koniec października mają być przejezdne dwa skrzyżowania przy budowanym wiadunkcie w Koninie.

Ulica Przemysłowa od jakiegoś czasu przypomina jeden wielki plac budowy. W okolicy skrzyżowania z ulicą Paderewskiego trwa budowa nowego wiaduktu łączącego osiedle Zatorze i Niesłusz z piątym osiedlem. Powstają także drogi dojazdowe, za które odpowiada Zarząd Dróg Miejskich w Koninie. Trwające prace drogowe powodują utrudnienia dla kierowców, ale jak zapowiada szef ZDM – Grzegorz Pająk, z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej.

- Utrudnienia zmniejszą się, kiedy uzyskamy przejezdność między ulicami Wyzwolenia, a Paderewskiego – mówi Grzegorz Pająk. - Po zamknięciu ul. Torowej mieliśmy rozmowy z przedsiębiorcami i na tyle ile mogliśmy, pomogliśmy i poprawiliśmy oznakowanie. To skrzyżowanie oraz to na ulicy 11 Listopada planujemy w okolicach 20 – 25 października otworzyć i będą one przejezdne, a relacje skrętne będą odbywały się w pełnym zakresie – dodaje.

To nieco usprawni ruch w rejonie budowanego wiaduktu, a kiedy będzie można się nim dostać z ul. Paderewskiego na Wyzwolenia?

- Zgodnie z umową przejezdność powinniśmy mieć do 15 grudnia. Stoimy przed pytaniem, kiedy ten ruch można będzie puścić. Czekają nas trzy odbiory i dopiero po tych decyzjach administracyjnych będziemy mogli otworzyć całą inwestycję. Trzeba będzie przyzwyczaić się do nowej trasy, nowej organizacji – mówi Grzegorz Pająk.

Okolice skrzyżowania z ulicą Paderewskiego to nie jedyne miejsce, gdzie trwają prace drogowe na ul. Przemysłowej. Remont rozpoczął się też na odcinku ponad 700 metrowym od skrzyżowania ulicy Przemysłowej z Brunatną, w kierunku Gosławic. Remont szacowany jest na 2,4 mln zł, a miasto z budżetu państwa otrzymało na ten cel blisko milion złotych dofinansowania. W tym miejscu obowiązuje ruch wahadłowy, a prace potrwają ponad miesiąc.

  • Konin. Utrudnień w okolicach nowego wiaduktu będzie coraz mniej
  • Konin. Utrudnień w okolicach nowego wiaduktu będzie coraz mniej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ciekawe jak długo wytrzyma nowy wiadukt
Dodano: 07.10.2020 13:23    Przez: ~mieszkaniec
Tak długo jak przeprawa a może jeszcze krócej . 🤣
Dodano: 07.10.2020 16:54    Przez: ~Edek
Żenujące tłumaczenia. Kompletna partanina.
Dodano: 08.10.2020 09:58    Przez: Tom Bach
Codziennie jeżdżę ta drogą jak oni nie wyrównają tej jezdni to cienko to widzę .
Dodano: 08.10.2020 12:48    Przez: ~Edek
Ale napisz,co im zrobisz-jakieś wysadzonko,demolka,no co-kurde,Edek?
Dodano: 08.10.2020 17:13    Przez: pyzaty chłopiec

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.