Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWraca obowiązek noszenia masek. Cała Polska w "strefie żółtej"

Wraca obowiązek noszenia masek. Cała Polska w "strefie żółtej"

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wraca obowiązek noszenia masek. Cała Polska w "strefie żółtej"

Od najbliższej soboty trzeba będzie zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej. Cała Polska stanie się „żółtą strefą”.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 10 października obostrzenia obowiązujące do tej pory tylko w tak zwanych „strefach żółtych”, będą wymagane w całym kraju. To przede wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa nie tylko w urzędach, sklepach i autobusach, ale przy każdym wyjściu z domu.

- Jedną z przyczyn wprowadzenia obostrzeń jest fakt, że w „strefie żółtej” mielibyśmy dzisiaj około 100 powiatów. Mamy więc wybór zamknąć swobodę przemieszczania się, albo wprowadzenie ograniczenia w całym kraju – mówił Mateusz Morawiecki.

W związku z tym, od najbliższej soboty organizować wesela będzie można maksymalnie do 75 osób. A w wydarzeniach sportowych i kulturalnych udział będzie mogło wziąć 25 procent publiczności i 100 osób podczas imprez na świeżym powietrzu. W restauracjach, barach i kawiarniach natomiast obowiązkiem będzie przestrzeganie zasady 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a w siłowniach i fitness klubach – 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.

- Od przestrzegania tych zasad zależy tempo spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówił Mateusz Morawiecki. - Zachęcam seniorów do pozostania w domach i przemieszczania się jedynie w razie konieczności – dodał.

Kolejne decyzje związane z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa, zapowiedziano na 17 października.

fot. facebook/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wraca obowiązek noszenia masek. Cała Polska w
1602164879-s6x5sa-120701581_1705928119563845_9128532531076004680_o.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole