Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMłodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sztrauch blisko medalu

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sztrauch blisko medalu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sztrauch blisko medalu

Pierwszy start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na torze ma za sobą kolarz KLTC Konin Mateusz Sztrauch. W sprincie drużynowym zajął z reprezentacją Polski czwarte miejsce.

Mistrzostwa Europy rozgrywane są w Fiorenzuoli d&39;Arda we Włoszech. Polskę i KLTC Konin reprezentuje tam Mateusz Sztrauch. Koninianin wystartuje łącznie w trzech konkurencjach, jedną - sprint drużynowy - ma już za sobą.

Sztrauch walczył o medal razem z Cezarym Łączkowskim i Mateuszem Miłkiem. Po pierwszym okrążeniu w kwalifikacjach Polacy zajmowali piąte miejsce, ale na drugim odrobili jedną pozycję. Ostatecznie biało-czerwoni zanotowali czas 1:14,407, zajęli czwarte miejsce i awansowali do finału.

Tam polska reprezentacja musiała mierzyć się z Niemcami w walce o brąz. Na pierwszym okrążeniu biało-czerwoni tracili do rywali niecałe 0,2 sek., na drugim strata wzrosła do ponad 0,3 sek. Na ostatnim okrążeniu Polacy nieco odrobili, kończąc start z czasem 1:13,345 i o 0,181 sek. przegrywając brązowy medal.

Przed Mateuszem Sztrauchem jeszcze dwie szanse na zdobycie krążków we Włoszech. W niedzielę zawodnik KLTC Konin powalczy w wyścigu na 1 km, a we wtorek - w keirinie. 

fot. KLTC Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole