Dzisiaj jest czwartek 22 października 2020, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16841) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 13oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Amers przygarnięty przez obcą osobę. Właściciele p ... (10)Wojewoda wielkopolski podjął decyzje w sprawie szp ... (0)

Poznaj najważniejsze elementy polisy turystycznej

Materiał promocyjny

Dodano: 16.10.2020 12:30

W dobie koronawirusa zagraniczny urlop może być nieco bardziej problematyczny niż wcześniej. Wynika to ze zwiększonego ryzyka zakażenia się tą groźną chorobą. Jak jednak zabezpieczyć się przed konsekwencjami tego typu nieprzewidzianych zdarzeń? Najlepszym sposobem jest wykupienie polisy turystycznej. W tym tekście poznasz najważniejsze elementy ubezpieczenia podróżnego.
 

Zastanów się, czego potrzebujesz

Zanim poznasz najważniejsze elementy dobrego ubezpieczenia turystycznego, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz od polisy. Oprócz standardowych pakietów warto przemyśleć dopłacenie kilku złotych, by zwiększyć komfort wypoczynku. Jednym z takich pakietów jest tzw. klauzula alkoholowa. Dotychczas ubezpieczyciel odmawiał wypłacenia odszkodowania, gdy podczas zdarzenia ubezpieczony był pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie jednak w polisach najbardziej znanych firm można zauważyć wprowadzenie tzw. klauzuli alkoholowej, która dopuszcza określone stężenie alkoholu we krwi bez dodatkowych konsekwencji. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-z-klauzula-alkoholowa
 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia – najważniejszy element każdej polisy. Usługi medyczne poza granicami kraju są bardzo drogie. Dodatkowo w wielu kurortach dostępne są tylko prywatne kliniki nieobjęte programem EKUZ. Z polisą turystyczną nie musisz obawiać się nagłego pogorszenia stanu zdrowia, ponieważ ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia poza granicami Polski do wysokości sumy gwarantowanej. Sprawdź koniecznie, jak ubezpieczyciel podchodzi do zakażenia koronawirusem. Poznaj najnowsze informacje o liczbie zakażeń w Wielkopolsce.

OC – jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje wszelkie odszkodowania. Pamiętaj tylko o spisaniu oświadczenia z uczestnikami zdarzenia. W innym wypadku sprawa może trafić do sądu.

NNW – w razie wypadku, w wyniku którego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Jeśli umrzesz, pieniądze otrzyma rodzina lub osoby przez Ciebie upoważnione.

Ochrona bagażu – jeśli zgubisz lub bagaż zostanie Ci skradziony, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty, jakie poniosłeś na zakup nowych rzeczy. Pamiętaj, tylko by zachować rachunki, które będą stanowić dowód zakupu.
 

Gdzie kupić polisę?

Najlepszym pomysłem jest zajrzenie do Internetu i skorzystanie z darmowych porównywarek. Pamiętaj, że rynek jest bardzo zróżnicowany, a mnogość ofert nie ułatwia wyboru. Przed ostateczną decyzją sprawdź również opinie o konkretnym ubezpieczycielu. Dowiedz się, jak firma postępuje w przypadku konieczności wypłaty odszkodowania. Zawsze też możesz zajrzeć na stronę informacyjną, na której znajdziesz niezbędne dane o towarzystwach ubezpieczeniowych. Dobrym przykładem jest „wizytówka” ERV - https://www.polisaturystyczna.pl/towarzystwa/erv.
 

Czytaj OWU

Ogólne Warunki Umowy to dokument, który zawiera wszystkie dane Twojej polisy. Znajdziesz tam zakres ochrony oraz gwarantowane kwoty ubezpieczenia. Warto jest zajrzeć do tego dokumentu, by mieć pełną świadomość umowy, którą się podpisuje.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ubezpieczenia,   turystykaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.