Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15260) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)

Światowy Dzień Żywności. Rocznie marnujemy 9 mln ton jedzenia

Dodano: 16.10.2020 13:32
Źródło: LM.pl

W Polsce marnuje się blisko 9 milionów ton żywności rocznie. Do kosza najczęściej trafiają pieczywo oraz owoce. Dzisiaj Światowy Dzień Żywności.

Bank Żywności w Koninie przypomina, że 16 października to Światowy Dzień Żywności.

- Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plamy obchodów tego dnia – pisze w mediach społecznościowych Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Pamiętajmy jednak, że w Polsce marnuje się blisko 9 mln ton żywności, z tego ponad 2 mln ton w naszych domach. Aż 60% z nas przyznaje się do wyrzucania jedzenia. Najczęściej jest to pieczywo i owoce, a głównym powodem naszego marnowania jest przegapienie terminu przydatności do spożycia – dodaje.

Koniński Bank Żywności od lat stara się zminimalizować zjawisko marnowania żywności. Pozyskując produkty, przekazuje je osobom potrzebującym. Z takiej pomocy w naszym regionie korzysta około 16 tysięcy osób. Poza tym Bank Żywności prowadzi działania edukacyjne związane ze zmianą nawyków żywieniowych i ograniczeniem marnowania żywności w domach.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.