Dzisiaj jest czwartek 22 października 2020, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16871) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 13oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Amers przygarnięty przez obcą osobę. Właściciele p ... (10)Wojewoda wielkopolski podjął decyzje w sprawie szp ... (0)

Konin. Zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Dodano: 16.10.2020 14:03
Źródło: LM.pl

Sytuacja konińskiego szpitala jest trudna. Prawie wszystkie łóżka dedykowane pacjentom z koronawirusem są zajęte. - Jest problem kogo i gdzie przyjąć – przyznaje Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Od soboty w konińskim szpitalu, z polecenia wojewody uruchomiono dodatkowe łóżka dla tak zwanych pacjentów covidowych. W związku z tym obecnie jest to 28 łóżek na oddziale zakaźnym i kolejnych 27 łóżek na oddziale diagnostyczno-internistycznych, a także 6 łóżek intensywnej opieki medycznej.

- Na wszystkich odcinkach szpitala mamy 59 pacjentów „covidowych”. Na oddziale zakaźnym to 27 osób, 25 osób na oddziale diagnostyczno-internistycznym i 7 osób na intensywnej opiece medycznej. Ciągle w szpitalnym oddziale ratunkowym czekają pacjenci i lekarze zastanawiają się, gdzie ich przyjąć – mówi Maria Wróbel. - Nie mamy gdzie położyć kolejnych pacjentów. Nie jesteśmy w stanie. Będziemy próbować odsyłać pacjentów do innych szpitali – dodaje.

Do Konina kierowani są obecnie pacjenci z całej Wielkopolski. Tutaj możliwości się właściwie skończyły, choć jak podkreśla Maria Wróbel „sytuacja jest dynamiczna”. Najprawdopodobniej chorzy z potwierdzonym koronawirusem będą kierowani do szpitala w Wolicy lub Słupcy. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Na odpowiedź czekamy.

  • Konin. Zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z koronawirusem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie nie lekarze prywatnie przyjmują wszędzie w przychodniach prytawtnie ale kur na kasę chorych nie ma kto. Zamknięte drzwi do przychodni tele porada i wszystko gra. Brakuje słów za kasę można z pacietem rozmawiać a tak nie. Gdzie jest tu ministerstwo zdrowia pytam się. Po co zamykać siłownię baseny itp. Kur jak w sklepach kolejki jak by nic się nie działo. Otworzyć wszystko i musimy z tym żyć, a nie chować się.
Dodano: 16.10.2020 15:34    Przez: ~Miś brawo
avatar Służba zdrowia wogóle kulawa była ale teraz to juz tragedia i smieszne to nie jest,ludzie beda umierac pod szpitalami i na ulicy
Dodano: 16.10.2020 14:32    Przez: Brejza Czadomen
Przecież Nasz ukochany Rząd przygotowywał się na jesienną walkę z Koronawirusem i grypą od dawna... i co, i nagle zonk...!!! Druga kadencja PIS i teraz nie można zwalić na poprzedników... Becia zapowiadała Polskę w ruinie i oto dzieje się to na naszych oczach...!!! Kasa na rozdawnictwo jest, ale na służbę zdrowia i onkologię poszła na propagandę w TVP-PIS...!!! Oto nasza Polska cała...!!! Żal i smutek...!!!
Dodano: 16.10.2020 15:29    Przez: Wiedźma
ano... pieniądze idą na dzieci tzw 500+ madki siedzą w doma a na szpitale nima ... róbta tak dali 🥴🥴🥴🥴
Dodano: 16.10.2020 14:54    Przez: ~mieszkaniec
Niedawno w necie: mamy 25 tys.ratowników medycznych i 30 tys.kapelanów.Ci pierwsi zarabiają połowę tego ,co ci drudzy.
Dodano: 16.10.2020 17:23    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

avatar Służba zdrowia wogóle kulawa była ale teraz to juz tragedia i smieszne to nie jest,ludzie beda umierac pod szpitalami i na ulicy
Dodano: 16.10.2020 14:32    Przez: Brejza Czadomen
ano... pieniądze idą na dzieci tzw 500+ madki siedzą w doma a na szpitale nima ... róbta tak dali 🥴🥴🥴🥴
Dodano: 16.10.2020 14:54    Przez: ~mieszkaniec
@mieszkaniec: żal ci trollu bo cie żadna nie chce dopuścić ?
Dodano: 16.10.2020 19:28    Przez: fafarafa
Przepraszam nie wszystkie
Dodano: 17.10.2020 17:16    Przez: ~M.Ś
Przecież Nasz ukochany Rząd przygotowywał się na jesienną walkę z Koronawirusem i grypą od dawna... i co, i nagle zonk...!!! Druga kadencja PIS i teraz nie można zwalić na poprzedników... Becia zapowiadała Polskę w ruinie i oto dzieje się to na naszych oczach...!!! Kasa na rozdawnictwo jest, ale na służbę zdrowia i onkologię poszła na propagandę w TVP-PIS...!!! Oto nasza Polska cała...!!! Żal i smutek...!!!
Dodano: 16.10.2020 15:29    Przez: Wiedźma
avatar LM jak TVN,jak chcesz napisac cos na POległych zaraz filtr tresci jesc.Chore jak Onet.
Dodano: 16.10.2020 19:37    Przez: Brejza Czadomen
Wiedźma daje ci laskę marszalkowska i rządź hejter z ciebie jak jasna ....
Dodano: 17.10.2020 11:30    Przez: ~Zenon
Czy po "Wiedźma" też przecinek,czy tylko po "rządź"?
Dodano: 17.10.2020 15:23    Przez: Grzech Walerian
Nie nie lekarze prywatnie przyjmują wszędzie w przychodniach prytawtnie ale kur na kasę chorych nie ma kto. Zamknięte drzwi do przychodni tele porada i wszystko gra. Brakuje słów za kasę można z pacietem rozmawiać a tak nie. Gdzie jest tu ministerstwo zdrowia pytam się. Po co zamykać siłownię baseny itp. Kur jak w sklepach kolejki jak by nic się nie działo. Otworzyć wszystko i musimy z tym żyć, a nie chować się.
Dodano: 16.10.2020 15:34    Przez: ~Miś brawo
dziwny swiat....ptasza grypa byla lub swinska i nie bylo takiej paniki jak teraz, rzad zle sie zachowuje niz naprawde mafia ...
Dodano: 16.10.2020 16:10    Przez: ~m w m
Polska służba zdrowia, to kolos na glinianych nogach. Po pierwsze brak specjalistów. Po wtóre brak specjalistów. Po trzecie brak specjalistów. Teraz wreszcie doceniam fakt zatrudniania w szpitalach księży. Wszak to specjaliści od ostatniej pomocy.
Dodano: 16.10.2020 16:11    Przez: Alfred Michalczyk
Niedawno w necie: mamy 25 tys.ratowników medycznych i 30 tys.kapelanów.Ci pierwsi zarabiają połowę tego ,co ci drudzy.
Dodano: 16.10.2020 17:23    Przez: Grzech Walerian
Zacytuję " klasyka" pisowskiej propagandy: Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora.
Dodano: 17.10.2020 16:40    Przez: Aga
co tak psioczycie służba zdrowia od zawsze była kulą u nogi każdego poprzedniego rządu . Pech chce , że Covi przypadło na rząd Zjednoczonej Prawicy , a może dobrze że na ten rząd a nie rząd PO i PSL . Kiedy była powódź to Tusk ja "wam wójta nie wybierałem," a teraz zapewne powiedziałby" trzeba było się dodatkowo ubezpieczyć ". Nie psioczyć i stosować się do zaleceń . Może jakoś przetrwamy .
Dodano: 16.10.2020 16:56    Przez: ~Edek
avatar Do @mieszkaniec: A ileż to przez ostatnie 30 lat służba zdrowia pochłonęła pieniędzy? Przecież lekarze to istny worek bez dna, i stale im mało i mało. Pamiętam, że jak kiedyś strajkowały pielęgniarki i rząd im coś dał, to okazało się, że kasę nie dostały bezpośrednio one, a szpitale, które w pierwszej kolejności obdarowały tą kasą lekarzy, a pielęgniarki miały zadowolić się ochłapami jakie zostały. Taką mamy pazerną służbę zdrowia. A od 500 to się proszę odwalić, bo zapomnieliście jaka była bieda za PO, gdzie nie było możliwości podjęcia pracy, szczególnie na wsiach i małych miejscowościach, gdzie nie ma przemysłu. Obecnie koronawirus pozbawił wiele osób miejsc pracy, i gdyby nie owe 500 to wiele osób by nie miało do do garnka włożyć. Po za tym, w całej Unii Europejskiej wypłacanie są takie świadczenia, to dlaczego i w Polsce nie mogą być wypłacanie. Mamy być gorsi od innych?
Dodano: 16.10.2020 17:00    Przez: Pulsar71
Trzeba oddać szpital za parę groszy biznesmenowi . Wtedy zacznie się opłacać .
Dodano: 16.10.2020 17:01    Przez: B B
Grzech! Kapelanów Ci u Nas dostatek, ratowników medycznych mniej, ale to dziwne, że na kapelana nikt ręki nie podniesie, a ratownicy medyczni ciągle są atakowani przez zwykłego Suwerena... i to jest bardzo smutne i przykre...!!!
Dodano: 16.10.2020 18:07    Przez: Wiedźma
Niedawno w Kole zabrali z puchy w kościele 50 zł.i grozi im do 10 lat,a ratownik?-Taka praca.
Dodano: 16.10.2020 20:20    Przez: Grzech Walerian
Wiedźma z tą koparką tylko do telewizji