Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16956) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Spółka wodna w Starym Mieście dba o rowy melioracyjne

Materiał promocyjny

Dodano: 19.10.2020 06:57

Gminna Spółka Wodna w Starym Mieście powstała w 2016 roku. Jej działalność polega między innymi na konserwacji i pogłębianiu rowów melioracyjnych, kar­czowaniu krzewów, czyszczeniu i wymianie przepustów oraz wykaszaniu traw. Na terenie gminy jest około 80 kilometrów różnego rodzaju rowów, a większość z nich wymaga prac konserwacyjnych.

Spółka wodna to organizacja, któ­rej celem jest dbanie o właściwy stan melioracji wodnych. Gmina Spółka Wodna w Starym Mieście powstała w 2016 roku. Jej działalność jest bar­dzo szeroka, polega między innymi na: konserwacji i pogłębianiu ro­wów, karczowaniu krzewów rosną­cych wzdłuż nich, wykaszaniu traw, czyszczeniu i wymianie przepustów. Na terenie gminy jest około 80 kilo­metrów różnego rodzaju rowów, a większość z nich wymaga prac konserwacyjnych.

– Potrzeby są bar­dzo duże. Od lat prace na rowach nie były robione, dlatego doprowa­dzenie ich do stanu używalności jest niezbędne. W razie nagłych opadów deszczu będą następować podtopienia

– mówi Andrzej Nie­znański, przewodniczący GSW.

Do spółki wodnej w Starym Mie­ście należy ponad 1.500 rolników. Dzięki wysokiej ściągalności składek członkowskich, może ona ubiegać się o pomoc finansową z wielu źró­deł, między innymi: od wojewody, marszałka, starosty powiatu koniń­skiego oraz wójta gminy. W ponad 4-letnim okresie swojej działalności, spółka pozyskała od wszystkich tych podmiotów ponad 100 tys. zł. Dzię­ki temu możliwe było czyszczenie i konserwacja rowów o łącznej długo­ści ponad 20 kilometrów.

– Działal­ność Gminnej Spółki Wodnej jest bardzo ważna dla środowiska, a w szczególności dla rolników. Spół­ka pomaga rozwiązywać proble­my związane z gospodarką wodną poprzez nawadnianie terenów w okresie suszy, oraz jej odprowadza­nie w czasie wzmożonych opadów

– mówi wicewójt Janusz Frysiak.

Zarząd spółki podkreśla, że dzięki regularnemu wpłacaniu na­leżnych składek, możliwe jest pozy­skiwanie większego dofinansowania do prowadzonej działalności, a to wpływa na poprawę stanu melioracji gminy, co jest szczególnie ważne dla rolników.

  • 1602882160-wo65ok-1.png
  • 1602882161-z04xe9-3.png
  • 1602882161-eh2n8q-2.png
  • 1602882161-n1vts6-5.png
  • 1602882161-lq3oda-4.png
  • 1602882161-30eqj7-6.png

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:stare miasto,   melioracjaNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.