Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17898) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

"Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie

Dodano: 18.10.2020 12:27
Źródło: LM.pl

Rytmix Konin z Grand Prix 11. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki”, który odbył się wczoraj w Ślesinie.

Takiego festiwalu w całej jego historii jeszcze nie było. Prezentacje taneczne odbywały się w formie hybrydowej, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i w reżimie sanitarnym.

- Po raz pierwszy jesteśmy w innej sytuacji niż zwykle. Zawsze było tu mnóstwo osób, harmider, było wspaniale. Nie przejmujcie się, na pewno wrócimy do tych czasów – mówiła ogłaszając wyniki festiwali przewodnicząca komisji artystycznej – Krystyna Frąckowiak.

Jury obejrzało 14 zespołów tanecznych, w tym 4 prezentacje nadesłane w formie nagrań. Oceniono je w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii 7 – 11 lat wyrożnienie zdobył zespół Coda Kids z Konińskiego Domu Kultury. Trzecie miejsce ex aequo zajęły zespoły: Fart Art ze Szkoły Tańca i Baletu Fart w Koninie oraz Rytmix Kids ze Studia Tańca Rytmix w Koninie. Drugie miejsce przyznano PoSamPas z Centrum Tańca ShowDance w Krotoszynie, a pierwsze miejsce zajął Fart Kids ze Szkoły Tańca i Baletu Fart w Koninie.

W kategorii 12 – 15 lat wyróżnienie zdobył Rytmix Junior ze Studia Tańca Rytmix w Koninie oraz Coda Junior z Konińskiego Domu Kultury. Trzecie miejsce przypadło zespołowi PoKokardę z Centrum Tańca ShowDance w Krotoszynie, a drugie miejsce ex aequo zajęły: Tancja ze Studia True School w Ostrowie Wielkopolskim i Perełka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie. Natomiast pierwsze miejsce zajął Fart Junior ze Szkoły Tańca i Baletu Fart w Koninie. W kategorii wiekowej 16+, jury nie przyznało drugiej i trzeciej nagrody. Wyróżnienie zdobyła Rewolta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, a pierwsze miejsce – KaDaklizm z Centrum Tańca ShowDance w Krotoszynie.

Komisja artystyczna Grand Prix festiwalu „Tańczące Trzewiczki” postanowiła przyznać Grand Prix grupie Rytmix Konin, a dwie specjalne nagrody zespołom Perełka i Rewolta ze Ślesina.

- Uhonorowaliśmy wszystkie zespoły – mówiła w ogłoszonym online werdykcie Krystyna Frąckowiak. - Ten okres pandemii jest trudny, ale nie poddajemy się – dodała.

fot. Rytmix Konin

  • "Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie
  • "Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie
  • "Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie
  • "Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie
  • "Tańczące Trzewiczki" w Ślesinie. Festiwal inny niż wszystkie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.