Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17058) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-3 / -13oC
Jutropogoda
-13 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Biskup Włocławski znów wydał dyspensę od uczestnictwa w mszy

Dodano: 18.10.2020 15:41
Źródło: LM.pl

Do 15 listopada obowiązywać ma dyspensa wydawana przez biskupa dla Diecezji Włocławskiej. Wierni katoliccy zwolnieni zostali z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Dyspensa wprowadzona została ,,w związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach". Dzięki niej wierni zwolnieni są z uczestnictwa w obowiązkowej dla katolików mszy świętej niedzielnej i świątecznej. - Brak możliwości uczestnictwa w mszy niedzielnej zawsze pozostaje raną, stąd należy rozbudzać pragnienie Eucharystii i uczestniczyć w niej, gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność - zastrzega w wydanym dekrecie Biskup Włocławski Wiesław Mering.

Ponadto proboszczowie i rektorzy kościołów mają możliwość skorzystania z prawa do trynacji i kwadrynacji (odprawiania trzech lub czterech mszy św. tego samego dnia). Biskup przypomina ponadto o możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę przez wiernych, apeluje o przestrzeganie norm sanitarnych oraz zachęca do kończenia mszy świętych śpiewaniem suplikacji w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych. 

Obecna dyspensa obowiązywać ma do 15 listopada. Jest już kolejną wydaną w tym roku przez Biskupa Włocławskiego ze względu na sytuację epidemiczną. 

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

oj będziecie jeszcze prosić wiernych o powrót do Kościoła... róbta tak dalej 🥴🥴🥴
Dodano: 18.10.2020 16:55    Przez: ~mieszkaniec
Tak się nie martw o wiernych.
Dodano: 18.10.2020 17:35    Przez: ~Edek
do Edka... muszę się martwić bo jestem na mszy świętej bardzo często i widzę jak coraz mniej przychodzi wiernych. Jest to bardzo przykry widok.
Dodano: 19.10.2020 05:23    Przez: ~mieszkaniec
nie martw się wierni wrócą po pandemii .
Dodano: 19.10.2020 10:47    Przez: ~Edek
avatar gdzie są komentarze ? - jest jak zwykle....
Dodano: 19.10.2020 08:37    Przez: zx
Ludzie dajcie spokój nie chodzimy do kościoła dla księdza przecież... Ja przed pandemią chodziłam do kościoła co niedzielę i święta, teraz nie chodzę, powód boję się w domu mam chorego tatę, starsza babcie i małe dziecko . Jest mi z tego powodu bardzo źle, sumienie mnie gryzie
Dodano: 19.10.2020 21:32    Przez: ~xxx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.