Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16951) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Nagroda dla Z. Siwika za najlepszy, niezależny film "Doktor Piotr"

Dodano: 19.10.2020 11:48

Sukces reżysera i fotografa Zdzisława Siwika, pracownika biura promocji w Konińskim Domu Kultury, na 18. PIKE HAPPY END FESTIWAL Filmów Optymistycznych w Rzeszowie.

Film w reżyserii Zdzisława Siwika pt. ,,Doktor Piotr” zdobył Złotą Rybę w kategorii Najlepszy niezależny film dokumentalny. ,,Doktor Piotr” powstał w ubiegłym roku. To dokument pokazujący dzieło doktora Piotra Janaszka, lekarza ortopedy, propagatora powszechnej i nowoczesnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Polsce, twórcy nowatorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mielnicy nad Gopłem, którego głównym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Premiera filmu odbyła się w listopadzie ubiegłego roku podczas 29. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych Debiuty w KDK. A jeszcze przed oficjalną premierą ,,Doktor Piotr” otrzymał trzecią nagrodę na Barć Film Festiwal.

Warto dodać, że Zdzisław Siwik został nagrodzony na Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie już drugi raz. W 2004 roku otrzymał Złotą Rybę również w kategorii Najlepszy niezależny film dokumentalny za ,,Tajne Stowarzyszenie Abstynentów” – film o zespole TSA.

Zdzisław Siwik jest fotografem, reżyserem, montażystą filmów dokumentalnych i teledysków, absolwentem Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi oraz laureatem wielu nagród na festiwalach filmowych i konkursach fotograficznych. Jego zdjęcie ,,Spacerek” (2015) było nominowane do Grand Press Photo w kategorii ,,Życie codzienne”.

Aktualnie Zdzisław Siwik pracuje nad dwoma filmami dokumentalnymi: ,,1901. Strajk dzieci wrzesińskich” oraz filmem poświęconym działalności artystycznej i ekologicznej dwojga artystów z Turku: Joanny Gogulskiej i Sebastiana Kamionki, którzy w obiekcie leśnym po byłej stacji paliw Nadleśnictwa Turkowskiego, tworzą alternatywny ośrodek kultury. 

  • Nagroda dla Z. Siwika za najlepszy , niezależny film "Doktor Piotr"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Zdzisław Siwik,   film,   Piotr Janaszek,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bardzo dobra wiadomość. Gratulacje dla autora i wszystkich współpracowników.
Dodano: 19.10.2020 20:12    Przez: Alfred Michalczyk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.